Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon
Arama sonucu : 8016 madde; 4,001 - 4,008 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Türkler, bundan yaklaşık 30 bin yıl kadar önce Bosna Piramitlerini neden yaptılar?

2. Dow/Gold oranı

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    ........Dow/Gold oranı......
    in 1974 the IMF announced that gold was not a monetary resource. Since then, it has become the subject of teaching at universities not in economics, but in mining - only in the context of raw materials. - Jim Rickards
    Rickards, 1974den beri üniversitelerde Altın'ın para değil metallerden bir metal olduğu öğretiliyor diyor. Onun içindir ki iktisatçıların ezici çoğunluğu Dow/Gold oranına bakmıyor, 1999 tarihsel zirvesinden sonra 2018 ve sonraki zirvelerin artık hep alçalan tepeler olacağını göremiyor Altın aşırı değerli çöküş her an başlayabilir hayali kuruyorlar..

4. Altında 2 senaryo var. 1) Ya yakın zaman sonra aşağı düşen pennant yukarı kırılıp yeni ralli başlayacak 2) ya da yarım dairenin sağ yanağına yatayda 1690-1865 arasında gidip gele gele öpücük kondurduktan sonra ralli başlayacak.

Benim tahminim ikinci senaryo daha kuvvetli ihtimal. 1900 yukarı kırılırsa altın rallisi başlamış demektir. Yoksa ralli başlama düdüğü henüz çalınmamıştır ve dar alanda kısa paslaşmalarla Şubat Mart sonuna kadar gitgel yaptıktan sonra ralli başlayacaktır.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Altında 2 senaryo var. 1) Ya yakın zaman sonra aşağı düşen pennant yukarı kırılıp yeni ralli başlayacak 2) ya da yarım dairenin sağ yanağına yatayda 1690-1865 arasında gidip gele gele öpücük kondurduktan sonra ralli başlayacak.

Benim tahminim ikinci senaryo daha kuvvetli ihtimal. 1900 yukarı kırılırsa altın rallisi başlamış demektir. Yoksa ralli başlama düdüğü henüz çalınmamıştır ve dar alanda kısa paslaşmalarla Şubat Mart sonuna kadar gitgel yaptıktan sonra ralli başlayacaktır.

Sn grafik teknikten ben anlamıyorum o açıdan bir sorum olacak.O çanak çizilirken çanağın simetrik olması şart mı.Yani sizin çizdiğiniz çanağın sağ kısmı için dipleri birleştirerek çok farklı bir çanak da çizilebilir.O çanağın da dibi şu anki değer oluyor zaten.Çanağın simetrik olması teknik açıdan şart mı.

6. https://www.ademayan.com/canak-forma...ntili-anlatim/

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn grafik teknikten ben anlamıyorum o açıdan bir sorum olacak.O çanak çizilirken çanağın simetrik olması şart mı.Yani sizin çizdiğiniz çanağın sağ kısmı için dipleri birleştirerek çok farklı bir çanak da çizilebilir.O çanağın da dibi şu anki değer oluyor zaten.Çanağın simetrik olması teknik açıdan şart mı.

7. Özbekistan merkez bankası, parallel para birimini tanıttı: ALTIN

Ne diyorduk: FIAT CURRENCIES -> GOLD -> CRYPTO

https://twitter.com/zerohedge/status...864659456?s=19
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    "Özbekistan Merkez Bankası Paralel Para Birimi Tanıttı: Altın"
    https://www.zerohedge.com/commoditie...-currency-gold

"Kasım 2020'den bu yana, Özbekistan merkez bankası (CBU) gerçek zamanlı doğrulama için QR kodlu mühürlü altın külçeleri ihraç ediyor. Bu yeni çubuklarla CBU, altının bir değer deposu olarak kullanılmasını teşvik etmeyi ve aynı zamanda altın dolaşımını teşvik etmeyi amaçlıyor. CBU'nun uluslararası rezervlerinin yaklaşık% 57'si altından oluşmaktadır"
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 501/1002 İlkİlk ... 4014514914995005015025035115516011001 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •