Sayfa 162/1013 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon
Arama sonucu : 8103 madde; 1,289 - 1,296 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Verdiğiniz cevap doğrultusunda kapalı çarşıdan (bi kuyumcudan) 247 tl'ye 80 gram kestirmiştim. Tekrar teşekkür ederim yardımınız için

ONEPLUS A6010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Haberler hep altına yarayacak türden.

Geçmişe bakıyorum, en güçlü ülkelerin bile paraları zaman zaman çöp olmuş, ama altının çöp olduğu bir dönem göremiyorum. (gözden kaçırmadıysam eğer)

Siz hiç geçmişte sokakta altın süpürüldüğünü gördünüz mü?

Ben göremedim, dedem de görmemiş onun dedesi de...geriye dönük bir kaç bin yılı incelesek tarih kitapları yazmıyor... peki neden demir değlide altın değerli ? madem bazılarına göre arz fazlası var ...

3.  Alıntı Originally Posted by Schizophren Yazıyı Oku
    Verdiğiniz cevap doğrultusunda kapalı çarşıdan (bi kuyumcudan) 247 tl'ye 80 gram kestirmiştim. Tekrar teşekkür ederim yardımınız için

ONEPLUS A6010 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Gün olarak tarihini hatırlıyor musunuz?

4.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Ben göremedim, dedem de görmemiş onun dedesi de...geriye dönük bir kaç bin yılı incelesek tarih kitapları yazmıyor... peki neden demir değlide altın değerli ? madem bazılarına göre arz fazlası var ...
    Değiş tokuş için uzlaşı neyin üzerineyse o değerli.Altının seçilmesi metalin cazibesi ve kısıtlı arz sayesinde bin yıldan fazla değiş tokuş aracı olarak kabul görmüş.Geçen yüzyıl ise dolar üzerine uzlaşılmış ancak dolar sahiplerinin politikaları belli ki bu uzlaşıyı yüzyıllarca götüremeyecek.Tarihsel geleneğinden dolayı yine yüzlerce milletin üzerinde en fazla uzlaşma şansı olan altın.Doların hakimiyetinde bile altın silinip atılmamış. Bitcoinde de uzlaşılabilirdi ama dünyada çok insan var,Endonezya,Afrika yerlisine bitcoini kabul ettirmek için herkese çip takacak dünya diktatörlüğünde dikta edilebilecek bir araç.

5. 1475i görmüş, emniyet kemerini hiç çıkarmamalı her an ani bir hızlanma olabilir hafazanallah.!...

6. Bugun 259 dan fondan cikip altina girdim.1 tl bile yuksegine versem fonun 7-8 gunluk getirisine bedel

7.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Değiş tokuş için uzlaşı neyin üzerineyse o değerli.Altının seçilmesi metalin cazibesi ve kısıtlı arz sayesinde bin yıldan fazla değiş tokuş aracı olarak kabul görmüş.Geçen yüzyıl ise dolar üzerine uzlaşılmış ancak dolar sahiplerinin politikaları belli ki bu uzlaşıyı yüzyıllarca götüremeyecek.Tarihsel geleneğinden dolayı yine yüzlerce milletin üzerinde en fazla uzlaşma şansı olan altın.Doların hakimiyetinde bile altın silinip atılmamış. Bitcoinde de uzlaşılabilirdi ama dünyada çok insan var,Endonezya,Afrika yerlisine bitcoini kabul ettirmek için herkese çip takacak dünya diktatörlüğünde dikta edilebilecek bir araç.
    Arada uğra sevgili Cumartesi, beyin açan bir yönün var.

8.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Bugun 259 dan fondan cikip altina girdim.1 tl bile yuksegine versem fonun 7-8 gunluk getirisine bedel
    Sabahki aldiklarimi verdim gunluk getiri net binde 2.4 diger zamanlara gore az ama yapacak birsey yok yinede 4-5 gunluk fon getirine esit. Haftaya kesin nakitle girmem gerek. Bundan sonrada benim tatil basliyor. Eylule kadar alim satima ara.

Sayfa 162/1013 İlkİlk ... 62112152160161162163164172212262662 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •