Sayfa 476/1003 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon
Arama sonucu : 8018 madde; 3,801 - 3,808 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Faiz haramdır deyip ev alırken altın ile borçlananlar var,
    bu damardan "Altın Vuruş" demektir ama farkında değiller..
    Evin yarısını alacak paraları varsa onu altına çevirip bekleselerdi o altınla tamamını alırlardı..
    beni yazmissin sevgili meteposta.
    tam olarak evin yarisini alacak param var.
    buyuk oranda altinda bekliyorum.
    ne olur bilmem ama su an bunun dogru oldugunu ve sansim da yaver giderse evin yarisindan fazlasini alabilecek hale gelecegimi dusunuyorum.

2. Sevdiğin rakamları eski TL ile sevmediğin rakamları yeni TL ile açıkla..!
    Bu ikiyüzlülük yıllardır sürüyor biteceğe de benzemiyor..
    Kardeşim, 6 sıfırın kalktığına bu kadar üzülüyorsak
    9 sıfır ekleyelim TL'ye herkes mutlu olsun bu komedi de bitsin..

3.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    Güzel bir noktaya değinmiş, fakat endişelenmek için bu fiyatlar erken bence.

Onsta 2000 doların üzerindeki fiyatlardan asla alım yapmıyorum ve şu anki şartlar kötüleşmediği sürece yapmayacağım.
    2500 dolar civarında bir "durgunluk" sezersem de parça parça satmaya başlarım.

(tavsiye değildir, herkesin riski kendine)
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,640
    merkez bankaları ve paranın baronları gerçek enflasyon oranlarını açıklayana kadar altın portföyde büyük bir yüzde kaplamaya devam etmeli. şu an bizdeki gibi halkın enflasyonunun yüksek olması, faizlerin reel getiri sağlayamaması durumu aslında tüm dünyada var. tabii bizim başka problemlerimiz de olduğu için fakirleşmeye sert geçiş yaşıyoruz. ama diğer dünya devletlerindeki vatandaşların bir çoğu fakirleşiyor ve bu geçişi daha yumuşak yaşıyorlar.

gelirler artmıyor, borçlanma faizleri artmıyor, mevduat faizi negatif ama hayat pahalılaşıyor. tüm dünyada insanların mal varlıkları değersizleştiriliyor. yani hisse senedi piyasaları resmen dayatılıyor herkese. ömür boyu hisse senedi piyasası riski taşıyamam ben kardeşim. balon patladığında varlıklarımın değeri 10'da 1'ine inmesini istemiyorum. altın halen yatırımlar için güzel bir sığınak.

5.  Alıntı Originally Posted by djoz Yazıyı Oku
    Güzel bir noktaya değinmiş, fakat endişelenmek için bu fiyatlar erken bence.

Onsta 2000 doların üzerindeki fiyatlardan asla alım yapmıyorum ve şu anki şartlar kötüleşmediği sürece yapmayacağım.
    2500 dolar civarında bir "durgunluk" sezersem de parça parça satmaya başlarım.

(tavsiye değildir, herkesin riski kendine)
    üstat ben putin aşıyı bulduk dediği anda altın fonlarımın hepsini satmıştım.
    2000 üzerinde tutunmadığı sürece altın almayacağım.
    bir de faizler yükselirse dolarda ister istemez gerileme olacaktır.
    bu sebeple altının gr. olarak 500 leri görmesi en azından bu yıl için zor gibi.
    belki amerikadaki seçim belirsizliği biraz yükseltir ama kanaatimce kalıcı olmaz.
    selamlar.

6.  Alıntı Originally Posted by ajfa Yazıyı Oku
    merkez bankaları ve paranın baronları gerçek enflasyon oranlarını açıklayana kadar altın portföyde büyük bir yüzde kaplamaya devam etmeli. şu an bizdeki gibi halkın enflasyonunun yüksek olması, faizlerin reel getiri sağlayamaması durumu aslında tüm dünyada var. tabii bizim başka problemlerimiz de olduğu için fakirleşmeye sert geçiş yaşıyoruz. ama diğer dünya devletlerindeki vatandaşların bir çoğu fakirleşiyor ve bu geçişi daha yumuşak yaşıyorlar.

gelirler artmıyor, borçlanma faizleri artmıyor, mevduat faizi negatif ama hayat pahalılaşıyor. tüm dünyada insanların mal varlıkları değersizleştiriliyor. yani hisse senedi piyasaları resmen dayatılıyor herkese. ömür boyu hisse senedi piyasası riski taşıyamam ben kardeşim. balon patladığında varlıklarımın değeri 10'da 1'ine inmesini istemiyorum. altın halen yatırımlar için güzel bir sığınak.
    bizdeki faiz artışları çok önemli altın için. abd teşvik paketi onaylanmazsa altından fazla bir şey beklemiyorum bu sene...

7. Arkadaşlar yeri burasi değilse şimdiden özür.

Altın hesabını banklar arası transfer etme tecrübesi olan var mı ? Nasil bir masraf çıkarıyorlar.

8. Grafigine bakınca teknik olarak 2.5 aydır sürünen ons 2000 üstünden düşüşün düzeltmesini bitirmek üzere diye düşünüyorum. Sonuçta orta ve uzun vadeli bir çıkış trendinin içinde. Bu yıl bitmeden 2100 civarına sıçrayabilir gibi. Dolar desen zaten haftalık grafiklerden görülecegi üzere uzun süredir nerdeyse her çubugu yeşil. Kısa kısa ama yeşil ve bu tarz çıkışların genelde uzun çubuklara dönüştügü, sonradanda düzeltmeye girdigini biliyoruz.(2018 deki gibi mesela). Yine 2021 e girerken dolar da 8.50 olabilir gibi. Bu durumda gram şuanki 483 tl fiyatını yaklaşık %20-25 artırıp 600 tl ye gidebilir diye düşünüyorum ama öyle bile olsa şu son 6 aya bakınca yine de hayal kırıklıgı tabi.

100 yılda bir görülen global pandemi gibi olaganüstü bir dönemde altın çok daha iyi bir performans göstermeliydi ama sadece bizde degil tüm dünyada marttan beri altına hücum olunca tıpkı hisse senetlerinde oldugu gibi altına yön veren büyük eller buna izin vermedi. Herkesi özelliklede rusya hindistan çin tr gibi ciddi altına sahip ülkeleri ve diger dünyadaki sıradan vatandaşları zengin etmek istemediler haliyle. Yani ben öyle yorumluyorum. 100 sene hatta 50 sene önce olsaydı altına erişim zor oldugu için çoktan katlamiştı fiyatını ama günümüzde oturdugun yerden 2 tuşla altın alınabiliyor. Buda hem iyi hem kötü birşey. Çogunluk benzer şeyi yapınca finans piyasalarında konu ne olursa olsun beklenen olmuyor. Bu da bir gerçek. Ama ben hala umutluyum çünkü biraz bekletsede böyle zorla tutulan şeylerin sonradan (gerekli umutsuzlugu kabul ettirdikten sonra) olması gereken hareketi yaptıgını da çok gördüm. Altının fiyatı şuan şu şartlarda hala çok düşük diye düşünüyorum ve sabırla bekliyorum.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 476/1003 İlkİlk ... 376426466474475476477478486526576976 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •