Sayfa 656/1014 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666706756 ... SonSon
Arama sonucu : 8109 madde; 5,241 - 5,248 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by lowdown Yazıyı Oku
    amerikan enflasyon verilerinde gıda ve enerji (petrol) yok.yıllardır faiz i artırmamak ucuza borçlanmak için doğru olmayan enflasyon verileri açıklıyorlar.milletin parasını böylelikle hiç ediyorlar.şimdi piyasa yeter bu kadar da olmaz noktasında.onlarda böyle gitmeyeceğini anlayınca mecburen biraz yükseldi.fakat giderek bu baskı artar mı yoksa bi yerden sonra uyutulmaya devam edebilir ler mi meçhul.iş zaten burda kopuyor.enlasyondan dolayı faizler 3 ay daha baz etkisinden dolayı çıkacak.burda açıklanacak enflasyon verisinin önünde duracak gibi duruyor.fakat sonrasında işler karışabilir veya idare etmek için yine adımlar atabilirler.3 5 yıl az zaman değil.piyasa almaya başlayınca girmek gerekliydi.şimdi epeyce tersteyiz.1 yıl bekleyip bişeyler olurmu diye düşünmekteyim diğer taraftan düşüyorsa sat çıkmaya başlayınca al diyor mantığım.sizler ne dersiniz.ytd.
    Abd enflasyon sepetinin %30a yakını hizmet yani ucak bileti, sinema tiyatro, bar cafe. Pandemi dolayısıyla bu kalemler enflasyonu dizginliyor. Açılma ile birlikte birikmis tasarruflar + kurtarma paketinin piyasaya akmasiyla birlikte şenlik başlayacak. Altın bunu fiyatlamaya başlamış olabilir.

2. Girilerinizi kesintisiz bir şekilde okumak dileğiyle Sayın Enki hoş geldiniz ...

3. altin olmustur coinlar yeni altin olacaktir
    sahsi fikirimdir ama gorecegiz
    https://www.hisse.net/topluluk/showt...62#post5036462
    Canlar gider heyyyy

Altın ve coinler aynı cümle içinde kullanılması bile saçma sapan bir şey.Bitcoinin gazyağı ile,petrolle,nikelle,gayrımenkulle,pamukla ne kadar alakası varsa altınla da o kadar var.Bitcoin artar azalır bilemem ama altınla alakası yoktur,yoktur,yoktur,yoktur))))))))))))

Cuma sanırım hareket başladı,altında gümüşte taban seviyeler bunlardı artık dönüş başladı.Kimi okusam kimi dinlesem altın diyor,bu amerikan kağıtlarındaki faiz artışı bu kağıtların sadece kağıt olduğunu milletin artık anladığını gösteriyor,amerikada enflasyon elbet vardı da bu artık resmen kabul edildi,sonuç elbet güvenilir varlıkların tarihte bu tarz zamanlarda hep olduğu gibi altın ve gümüşün olduğunu gösterecek.2025 e kadar altında 11 000 üstünü bekliyorum,gümüş hedefimi yazmıyayım uçuk olur gülersiniz falan neme lazım.

6. Dolaylı yoldan da olsa.
    Kıyaslamak hatalı olur ama altının fiyatlarına etkisi olduğunu düşünüyorum.
    İnsanlar az yada çok paralarını oraya kandırmaları nispetende olsa altın fiyatlarını etkilediğini düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Altın ve coinler aynı cümle içinde kullanılması bile saçma sapan bir şey.Bitcoinin gazyağı ile,petrolle,nikelle,gayrımenkulle,pamukla ne kadar alakası varsa altınla da o kadar var.Bitcoin artar azalır bilemem ama altınla alakası yoktur,yoktur,yoktur,yoktur))))))))))))

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Dolaylı yoldan da olsa.
    Kıyaslamak hatalı olur ama altının fiyatlarına etkisi olduğunu düşünüyorum.
    İnsanlar az yada çok paralarını oraya kandırmaları nispetende olsa altın fiyatlarını etkilediğini düşünüyorum.
    Bence hiç alakası yok,coinlere para yatıran kitlenin tarzı,ekolü asla altın yatırımcısı ile aynı değil.Elbet tersi de geçerli altın alan adam da coinlerle ilgilenmez.Altın yatırımcısı genelde garanticidir,onu ancak yüksek faizle veya ucuz emlakla falan ikna edebilirsin,coin alan adam ise volatiliteyi sever,coin almasa gider borsada oynar falan.Bence bu iki şeyi yatırımcıları ve geçışkenlikleri bazında bile aynı kefeye koymak mantıklı değil.

ABD tahvil faizlerinin artması ve Bitcoin ve Alt Coin furyasının devam etmesi altın fiyatları üzerinde baskı yaratıyor . Bu durum alım yönünde yatırımcılara fırsat versiyor aslında ! Türk toplumu hırslı ve tez canlı olduğu için yatırım işinde pek sabırlı değiliz . Altının da şöyle bir avantajı var . Altın fiyatları herhangi bir sebepten dolayı düşse bile dolar kurundaki yükselişler altındaki düşüşleri sınırlı kılıyor .
    Uzun vadeli yatırım için bu fiyatların fırsat olduğunu ve ucuz pahalı demeden alınması gerektiğini düşünüyorum . Kısacası her enstrüman günü geldiğinde değerini bulacaktır .
    Kısacası uzun vadeli yatırım yapan bir yatırımcının benim gibi teknik analiz ile işi olmaz . Bir enstrümanın yükseleceğine inanıyorsam eğer Kumbarada para biriktiren çocuklar gibi ucuz pahalı demeden alır atarım bi kenara ...

Sayfa 656/1014 İlkİlk ... 156556606646654655656657658666706756 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •