Sayfa 147/1012 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon
Arama sonucu : 8090 madde; 1,169 - 1,176 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Siz hiç markete gidip tükettiğiniz ürünlerdeki fiyat değişimlerini takip ediyomusunuz? Peynir mesela mesela tuvalet kağıdı mesela temizlik malzemeleri.... Bi fiyat değişimlerini takip edin bi kenara not edin.. 1 sene sonra altının fiyatının düşmesinde aldığınız riskin elindeki tl nin kuşa dönmesi riskinden çok daha az olduğunu göreceksiniz
    Ben hiç buna aykırı bir söz söylemedim.

Enflasyona karşı serveti korur dedim.

Ancak miktar olarak ne artar ne de bir şey kazandırır dedim.

Siz genç olmalısınız, 1999'u yaşamadınız, altının onsu 280 dolara düştüğü zamanı hatırlamazsınız.

Ah ah.

İnşallah bir daha yaşanmaz.

2.  Alıntı Originally Posted by jah Yazıyı Oku
    "Borc" (inkilizcesi ilen debt)'in tanimi rezerv para basan kurum/devlet ler icin sizin yukarda yazdiginizdan daha farkli abim. Her bastigin dolar borc anlamina gelir benim bildigim. Ne kadar dolasimda $ = o kadar borc.
    Neyse baslamisken;
    Borcu borcla (daha cok para basarak) odeyebilir misin? Odersin; alacaklilarin (gonullu ya da gonulsuzce) bastigin parayi borcunu odeme araci olmasina riza gosterdigi surece odersin. O riza ortadan kalkinca varliklarini (assets) satmak sureti ile odemekten baska secenegin kalmaz.
    Bu isin teorisi budur. Yukaridaki riza kavrami bu teorinin en onemli kavramidir. Riza, guvene dayali mesruiyet kaynakli riza olabilir, (Roma zamanindaki anlami ile authoritarian), yada baski ve kaba guce dayali (oppresive, tyrannical) olabilir. Bu hikaye dahada uzar gider.
    Kime karşı borç ?

Adam dolar olarak ödemeyecek mi ?

Basıp ödüyor herşeyi.

Herhangi bir şey alacakta döviz mi bulamayacak.?

Kaya gazından sonra dünyanın en fazla petrole sahip olan ülkesi.

Hadi diyeceğim çok para bastı enflasyon oldu, oda olmuyor, enflasyonu %2 ye çıkarmak içim elden geleni yapıyor, çıkaramıyor.

Çünkü dünya parası basıyor. Tüm ülkeler, fertler, şirketler dolar toplama derdinde.

Her bastığın dolar borç ne demek.

Sen darphane matbasının muhasebesini mi tutuyorsun, hazineye 100 Milyar bastım verdim, hazinenin bana 100 Milyar borcu olur mu demek istiyorsun, anlamadım ki.

3.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    MAHARAJ - Altına muhalif bir arkadaş iyi ki gelmiş, çok güzel şeyler paylaşılıyor...
    Altına muhalif değilim.

Sadece riskli bulduğumu anlattım.

Bırakın herkes kendi kararını kendi versin dedim.

Ama nedense gerçekleri söyleyince, kişileri hayal aleminden alınca, sizi muhalif yere koyuyorlar.

Hisse senedinde de durum aynı,o hisse elindeyse, hakkında iyi şeyler yazacaksın, yoksa seni karşısına alıveriyor.

Biz de herkes gibi fikrimizi söylüyoruz.

Şimdiye kadar altın almayın diye bir sözüm olmadı, para sizin keyif sizin, karışmak kimin haddine.

4.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Uzun suredir altin topladiginiz biliyorum i yuzden soruyorum elinizdeki altinlarin ne kadari fiziki ne kadar digital, bendeki oran 35-65 (fiziki-digital)
    Fiziki dostum hepsi, kağıt üzeri altın almayı bıraktım son 1 yıldır. %80 altın %20 hisse taşıyorum. Hisseyi 365 gün değil tabi, arada girip sular bulandığında satıyorum. 365 gün borsa olmaz ama altın olur.

5.  Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Altına muhalif değilim.

Sadece riskli bulduğumu anlattım.

Bırakın herkes kendi kararını kendi versin dedim.

Ama nedense gerçekleri söyleyince, kişileri hayal aleminden alınca, sizi muhalif yere koyuyorlar.

Hisse senedinde de durum aynı,o hisse elindeyse, hakkında iyi şeyler yazacaksın, yoksa seni karşısına alıveriyor.

Biz de herkes gibi fikrimizi söylüyoruz.

Şimdiye kadar altın almayın diye bir sözüm olmadı, para sizin keyif sizin, karışmak kimin haddine.
    Muhalif değilsiniz ama bir derdinizde var altınla veya başlıkta bilgi ve fikir paylaşanlarla.
    Bu başlığa yazı yazma gayeniz ne? Bizim gayemiz belli kuyumcuyuz altın pazarlıyoruz ya sizin ki?
    Üslubunuz hoş değil, bilerek veya bilmeyerek suçlar bir lisan kullanıyorsunuz dikkat edin.
    Bırakın insanlar kendileri karar versin ne demek, biz burda altın mı pazarlıyoruz?
    Haddinizi aşan yazılar yazmayı bırakın, burda herkes fikrini paylaşıyor.
    Siz altın değerlenmez diyorsanız bizde değerlenecek diyoruz.
    Yatırım yapmışız inanmışız topikte fikir ve bilgi paylaşıyoruz.

6. Eylül-1999 öyle bir tarih ki tam da Dow/Gold çöküşünün başladığı tarih.Kolay para ile Eylül-2018, Eylül-1999 zirvelerinin kırılacağını düşünen altın almasın hisse senedi alsın, ben tam tersini düşünüyorum..https://www.macrotrends.net/1378/dow...storical-chart
    Son düzenleme : METEPOSTA; 23-07-2019 saat: 07:47.

7.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Muhalif değilsiniz ama bir derdinizde var altınla veya başlıkta bilgi ve fikir paylaşanlarla.
    Bu başlığa yazı yazma gayeniz ne? Bizim gayemiz belli kuyumcuyuz altın pazarlrıyouz ya sizin ki?
    Üslubunuz hoş değil, bilerek veya bilmeyerek suçlar bir lisan kullanıyorsunuz dikkat edin.
    Bırakın insanlar kendileri karar versin ne demek, biz burda altın mı pazarlıyouz?
    Haddinizi aşan yazılar yazmayı bırakın, burda herkes fikrini paylaşıyor.
    Siz altın değerlenmez diyorsanız bizde değerlenecek diyoruz.
    Yatırım yapmışız inanmışız topikte fikir ve bilgi paylaşıyoruz.
    Hem pazarlamıyor, hem pazarlıyorsunuz.

Altınla derdimiz yok, yanıltıcı bilgi verenle derdimiz var.

Haddimi aşan bir tek cümlemi gösterin.

Suçlar bir tek cümlemi gösterin.

Eğer bilginiz varsa, yazın herkes istifade etsin, ben bilmem altın çıkacak yazmaktan başka ne yazdınız ki ?

İnanın yatırım yapın, ama bırakın millet kendi kararını kendi versin.

Dediğimiz bu.

8. Altın destekli exchange traded fonlarındaki (ETF) altın varlıkları 2013'ten bu yana en yüksek düzeyinde ve gümüş ETF'lerindeki varlıklar tüm zamanların en yüksek seviyesinde.

Sayfa 147/1012 İlkİlk ... 4797137145146147148149157197247647 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •