Sayfa 857/1014 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 6,849 - 6,856 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

''Asya borsaları sert geriliyor, Japonya'da kayıplar yüzde 4'e ulaştı''

Böyle giderse enflasyon sorunu kökten çözülür..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    ''Asya borsaları sert geriliyor, Japonya'da kayıplar yüzde 4'e ulaştı''

Böyle giderse enflasyon sorunu kökten çözülür..
    Dolar bitik diyenlerin bu durumu dikkate almaları lazım..

3. Dolar supernova yapıyor, kendisi bitmeden önce piyasaları bitirecek.

Hiperenflasyon öncesi deflasyon deniyor buna.

https://seekingalpha.com/article/260...hyperinflation

Summary
    -Deflation is the first step in a sequence of steps leading to hyperinflation.
    -Commodity shortages develop. Prices spike.
    -The central bank loses control. Hyperinflation ensues.
    İyi de olur. Dolarların bir kısmını dağıtmaya niyetliydim zaten. Fırsat bu fırsat.

ytd

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Dolar supernova yapıyor, kendisi bitmeden önce piyasaları bitirecek.

Hiperenflasyon öncesi deflasyon deniyor buna.

https://seekingalpha.com/article/260...hyperinflation

İyi de olur. Dolarların bir kısmını dağıtmaya niyetliydim zaten. Fırsat bu fırsat.

ytd
    FED buna müsade etmez..çünkü en büyük korkuları deflasyon, enflasyon değil..basit bir taper veya seneye yapılabilecek 0.25 faiz artışı lafı bile ortalığı kasıp kavurabiliyorsa, gelecekte kolay kolay taper veya faiz arttırımına gidebilecekleri şüpheli..o yüzden öyle yada böyle piyasaları susuz, pardon parasız bırakmamak durumundalar..

Ha hem para basarlar, hem oluşacak enflasyonla dostlar alışverişte görsün tarzı faiz arttırabilirler..bu hususa çok önceleri de değinmiştim..YTD..

5.  Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    FED buna müsade etmez..çünkü en büyük korkuları deflasyon, enflasyon değil..basit bir taper veya seneye yapılabilecek 0.25 faiz artışı lafı bile ortalığı kasıp kavurabiliyorsa, gelecekte kolay kolay taper veya faiz arttırımına gidebilecekleri şüpheli..o yüzden öyle yada böyle piyasaları susuz, pardon parasız bırakmamak durumundalar..

Ha hem para basarlar, hem oluşacak enflasyonla dostlar alışverişte görsün tarzı faiz arttırabilirler..bu hususa çok önceleri de değinmiştim..YTD..
    FED kontrolü uzun zaman önce kaybetti. Gaza frene basabiliyorlar hala ama direksiyon başkasında.

ytd

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    FED kontrolü uzun zaman önce kaybetti. Gaza frene basabiliyorlar hala ama direksiyon başkasında.

ytd
    FED yoksa hazine var..

Biden bütçeden 6 trilyon dolarlık teşvik yetkisi istiyor..4 trilyon doları altyapı yaptırımları ve halka harcaması için verilecek paralar..namı diğer helikopter para..

7. Altında her düşüşü birer alım fırsatı olarak görüyorum.
    Yakında tren kalkacak, 5 bine doğru
    Ne yazarsam yazayım, kişisel fikirlerimdir ve kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

8. 1 aydın yellen powell ve diğer fed üyeleri tam ivme aldığında müdahele ediyorlar.bu aralar amerikanın işine gelmiyor onsların yükselmesi.özellikle enflasyon tarafını mı tehidt ediyor diyemi düşünüyorlar yoksa gözle bariz görünen onsların yükslemesi gerektiği yönünde çok fazla poz var da balinların mı işine gelmiyor bilemiyorum.iktisadi olarak bu onsun buralarda kalması uzun dönemde bana göre çok mümkün değil.ytd.

Sayfa 857/1014 İlkİlk ... 357757807847855856857858859867907957 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •