Sayfa 986/1014 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon
Arama sonucu : 8107 madde; 7,881 - 7,888 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. https://twitter.com/theRealKiyosaki/..._GNKr3Yww&s=19
    Bu hıyar ne saçmalamış böyle altın alın diye dötünü yırtıyordu şimdi satıp bitcoine geçmiş heralde yada sarhoş

2.  Alıntı Originally Posted by bahri Yazıyı Oku
    https://twitter.com/theRealKiyosaki/..._GNKr3Yww&s=19
    Bu hıyar ne saçmalamış böyle altın alın diye dötünü yırtıyordu şimdi satıp bitcoine geçmiş heralde yada sarhoş

Hocam, ben altını 1800$ den gümüşü de 22$ dan aldım. Tek alış sebebim vardı. Madencilerin maliyetlerindeki artış. Bu artış devam ettiği sürece maden fiyatları asla ama asla büyük madencilerin maliyetlerinin altında işlem göremez.

Bazı amatörler AISC rakamını baz alıyorlar. Dikkat etmeleri gereken rakam;

AISC + Diğer Giderler (Satış Pazarlama Kira Ulaşım Operasyon vs vs) = Tüm Maliyet

Ons Başına Maliyet = Tüm Maliyet / Ons Üretimi

Ons başına maliyet düşmedikçe buralar tabandır. Üstü var altı yok. Stoklar azaldıkça gerçekleşen yeni Ons Başına Maliyet yeni taban olacaktır.

Bunu defalarca yazdım ama bazı aptallar anlamıyor. Düz matematik. Dört işlem. Uzman olmana gerek yok.

Birisi çıksın açıklasın o zaman; Bu kadar sanalda satış oldu Gümüş niye 22$ altına inemedi, az altını gördü, hemen silip süpürdüler???

Son pişmanlık neye yarar. Her şeyin bedeli var. Olmadı yar.

3.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Hocam, ben altını 1800$ den gümüşü de 22$ dan aldım. Tek alış sebebim vardı. Madencilerin maliyetlerindeki artış. Bu artış devam ettiği sürece maden fiyatları asla ama asla büyük madencilerin maliyetlerinin altında işlem göremez.

Bazı amatörler AISC rakamını baz alıyorlar. Dikkat etmeleri gereken rakam;

AISC + Diğer Giderler (Satış Pazarlama Kira Ulaşım Operasyon vs vs) = Tüm Maliyet

Ons Başına Maliyet = Tüm Maliyet / Ons Üretimi

Ons başına maliyet düşmedikçe buralar tabandır. Üstü var altı yok. Stoklar azaldıkça gerçekleşen yeni Ons Başına Maliyet yeni taban olacaktır.

Bunu defalarca yazdım ama bazı aptallar anlamıyor. Düz matematik. Dört işlem. Uzman olmana gerek yok.

Birisi çıksın açıklasın o zaman; Bu kadar sanalda satış oldu Gümüş niye 22$ altına inemedi, az altını gördü, hemen silip süpürdüler???

Son pişmanlık neye yarar. Her şeyin bedeli var. Olmadı yar.

Pan American Silver veya borsa kodu $PAAS olan hem altın hem gümüş madeni üreten firma en son bilançoda Gümüş 23.13$ ve Altın 1939$ olarak Eylül 2023 teki herşey dahil (AISC + Diğer Giderler) maliyetini açıklamıştı. Bu ay gelecek yeni bilançoda bu rakam daha da yukarı çıkacak. Düşüş bekleyen boşuna beklemesin mevcut verilerle. Herşeyin bir maliyeti var.

Sanal satışlarla kısa bir süre bunun altında tutsalar bile bu bir alım fırsatıdır, mıknatıs gibi çeker hemen maliyetin üstüne atar. Madencilerin üretim maliyetleri arttıkça taban yukarı çıkıyor.

4. Bu altından bir cacık olmayacak gibi. 2 ay üst üste 2000 dolar kapandığı için bir miktar almıştım tekniğe bakarak. Ama temelde bir numara yok. Zaten dolar da enflasyonun altında artacak duruyor. Sadece çeşit olsun diye almış gibi olduk.

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bu altından bir cacık olmayacak gibi. 2 ay üst üste 2000 dolar kapandığı için bir miktar almıştım tekniğe bakarak. Ama temelde bir numara yok. Zaten dolar da enflasyonun altında artacak duruyor. Sadece çeşit olsun diye almış gibi olduk.

Aynen. Portföyün %10 u Altın, %5 i Gümüş olarak sabit sigorta olarak bekleyecek. Buna hiç dokunmayın. Sabit dursun. Sistem çökerse sigorta olarak beklesin.

Geriye kalanla %85 için risk alın, yani hisse alın, fon alın.

Sigorta olan kısma asla dokunmayın. Risk alırken daha rahat hareket edersiniz.

6. kapalıçarşı fiziki altın alımlarında para sorununu nasıl çözüyorsunuz?
    kimse etf kabul etmiyor, bir tam altın parası bile cüzdana sığmıyor

7.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    kapalıçarşı fiziki altın alımlarında para sorununu nasıl çözüyorsunuz?
    kimse etf kabul etmiyor, bir tam altın parası bile cüzdana sığmıyor

Kapalı çarşı tavsiye etmem. Kuyumcu kent çok daha rahat. Arabanı mis gibi önüne park et.

Aynı IAR ve NADİR kendi mağazaları orada da var. Aynı fiyat. Orada müdüre git. Nadir veya IAR ın. Müdürle konuş. EFT veya Havale ile bir yolunu bulursun ödemenin.

8.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Bu altından bir cacık olmayacak gibi. 2 ay üst üste 2000 dolar kapandığı için bir miktar almıştım tekniğe bakarak. Ama temelde bir numara yok. Zaten dolar da enflasyonun altında artacak duruyor. Sadece çeşit olsun diye almış gibi olduk.

Seni duydular. Alıyorlar. Geliyorlar.

Druckenmiller dumped shares of Alphabet, Amazon and Broadcom while scooping up shares of beaten-down gold miners Barrick Gold and Newmont, according to a Wednesday filing with the Securities and Exchange Commission.

https://www.marketwatch.com/story/dr...lding-81678a19

Sayfa 986/1014 İlkİlk ... 486886936976984985986987988996 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •