Sayfa 744/1013 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon
Arama sonucu : 8097 madde; 5,945 - 5,952 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sn subsystenm gümüşe yatırım yapmayı düşünürken araştırdım.Gümüş yatırımında 3 yol var ilki fiziki gümüş,malum saklama sıkıntısı güvenlik falan problemleri var,bir de fiziki gümüş almak pahalı.İkinci yol teb de gram hesabı.Bu bildiğiniz tl ile alınıp satılan bir şey,fiziki teslimat yapmıyorlar,bir gün geldiğinde 3000 gr gümüş aldım verin 3 kilo gümüşümü diyemiyorsunuz.Tl ye döndürüp paranızı alabilirsiniz.GMSTR yi seçme nedenim( fon yönetimine ve takasbanka teyit de ettiğim şekilde) istanbul altın borsasında gümüşün hazırlanıp sizin adınıza takasbankta saklanması.Yani istanbul gümüş borsasında misal 100 kilo gümüş hazırlanıyor takasbanka yollanıyor 6.55 gr gümüş 1 lota tekabül edecek şekilde borsada tanımlanıp yatırımcılara satılıyor.Burda 2 avantaj var,biri bir nevi fiziki gümüşe yatırım yapılıyor ikincisi siz banka batsada aracı kurum batsada gmstr ye yatırım yaptığınız anda takasbank güvencesindesiniz.Bir kaos durumunda paranızın aracı kurumdan ve bankadan bağımsız olarak takasbank güvencesinde olması iyi bir şey gibime geldi.
    Bu gmstr nin olayı

Ben bir şeye yatırım yaparken herşeyini incelerim.Bu entry gene aralık 2019 da GMSTR sayfasında yazdığım ilk entrylerden.GMSTR için fonu da aradım ,tüzüğünü de okudum aklım yattı aldım.Hemen hemen herşeyini,2 yıldır bilirim.Son 2 yıldır o fon hakkında en bilgili insanlardanımdır istediğinizi sorabilirsiniz.PSLV nin yatırımcısı değilim,olsaydım onu da fonu aramak dahil araştırırdım emin olun)))))) Bilgilerim internet üzerinden yabancı videolardan edindiğim teorik bilgiler.Benzeri bir işleyişi olduğunu sanıyordum.Farkı nedir bilmiyorum yazarsanız sevinirim.Ha yalnız bir konu dikkatimi çekti,geçenlerde bir videoda bu fonların yöneticilerinin gümüşü shortluyabildiklerini söyledi,buna aklım ermedi,yapabilirler mi tüzükleri buna uygunmudur bilmiyorum,gmstr yapamaz.
    Bu size sorum

Ben bildiklerimi kısaca özetliyorum,forum ahalisinin bilgilenmesi açısından siz de özetleseniz bence daha faydalı olursunuz.
    Daha sonra size dört kez sormuşum kısaca farkı özetleyebilirmisiniz diye,nedense cevap gelmedi,halen bekliyorum elbet,benim için çok önemli bir bilgi olacaktı.

Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Biraz konuyu dağıtayım.
    Sayın Hakem, bu tür durumlarda çok sevdiğim bir yöntemi size öneririm.
    Bu tür kısa sürede elde edilen yüksek kazançlarda malın tamamını satmak yerine, yatırdığınız anapara kadar malı bozup ana paranızı çıkarttığınızda, kalan mal ile sıfır maliyetle istediğiniz kadar uzun süre malda bekleyebilirsiniz. O vakitten sonra düşse zaten sıfır maliyet, ama yükselirse of of tadından yenmez.

Banucan hanım vardı belki bilirsiniz. Sıkı bir altın "istifçi"siydi ama bitcoine bulaşmıştı bir ara.
    Bitcoin 19.000 dolara çıktığında forumda sevinçten havalara uçuyordu. Ona demiştim "ana paranız kadarını satın, kalanıyla sıfır maliyetle devam edin" diye. Ama ya yazdıklarımı görmedi, ya da o anki psikolojiyle dikkate almadı.
    Sonrasını hatırlarsınız, bitcoin 3500-4000 dolar civarına düşmüştü. Banucan hanımı forumda göremez olduk.
    Keşke altından hiç şaşmasaydı.
    Cidden öyle sn djoz her yatırım yaptığım kağıtda az bişi bırakayım diyorum,ama huy işte ya hep ya hiç tarzı aklımız çalıştığından beceremiyorum.Elimde klimasan oldu,yünsa oldu,sekuro oldu,güneş sigorta oldu,egeendüstri oldu hepsinden baya kazandım.Sizin taktiği uygulasaydım şimdi olay bambaşka olurdu ,huy işte ))))))))

5. Evet Kchol leri elden cikardim. Yazislamalarimiz duruyordur belki . orda ne yazmistim Gunluklerde NU var bunu gormus olsam alim yapmazdim Hatta teknik ile isim olmaz diyen siz bile gordunuz ben alim yaparken gozlerim gormez olmus nedense
    Grafige bakmaya usendim yada goremedim dikkatsiz baktim . Kchol basligina girsem orda bir grafik gorsem alim yapmazdim Iste forum bu yuzden var ..
    Aradaki fark su : Ornek :siz diyorsunuz ki Gumus dusmeden 2 sene icerisinde 50$ olucak .
    Bense az bir ihtimal dahi olsa dahi belki asagilara bir pik yapip sonrasinda yukselise baslayip 50$ olacagini dusunuyorum .
    ama sunuda ekliyorum 26.50 uzerine atarsa asagidaki rakamlari beklemeden olusan ivmeye gore hemen gumuslenirim diyorum
    Yani siz 25$ dan alip 50$ beklentiniz var
    bende diyorum ki 26.50 uzerine atsin ki alayim yada 26.50 uzerine atamaz ise o zaman misal asagilardan misal 20$ dan alim yapayim
    neden bunu soyluyorum ornek siz yatiriminizi 10 parcaya ve farkli enstrumanlara bolmus olabilirsiniz .
    Yalniz ben tamamen gumus ve altinciyim yani alislarim bittiginde yatirim icin ayirdigim miktarin %90 u gumus ve altinda olucak. Var olan bu sistemlerde hisse ve digerlerinde yapacagim islem %10 u gecemez

Koç holdingleri sattınız mı.Bu forum müdavimleri kötü yola düşmemek için her bilgiyi almaya çalışan insanlardır.Siz gümüş konusunu benden iyi biliyorsanız mesele yok,benim bilgilerimi ne yapacaksınız,kendi kriterlerinize göre alın satın.Ben cidden uzun uzun yazmayı cevap vermeyi tartışmayı sevmiyorum.Size bol kazançlar.
    ....

Hayır ben dediğiniz gibi demiyorum ,gümüş düşebilir elbet.Ama asla 10 dolar falan olamaz.22 23 dolar gibi intihar dalışı deneseler bile o da ancak sığ bir piyasada çok sınırlı bir dalış olur,aynı geçen yılki 12 dolar gibi,artık oralarda tutunamaz,gümüş yukarı gitmek zorunda,ben artık her fiyatdan alırım diyorum,gümüş para kazandıracak diyorum.Kısaca dediklerim bunlar,teknik olayı bir bilgi değildir,en azından benim için anlamsızdır,ben işin temeline bakar ve ona göre yatırım yaparım,gümüşte tarihi bir fırsat görüyorum alıyorum.Bunu destekleyecek sayfalarca yazabileceğim arguman var ama size sadece sonuçları yazayım yeter,fikir alışverişi tarzınız beni biraz yoruyor sn culpable sanki bilgi alışverişi için değil de kavga etmek için yazar gibisiniz,bence gerek yok.Koç holdinge gelince beni dehşete düşüren şu fiyatdan şu nedenle aldım şu olaylar olursa kchol şuraya gider gibi bir tahmininizin bile olmaması sadece grafikle almanızdı,gerçi grafiğe de yanlış bakmışsınız ya neyse.Ben o tarz bir yatırımcı ile ne tartışabilirim ki tarzlarımız tamamen faklı.

7. Altında teknik görünüme göre 1785$-1795$ arası büyük ihtimalle görülebilir. Daha üstünü görür mü, oralardan tekrar aşağı döner mi? Gelince bakarız.

8. Dedim ya sacmaladiniz ve yazdikca daha fazla sacmaliyorsunuz
    1:Kchol ile ilgili teknik yada temel olarak ben su yuzden aldim diye bir sey yazdim mi yoksa sadece teknik olarak yanlis zamanda girdigimi mi yazdim ? ve nitekim gene grafikler dogruyu gosterdi suan fiyati 19xx 23 ler neresi 19 neresi
    3:"Gelecek projeksiyon Tablosunu kafamda kurguluyorum" soyleyen bir kisi ile Temel yada teknik tartismanin anlami yoktur. zaten bu cumle kendisi hakkinda yeterince fikir verir
    Bol kazanclar .
    Hayır ben dediğiniz gibi demiyorum ,gümüş düşebilir elbet.Ama asla 10 dolar falan olamaz.22 23 dolar gibi intihar dalışı deneseler bile o da ancak sığ bir piyasada çok sınırlı bir dalış olur,aynı geçen yılki 12 dolar gibi,artık oralarda tutunamaz,gümüş yukarı gitmek zorunda,ben artık her fiyatdan alırım diyorum,gümüş para kazandıracak diyorum.Kısaca dediklerim bunlar,teknik olayı bir bilgi değildir,en azından benim için anlamsızdır,ben işin temeline bakar ve ona göre yatırım yaparım,gümüşte tarihi bir fırsat görüyorum alıyorum.Bunu destekleyecek sayfalarca yazabileceğim arguman var ama size sadece sonuçları yazayım yeter,fikir alışverişi tarzınız beni biraz yoruyor sn culpable sanki bilgi alışverişi için değil de kavga etmek için yazar gibisiniz,bence gerek yok.Koç holdinge gelince beni dehşete düşüren şu fiyatdan şu nedenle aldım şu olaylar olursa kchol şuraya gider gibi bir tahmininizin bile olmaması sadece grafikle almanızdı,gerçi grafiğe de yanlış bakmışsınız ya neyse.Ben o tarz bir yatırımcı ile ne tartışabilirim ki tarzlarımız tamamen faklı.
    ....

Sayfa 744/1013 İlkİlk ... 244644694734742743744745746754794844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •