Sayfa 406/1013 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506906 ... SonSon
Arama sonucu : 8098 madde; 3,241 - 3,248 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by sertol Yazıyı Oku
    Burda gelecek projeksiyonu da yapılmış.. ben dolaşımdaki paranın atmasını bekliyorum helikopter para mı negatif faiz mi bir şekilde bilançodan halka yayılacak artık m1 kullanıyorum velocity verileri çok geriden geliyor..

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Resmî rakamlara baktığınızda enflasyonu görmeyebilirsiniz ama batı avrupada son 40 senedir alım güçü çok net düştü ... fransada sarı yelek eylemleri bunun bir sonuçu ... bizde ki pinpon topunun benzeri... hesaplamada ağırlığı bazı gruplara yönelttiğiniz zaman enflasyonu düşürmüş oluyorsunuz ... abd'de durum farklı değil http://www.shadowstats.com/alternate...flation-charts

2. GümüşSevenler takımı, uyuyormusunuz kalkın yahu!.....

Altın/Gümüş 95'e düştü, 21$'ı muştuluyor..
    Son düzenleme : METEPOSTA; 01-06-2020 saat: 07:51.

3. goldchartsrus :

4. ara ara 1er gram 1er gram aliyorum kuveyt türk'ten. 21 mayis'tan sonra her alimima ekstra bir de bsmv ücreti kesiliyor hesabimdan; bugün fark ettim. 373 lira 1 gram altin fiyati + 3,73 lira da bsmv kesilmis; altinin grami yine 377 liraya geldi bana. hesaba altin devri bitiyor galiba. fizikiye dönmek sart oldu.
    Türkçemizi doğru ve güzel kullanmayanlara internet erişimi sağlamayacaksın! Kendi yazdıklarını bile anlamıyorlardır ya da bile bile sizi yanlış yönlendiriyorlardır. Bu kadar mı zor noktalama işaretlerini kullanmak ve imla kurallarına uymak! İnsan kendi dilini kullan(a)madığı için utanır!

5.  Alıntı Originally Posted by Patates Yazıyı Oku
    ara ara 1er gram 1er gram aliyorum kuveyt türk'ten. 21 mayis'tan sonra her alimima ekstra bir de bsmv ücreti kesiliyor hesabimdan; bugün fark ettim. 373 lira 1 gram altin fiyati + 3,73 lira da bsmv kesilmis; altinin grami yine 377 liraya geldi bana. hesaba altin devri bitiyor galiba. fizikiye dönmek sart oldu.
    Keserken söylemiyor mu?
    Yani son adımda

6.  Alıntı Originally Posted by Patates Yazıyı Oku
    ara ara 1er gram 1er gram aliyorum kuveyt türk'ten. 21 mayis'tan sonra her alimima ekstra bir de bsmv ücreti kesiliyor hesabimdan; bugün fark ettim. 373 lira 1 gram altin fiyati + 3,73 lira da bsmv kesilmis; altinin grami yine 377 liraya geldi bana. hesaba altin devri bitiyor galiba. fizikiye dönmek sart oldu.
    Ben tamamına yakınını fizikiye döndüm. Altında al sat olayı bitti. Fiziki alıp gommek şart.

7. Fizikide de vergi kadar al sat farkı oluyor.
    Alırken uygun fiyatı bulamıyoruz.

8.  Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Keserken söylemiyor mu?
    Yani son adımda
    Söylemiyor alım yapildiginda direk kesiliyor.
    Örneğin şu an ilgili bankada alis 369.7782, satış 374.2178 ve ne kadarlık alırsan yüzde 1 vergi. Aldığın altını fizikiyede çevirmek istersen gram başı 2.5 TL.
    Yani 1 Gr fiziki altın alış 380.46 TL ye geliyor. Burada fiziki altın alımında şu aralar yüzde 2.81 zarar direk yaziyor. Şubeden direk fiziki altın alınsa hesaplar nasıl olur, tecrübe etmedim?

Sayfa 406/1013 İlkİlk ... 306356396404405406407408416456506906 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •