Sayfa 405/1002 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon
Arama sonucu : 8013 madde; 3,233 - 3,240 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Gldtrf şuan en iyi hatta tek alternatif....

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Sercannn Yazıyı Oku
    O fark normal zaman 2 kademe ise en kötü zaman 10 kademeyi geçmez.. Başkalarının anlayabilceği dilde anlatırsak normal zaman binde 0,2 ise volatil zaman 0,5 i geçmez..
    Volalite zamanında robot kademeleri çok boş bırakıyor. Örneğin anlık fiyattan istediğiniz kadar goldtrf veya gmstr alamazsınız yada satamazsanız. Ama bankadan o anki fiyattan istediğiniz kadar gram altın alabilirsiniz veya satabilirsiniz. Geçen yıl gümüş fiyatları diplerdeyken 600 bin TL'lik GMSTR gümüş fonu almaya niyetlenmiştim. Son anda farkettim, alım emri girsem tavana kadar süpürüyormuşum. Yine yüklü miktarda satmaya kalkarsanız da tabana kadar verirsiniz. Yani bu fon gram altın gibi anlık fiyattan tam likit değil. O gün ben de madem istediğim an anlık fiyattan satamıyorum niye gmstr alayım diyerek gidip vakıftan gram altın almıştım. Yalnız o gün vakıftaki gram altın için alım satım arası fark 3 TL iken bugün baktım makası 8 TL ye çıkarmışlar.

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Yanlış biliyorsun....şuan ellerinde gümüş kalmadığı için robot alış yazıyor ama satış olmadığından fiyat yukarlarda serbest dolaşıyor...sadece gümüşte öyle....altın ve dolar fonunda böyle durum yok....
     Alıntı Originally Posted by kelebekx Yazıyı Oku
    Volalite zamanında robot kademeleri çok boş bırakıyor. Örneğin anlık fiyattan istediğiniz kadar goldtrf veya gmstr alamazsınız yada satamazsanız. Ama bankadan o anki fiyattan istediğiniz kadar gram altın alabilirsiniz veya satabilirsiniz. Geçen yıl gümüş fiyatları diplerdeyken 600 bin TL'lik GMSTR gümüş fonu almaya niyetlenmiştim. Son anda farkettim, alım emri girsem tavana kadar süpürüyormuşum. Yine yüklü miktarda satmaya kalkarsanız da tabana kadar verirsiniz. Yani bu fon gram altın gibi anlık fiyattan tam likit değil. O gün ben de madem istediğim an anlık fiyattan satamıyorum niye gmstr alayım diyerek gidip vakıftan gram altın almıştım. Yalnız o gün vakıftaki gram altın için alım satım arası fark 3 TL iken bugün baktım makası 8 TL ye çıkarmışlar.

Vergi değil mi makasın sebebi

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5. Vadeli kontratların fiziki teslimat miktarı .... tarihi rekor 88t .. bu talep bu şekilde devam etsin, yakında yeterince altın olup olmadığını hep birlikte göreceğiz

Christophe barraud :

Bullionstar :

6.  Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Yanlış biliyorsun....şuan ellerinde gümüş kalmadığı için robot alış yazıyor ama satış olmadığından fiyat yukarlarda serbest dolaşıyor...sadece gümüşte öyle....altın ve dolar fonunda böyle durum yok....

Üstadım aynısı altında da var. Hatta volalite harici zamanlarda bile kademeler yüklü alım satım için uygun olmuyor. Normal zamanlarda bile tek emirle 500 bin liralık altın satarsanız en az 10 kademe düşürürsünüz. Bi de benim gördüğüm yıllık yüzde yarım oranında işletme gideri alıyorlar. Bu da yüzde birlik alım vergisinin zaten yarı oranında. 500 bin liralık altın portföyü için yıllık 2.500 TL çok fazla gibi. 500 liralık kiralık kasa ücreti bile çok geliyorken bu kadar yüksek yönetim ücreti olmamalı diye düşünüyorum.

Üstadım aynısı altında da var. Hatta volalite harici zamanlarda bile kademeler yüklü alım satım için uygun olmuyor. Normal zamanlarda bile tek emirle 500 bin liralık altın satarsanız en az 10 kademe düşürürsünüz. Bi de benim gördüğüm yıllık yüzde yarım oranında işletme gideri alıyorlar. Bu da yüzde birlik alım vergisinin zaten yarı oranında. 500 bin liralık altın portföyü için yıllık 2.500 TL çok fazla gibi. 500 liralık kiralık kasa ücreti bile çok geliyorken bu kadar yüksek yönetim ücreti olmamalı diye düşünüyorum.

Valla ben o yüzde yarım yıllık kesintiyi çözemedim.10 yılda yüzde 5 eder.E bakıyoruz bu fonun değerlerine yıllar içinde piyasa fiyatında hep altınla korele.Bu kesintilerden kaynaklanan bir değer düşüşü yok.Bence fon altın al sat esnasında para kazanıyor,kesinti işi o şekilde helalleşiliyor bize yansıyan bir rakam olmuyor.Şu anda fizikiye yakın altın yatırımı için en iyi yol GLDTR fizikiye yakın gümüş yatırımı için ise tek yol GMSTR,bence bu fonlar yakında çok ayrı değerlendirmelere gidecek.Fiyatlar çok artacak.

8. Roosevelt'in 1933de Altın'a elkoyması çok farklıydı ve bugün uygulanamaz...
    Çin Yuan'ın arkasına 20000ton altın koydum sen de göster bakalım 8000ton altınını dediğinde iiişallah işler çirkinleşmez diyor..
    WILL THE US CONFISCATE GOLD...But the confiscation by Roosevelt in 1933 was a totally different situation and not comparable with today. At that time, the US was in a depression and the dollar was tied to gold. The economy was under pressure and the US government decided that the dollar needed to be devalued. A dollar devaluation automatically meant a revaluation of gold since the two were totally interlinked. But FDR decided that the US holders of gold should not get the benefit of a revaluation. Thus gold was confiscated and then revalued from $20.67 per ounce to $35. Gold in bank safe deposit boxes was taken but many Americans hid their gold at home. Gold held outside the US was not confiscated.
    ..... With the epicentre of the gold market moving to China and the East, it is very unlikely for the US and the West to confiscate gold. This would precipitate the fall of the dollar and the Euro and substantially weaken the US and EU positions and their economies.
    CENTRAL BANK AND BULLION BANK GOLD IS LOST TO THE EAST... So instead of staying in London or New York, the central bank has now leased the gold to a bullion bank which has sold it to China or India. The result is that the bullion bank no longer has the physical gold and all the central bank has is an IOU from the bullion bank. This means that the physical gold is permanently lost by both the bullion bank and the central bank. It will never return.
    CHINESE GOLD..When China announces a gold-backed yuan, which is not unlikely, they will declare their 20,000+ tonnes and then challenge the US to prove they have the 8,000t. This will lead to some interesting exchanges of aggression, hopefully only verbal.
    https://goldswitzerland.com/us-gold-...ould-be-folly/

Sayfa 405/1002 İlkİlk ... 305355395403404405406407415455505905 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •