Sayfa 1004/1014 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 8,025 - 8,032 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Arkadaslar bende biraz fiziki ama cogu kagit altin var (GLDGR). Stopaj laflari duymaya basladim, kardan %XX gibi. Dovizde daha yuksek ihtimal ancak altinda da olabilirmis. Boyle birseyler duyan var mi? GLDGR bende cok uzun zamandir var, dolayisi ile YTL maliyetler cok dusuk. Bu soylentinin gerceklesmesi durumda;
    a) cok uzun zamandir elinde tutanlar da (yillardir) stopaja dahil edilir mi?
    b) Stopaj hesaplamasinda kullanilacak maliyet hesaplamasi alim sirasindaki YTL baz alinarak mi yapilir? Ben 300-500 YTL ile gram altin almisim. Boyle bi hesaplamada batarim.

Bilgi paylasacaklara simdiden tesekkurler.

2.  Alıntı Originally Posted by jah Yazıyı Oku
    Arkadaslar bende biraz fiziki ama cogu kagit altin var (GLDGR). Stopaj laflari duymaya basladim, kardan %XX gibi. Dovizde daha yuksek ihtimal ancak altinda da olabilirmis. Boyle birseyler duyan var mi? GLDGR bende cok uzun zamandir var, dolayisi ile YTL maliyetler cok dusuk. Bu soylentinin gerceklesmesi durumda;
    b) Stopaj hesaplamasinda kullanilacak maliyet hesaplamasi alim sirasindaki YTL baz alinarak mi yapilir? Ben 300-500 YTL ile gram altin almisim. Boyle bi hesaplamada batarim.

Bunu hiç kimse bilemez, ama sat sonra hemen geri al içini gıcıklıyorsa. Karını sıfırla çok çok az kar az zarar edersin ama karını sıfırlamış olursun. Vergi her zaman kardan alınır. ;)

Stopaj muafiyeti bittiği tarihten itibaren alinan mallara stopaj ödenir. O yüzden bunları düşünmenize gerek yok
     Alıntı Originally Posted by jah Yazıyı Oku
    Arkadaslar bende biraz fiziki ama cogu kagit altin var (GLDGR). Stopaj laflari duymaya basladim, kardan %XX gibi. Dovizde daha yuksek ihtimal ancak altinda da olabilirmis. Boyle birseyler duyan var mi? GLDGR bende cok uzun zamandir var, dolayisi ile YTL maliyetler cok dusuk. Bu soylentinin gerceklesmesi durumda;

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Ya Altın düşecek. Ya Gümüş çıkacak. Hangisi? Tekrar öpüşmeleri lazım bir noktada. Nerede öpüşecekler? Yukarılara mı? Aşağılarda mı?

5. Altın çıktığı için gümüş çıkıyor şimdilik.
    Altın pariteyi 120 ye getirene kadar paralel gider bence.
    120 dünya büyük oyuncular altını satıp gümüş alacaklar bence.
    Heikenashi.

6.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Altın çıktığı için gümüş çıkıyor şimdilik.

Altın Gümüş beleşin beleşi mevcut fiyatlamalarla. Nixon dan beri yedirilen tüm dünyaya yayılmış bir illüzyon var. Sınırsız dolar bas, Amerikan silikon vadisine sonsuz bedava kredi ver, Dolar kullanmak istemeyen devlet liderlerini öldür veya darbe yap.

Bu illüzyon bitti. Uyanma vakti geldi. Çan çan çan.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Nixon_shock

7. Putin altını çok kaldırdım. Sıra gümüşte demiş. Kaldırabilir mi?

8.  Alıntı Originally Posted by HURKUŞ Yazıyı Oku
    Altın çıktığı için gümüş çıkıyor şimdilik.

Söz altınsa, Sükut gümüştür.

-anonim

Sayfa 1004/1014 İlkİlk ... 450490495499410021003100410051006 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •