Sayfa 909/1014 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 7,265 - 7,272 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by ayhanol1 Yazıyı Oku
    https://invst.ly/zaeh8
    GRAM ALTIN AYLIK...
    HERKES BİR GRAFİK KOYUYOR BENDE NACİZANE BİR GRAFİK BIRAKAYIM.
    MACD BENİM 25 YILDIR KULLANDIĞIM ORTA -UZUN VADE TREND DÖNÜŞLERİNİ YAKALADIĞIM VE DE ÇOK GÜVENDİĞİM BİR İNDİKATÖRDÜR. ÇOK DEFA PARA KAZANDIRIP ÇOK DEFA DA PARA KAYBETMEMİ ÖNLEMİŞTİR. MACD'YE GÜVENMEYEN ALTIN ALSIN DİYOR BU GRAFİK. O PİYASADAKİ ŞARLATANLARDAN HİÇ BÖYLE GRAFİKLER GÖREMİYORUZ. HERKESE HAYIRLI HAFTA SONLARI..
    dolar bazlı bakmak daha mantıklı değil mi? bir de ONS/$ grafiğine baksak ne olur sizce?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

2. Grafik icin tesekkulrler ancak TL grafik yaniltici olabilir. Altin dolarin yukselisine cok iyi direniyor bence. 1.5 seneden beri ilk kez bugun alis yaptim.

3. Kısa vadede sarışında DXY nin de destekleyebileceği bir çıkış ihtimali oluştu
    DXY nin görünümü;

Ve sarışındaki kısa vade beklentim;
    YAZIP ÇİZDİKLERİM YATIRIM
    TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ...

Çıkış yaparsa ve 1. seviyeyi geçerse 2. seviyede düzeltme sona ermeli. Ermezse o zaman C yi çoktan bulmuş olabiliriz.
    TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ...
     Alıntı Originally Posted by asgaridr Yazıyı Oku
    Söylediğim alana kadar çıkış oldu yazmadığım sürede.1805 üzerine günlükte bir pin atıp geri geldi. Bu dalgaların C yi oluşturmak üzere aşağı devam edeceğini gösterdi.
    Sarışın için DXY yi takip etmek önemli. DXY için kuşta yaptığım analizde aşağıdaki grafı atmıştım;

DXY ov hedefine ulaştı.

Sarışın ise DXY nin hareketi ile doların güçlenmesi ile, güç kaybetmeye devam ediyor.
    Daha uzun bir süre doalrda beklemek gerekecek gibi. Tabi bu piyasalar çok dinamik olduğu için aşağıdaki grafta yapmış olduğum zaman analizlerine çok itibar etmemek gerek.
    dolar ons arbitrajı gr ile trade yapmaktan çok daha mantıklı olduğu için tasarruflarımı ov uv li olarak bu ikilide değerlendiriyorum. Şimdilik ağırlıklı olarak doalreste durmaya devam ediyorum. Eğer doalresi aşağı sürükleyecek makroiktisadi koşullar oluşursa tl faiz ile arbitraj da seçenek olarak masada.
    TAVSİYESİ OLMAYIP
    FALDAN ÖTEYE GİDEMEZ..

Çocuklar, Deliler ve Cahiller. Tüm siyasi ve ekonomik fikirlerinizi TARTIŞMASIZ başımı sallayıp onaylıyorum.
    Selametle.....

4. ALTIN

Döşeyin döşeyin...

ABD'nin toplam kamu borcu 31,1 trilyon dolara ulaştı. Kongre Bütçe Ofisi'nin Temmuz 2022'de yayımlanan raporunda, ülkenin artan borç yükünün büyümeyi yavaşlatabileceği ve kriz riskini yükseltebileceği uyarısı yapılmıştı. ABD'nin milli borcu ilk kez 31 trilyon doların üzerine çıktı...

ABD kamu borcunu +:% 4.5'a çıkan oranlarla roll ederse ödemesi gereken senelik faiz 1.4 trilyon dolarcık...Topanan verginin nerdeyse 5 katı....

Güya ABD hazinesinde 5.000 ton altın varmış...
    Gidipte fiili envanter yapalım diyebilecek bir makam var mı ?
    Ne malum ki Açığa satışlar sırasında açıkçılara destek anlamında bir kısmının satılmadığı ?

Ama bugün bir dedikodu vardı bir dünya vatandaşı güya 300 ton altın almış...Kimde böyle hazır altın var ki ? Düpedüz yalan...

Altına basmak fizkilerin dışarıya ihracı Amerikanın gelecekte anasının öpülmesine neden olacaktır...

Bakalım benim onsun 10.000 ABD dolar ve üstü olacağı yönündeki iddam ne zaman realize olacak ?

ABD vergi denetim organı IRS'ye göre 1 trilyon dolarlık vergi eksik beyen edilyormuş...

Aynı tıpkısını bizim Maliye teşkilatı açılkadı radar yakalnanlar diye rakam mükellef sayısı 1 milyon cuk

1 milyon mükellef ‘radar’a takıldı

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın vergi kayıp kaçağını önlemek için oluşturduğu RADAR sistemine 1 milyon mükellef takıldı. Gıda sektörü 373 bin mükellef ile ilk sırada yer alırken, 200 bin ev sahibi kira geliri nedeniyle incelendi. Otomotiv sektörüde bayi, galerici ve şahıslar mercek altına alındı, 122 bin kişi analiz edildi.Vergi kayıp ve kaçağını azaltmak amacıyla oluşturulan RADAR sistemine yaklaşık 1 milyon mükellef takıldı. 1 milyon mükellef içinde gıda sektörü 373 bin mükellef ile ağırlıklı bir paya sahip oldu. 200 bin de ev sahibi kira geliri nedeniyle incelendi. Sıfır ve ikinci elde alım satım yapan 122 bin mükellef de analiz edildi. Hazine Ve Maliye Bakanlığı bünyesinde iki yılı aşkın süredir faaliyette olan Risk Analizi Genel Müdürlüğü vergisel yükümlülüklere uyum ve ekonomideki kayıt dışılık odaklı risk analizi ve değerlendirme çalışmalarına devam ediyor. Risk Analizi Genel Müdürlüğü kayıt dışı ekonomi ile mücadeleye değer katmak için bilgi teknolojilerinden faydalanarak yaptığı çalışmalarla kayıtlı ekonominin teşvik edilmesini ve uyumsuz mükelleflerin uyumlu mükellefler nezdinde oluşturacağı olumsuz etkinin önlenmesini hedefliyor. Analiz çalışmalarını teknoloji ile desteklemek üzere geliştirilen RADAR Sistemi ile riskli sektör ve mükelleflerin daha hızlı, etkin ve verimli bir şekilde tespit edilmesi ve doğru zamanda doğru önlemlerin alınması amaçlanıyor.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/...kildi-42164239

İstanbul Borsası neznindeki İstanbul Altın Borsası

vatandaşa yasak...

ama 3 büyüğe serbest , diledikleri gibi at oynatıyorlar...

1-Ahlatçı

2-İstanbul Altın Rafinerisi

3-Nadir metal

Üçününde 2 şer firması var sanırım kardeş firmalar arasında ilginç paslaşmalar yapıyorlar....

Fiyatları haldur huldur oynatıyorlar ....Seans içerisinde 20.000-30.000 liralık - 600-1.000 ABD dolarlık oynamalar yaptırıyorlar...

Gümüş piyasası tamaen ülü ,arada sırada iş olsun diye işlem yapılıyor gibi duruyor...

Açıkça vatandaşın fizki dövize ve altın-gümüş gibi kıymetli emtiara bulaşması devlet nezninde pek hoşlanılmadığı biliniyor...

Ama seçilmiş bu 3 firmanın maşallahı var...

5. Fena kirdi grafikleri

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
     Alıntı Originally Posted by jah Yazıyı Oku
    Fena kirdi grafikleri
    iyi kırdık diyelim biz buna

Güzel kırdı
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Sayfa 909/1014 İlkİlk ... 4098098598999079089099109119199591009 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •