Sayfa 325/1013 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon
Arama sonucu : 8097 madde; 2,593 - 2,600 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Bence altinin yaninda fiziki gumuste olmalidir. Asil oyun gumuste oynanacak ama ne zaman belirsiz. Kimisi diyor jp morgan cin icin topluyor. Kimisi rochefellar icin diyor. Kim olursa olsun bir sey biliyor veya yapacak bu kadar alabiliyorsa oyunu oynayan degil oyunu oynatanlardan belli.

2. İlerleyen zamanda kağıt para sistemi çökecekse ve çok eski tarihlerde olduğu gibi kıymetli maden sistemine geçilecekse, altının yanında gümüşün de öneminin artması beklenebilir.
    Tüm dünyada kağıt paraların ortadan kalktığını düşünelim. Belki önce trampa sistemi işler. Ben sana 10 yumurta veririm, karşılığında sen bana 1 kilo peynir verirsin. Ama çok taraflı ve çok ürünlü alış verişlerde trampa sistemi pek çalışmaz.
    Bu durumda yine tüm dünyada ortak kabul görmüş bir para sistemine ihtiyaç olacak.
    Bu kıymetli maden para sistemi veya kripto para sistemi olabilir. Kripto parayı yine diledikleri gibi basabilecekleri için kağıt para sisteminden bir farkı olmaz.

Kıymetli madenler (altın,gümüş, .....) alım güçlerine göre kategorilendirirler. Misal;
    1 sikke altın = 400 dolar
    1/2 sikke altın = 200 dolar
    1/4 sikke altın = 100 dolar
    1 sikke gümüş = 10 dolar
    1/2sikke gümüş = 5 dolar
    ........
    Karşılıklarını dolar yazdığıma ve rakamlara takılmayın. Demek istediğim bu veya buna benzer bir sisteme geçilecekse, fiziki altının yanısıra fiziki gümüş de önem kazanacaktır.
    Oyun kurucular daha değerli olduğu için altında planladıkları operasyonu tamamladıklarında sıra gümüşe gelebilir.
    Tabi saçmalamış da olabilirim bilemiyorum.
    Selamlar.

3. Şu anda fiziki gümüş bulmak mümkün değil. Bulunabilen gümüş fiyatı da nerdeyse spot piyasanın 2 katı.

Fiziki gümüş kıtlığı oluştu. Maalesef artık satın alıp kar etmeniz kolay kolay mümkün değil.

Olur da kapalıçarşı Nadir veya IAR ileride açılırsa elinizdeki tüm kağıt parayı satıp alabildiğiniz kadar 1KG külçe gümüş alın saklayın üzerine oturun.

Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    İlerleyen zamanda kağıt para sistemi çökecekse ve çok eski tarihlerde olduğu gibi kıymetli maden sistemine geçilecekse, altının yanında gümüşün de öneminin artması beklenebilir.
    Tüm dünyada kağıt paraların ortadan kalktığını düşünelim. Belki önce trampa sistemi işler. Ben sana 10 yumurta veririm, karşılığında sen bana 1 kilo peynir verirsin. Ama çok taraflı ve çok ürünlü alış verişlerde trampa sistemi pek çalışmaz.
    Bu durumda yine tüm dünyada ortak kabul görmüş bir para sistemine ihtiyaç olacak.
    Bu kıymetli maden para sistemi veya kripto para sistemi olabilir. Kripto parayı yine diledikleri gibi basabilecekleri için kağıt para sisteminden bir farkı olmaz.

Kıymetli madenler (altın,gümüş, .....) alım güçlerine göre kategorilendirirler. Misal;
    1 sikke altın = 400 dolar
    1/2 sikke altın = 200 dolar
    1/4 sikke altın = 100 dolar
    1 sikke gümüş = 10 dolar
    1/2sikke gümüş = 5 dolar
    ........
    Karşılıklarını dolar yazdığıma ve rakamlara takılmayın. Demek istediğim bu veya buna benzer bir sisteme geçilecekse, fiziki altının yanısıra fiziki gümüş de önem kazanacaktır.
    Oyun kurucular daha değerli olduğu için altında planladıkları operasyonu tamamladıklarında sıra gümüşe gelebilir.
    Tabi saçmalamış da olabilirim bilemiyorum.
    Selamlar.

4. Özgür Demirtaş
    Sadece BORÇ ile büyümeye sözüm:
    Kanatlar senin değilse Yükselme.
    Bugünlerde bu daha iyi anlaşılacak..
    .
    Faiz haramdır diyen sayın halkımıza DışBorç da haramdır dedirtebilsek işimiz tamamdır hocam.....

5. Bu hafta içi ons altında yatay seyir devam edebilir. Etf tarafında yoğun altın alışlarına rağmen ons altın yatay seyretti geçtiğimiz hafta içi. Fiziki altın teslimatı zaten yapılamıyor 3 haftadır. Piyasalarda fiziki altın yok. Altın madenleri, rafineriler işlemiyor, teslimat yok.

Bu hafta içi Dolar TL de ilk hedefler 6.80, 7.00 ve 720 gibi görünüyor. Aşağı rakam veremiyorum çünkü dolar tl yi aşağı düşürebilecek bir gelişme görmüyorum kısa vadede. Arada geri çekilmeler olacaktır, (oluyorda) sonra yukarı hareketine devam edecektir diye düşünüyorum.

Bu hafta içi gram altıncıların kaybı olmaz gibi görünüyor. Ons altın tarafında fiyata yansımasada alışlar güçlü. Dolar TL keza çok güçlü görünüyor. Gram altında risk görmüyorum kısaca. Hele orta ve uzun vadeciler için sığınılacak en güvenli liman bence.

6. Ekonomik olarak sıkıntıya giren ülkelerin MB'ları altın satışına başlarlarsa durum ne olur acaba?
    Bu kriz ortamında onlar için son çare eldeki altın rezervlerinin bir kısmını satmak olabilir.
    Yüklü miktarlarda satış olursa ons gerileyebilir bir süreliğine.

7. Bak burası çok önemli;
    Zidik yarışına girdin de eline ne geçti!!
    İlaç niyetine kullanacağın rezervlerini beleşe dağıtmış oldun..
    Sonuç gerçekten de muhteşem oldu. Con Ahmet makinasından Şubat sonuna kadar 59,1 Milyar dolar rezerv satışı yapıldı.(Ek-1) Bugün itibarıyla bu tutarın 65 Milyar doların üzerine çıkmış olması çok muhtemel.
    Damada emanet döviz ve altın verenler kabak sizin başınıza patlamasın!
    https://www.paraanaliz.com/2020/yaza...-oluyor-45472/

8. Gram altın fiyatları yeni haftaya rekorla başladı. Dünyada finans piyasalarında şu algı oluştu, bu virüs hız kaybediyor ve 2 ay içinde bu iş bitecek. Borsalar olumlu ama real sektör felç oldu. Borsalar düştüğü yere tekrar çıkamaz ama altın daha çok yeni rekorlar kıracaktır.

Sayfa 325/1013 İlkİlk ... 225275315323324325326327335375425825 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •