Sayfa 430/1014 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 3,433 - 3,440 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Bu sıralar kafayı taktığım bir gösterge. Gold ounce price / FED monetary base

"Altın şu an pahalı" desek, kime göre neye göre pahalı?

Altın fiyatını FED para tabanı ile kıyasladığımızda geçmişe göre altın şu an çok ucuz, hatta 2015'te falan altın BEDAVAYMIŞ ahhh bilemedik

Kagit paraya tarihsel oranina gore ucuz, emtia/mal uretme maliyetine gore pahali. Not: Olumune altin.

2.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...77#post4106977 02-02-2020 tarihinde gram 300 iken gramda sıkıntı yok ilk hedef 340 - ikinci hedef 390 sonrasına bakarız demişim, yeri gelmişken bakalım şimdiki hedef 500 sonrasına bakarız
    Sayın bigmaster;

Geçen gün Erkan Öz üstadın videosunda bahsettiği aşağıdaki grafiğe de bir göz atın...

Enflasyona göre düzenlenmiş ons altın grafiği. Çok uzun vadeli. Fincan kulp'tan yola çıkan Erkan Bey, uzun vadede 3700usd'ların hedef olabileceğini söylemiş.

Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

3.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Gittiğini ne zaman anlarız ?... forumun en fazla takip edilen başlıgı oldugunda, en az 100 kişi gördügünzde tamamdır... çok uzun zaman önce dolar başlıgında usdtry 2'ye yeni ayak attıgında, 3-4 insan ya vardı ya yoktu... artık takip edemiyorsunuz
    Daha o noktaya varamadık .. yolumuz var .. şuan başlıkta 6 kişi... yavaş yavaş yükseliyoruz, maalesef bir parabolik cıkışımız olmadı... şimdilik ...

4. Birde böyle bir beklenti içinde olan yatırımcılar var ... evet rsi yüksek ama ortam cok farklı...fırsatı kaçırmış olanlar 4 gözle beklerken gerçekleşir mi ?..

David brady :

5. En son gramı 86 lira iken aldığım toplam 428 gram altın var elimde fiziki.bu yükseliyor tamamda daire fiyatıda hayatta fiyatta yükseliyor .neden satmıyorum onunda bilmiyorum.benle mezara girecek gibi)

6. Altin uzun vadeli yatirim araci olarak satinalma gucunu (net gelir) yukselten bir yatirim araci degil (kisa vadede net gelir getirebilse de), ancak satinalma gucunu korumaya yarayan (enflasyon/kagit paranin satinalma gucunu yitirmesi) bir yatirim aracidir.

Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    En son gramı 86 lira iken aldığım toplam 428 gram altın var elimde fiziki.bu yükseliyor tamamda daire fiyatıda hayatta fiyatta yükseliyor .neden satmıyorum onunda bilmiyorum.benle mezara girecek gibi)
    Son düzenleme : jah; 24-07-2020 saat: 23:11. Sebep: gramer

7.  Alıntı Originally Posted by esbye06 Yazıyı Oku
    En son gramı 86 lira iken aldığım toplam 428 gram altın var elimde fiziki.bu yükseliyor tamamda daire fiyatıda hayatta fiyatta yükseliyor .neden satmıyorum onunda bilmiyorum.benle mezara girecek gibi)
    Yok be hocam, daire fiyatları öldü geberdi valla.
    2015'te satsam 3 kilo altın edecek daire şimdi 1,5 kilo altın etmiyor.

Hatta emlak-altın arasındaki ilişkiyi gösteren şöyle bir video paylaşayım.

https://youtu.be/l-knwwD-PZc?t=280
    Son düzenleme : djoz; 24-07-2020 saat: 23:57.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
    uzun zamandan beri 2 050 hedefini çok yazdım ve o hedefe ramak kaldı gerçekleşeceğinden şüphem yok, ancakkk 2 050 hedefinin geçilemeyecegini düşünüyorum hatta oradan ciddi bir düzeltme geleceğini düşünüyorum [ kırmızı çizgiye kadar ] ons geri gelsede dolarda yükseliş beklediğimden gram altında sıkıntı çok fazla olmaz, diyeceğim 2 050 hedefinden sonra dolar daha şanslı görünmekte., 2 050 geçildiğinde 3 500 hedefine hızlı bir şekilde gidilecektir ama bahsettiğim 2 050 nin geçilmesini çok zor görüyorum, geçilemeyecek çünkü borsalardada bir ciddi düşüş bekliyorum borsalar çakılırken bütün madenler düzeltme yapacaktır tabii şimdi uyuyan dolarda agresifleşecektir bunlar benim düşüncelerim yanlızca beni bağlar siz masal okur gibi okumakla yetinin yatırım tavsiyesi değildir bu arada 2 050 nin tekrar geçilmesi 1 yıl filan sürebilir .tabii dünya konjöktürü farklı gelişmelerede sebeb olabilir ayrı mesele, herşey düşündüğüm gibi olup 2 050 ye gidip oradan ciddi bir düzeltme yaptıktan sonra 3 500 hedefini yakalarsak, ondan sonraki hedeflerimide o zaman açıklarım , allah mahçup etmesin

Sayfa 430/1014 İlkİlk ... 330380420428429430431432440480530930 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •