Sayfa 313/1014 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by EGEDUK Yazıyı Oku
    Hayırdır. Altın 1.588’e düştü. %2 ekside.
    Düzeltme mi yapıyor acaba?
    Ay sonu ve 1.çeyrek son günü.
    Muhtemelen satıp pozisyon ayarlama, kapatma işleri var.

2. Niye takip ediyorsun? Al fiziksel altını üstüne yap. Ben 6 senedir bekliyorum fizikselde. İner çıkar, çıkar iner. Gideceği yeri bulur.

Altında alsat yapılmaz. Alyat yapılır.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Ay sonu ve 1.çeyrek son günü.
    Muhtemelen satıp pozisyon ayarlama, kapatma işleri var.

3.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Niye takip ediyorsun? Al fiziksel altını üstüne yap. Ben 6 senedir bekliyorum fizikselde. İner çıkar, çıkar iner. Gideceği yeri bulur.

Altında alsat yapılmaz. Alyat yapılır.
    Muhafaza sorunu sıkıntı.
    Yangını, depremi, hırsızlığı risk hep.
    Geçen baktım, hırsızlık sigortaları bile kıymetli eşyaları sınırlı olarak kapsama almışlar.
    Sağlam güvenli yer lazım al yat için.

4. O zaman tavsiyem sadece Ziraat Katilim, Ziraat veya KuveytTurk te Sanal islem yapmandir.

Belki VAKIFBANK veya Halkbank ta olabilir ama bunlarin fonlari kapandi, ziraat portfoye devredildi.

Bu 3 devlet demek. Her banka batar bu 5 i Batmaz. Bu 5 disinda ALTIN islemi yapma bence.

Ben agirlikli olarak Ziraat Katilim Altin fonu aldim yattim ustune.

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Muhafaza sorunu sıkıntı.
    Yangını, depremi, hırsızlığı risk hep.
    Geçen baktım, hırsızlık sigortaları bile kıymetli eşyaları sınırlı olarak kapsama almışlar.
    Sağlam güvenli yer lazım al yat için.

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Kısa vadede yani bu hafta içi ons altında 1550 ye kadar geri çekilme bekliyorum. Dolar tl de ilk hedef 6.80 gibi görünüyor. Yani gram altıncıların kaybı olmaz gibi görünüyor ons altındaki düşüşten.
    Yazıyı yazdığımızda ons altın 1630 dolar idi. Dün dolar tl iyi artış yaptı gram altını kurtardı ama bugün dolar tl çok artmayınca gram altında düşüş oldu. Sonuç olarak dün ve bugün gram altında kazanç ve kayıp olmamış oldu.

6. Bu kriz 2008 krizine rahmet okutacak türden olacak. Kimse V şekli bir toparlanma beklemesin. Hatta U şekli bir toparlanmada beklemesin. Bu krizin harfi L olacaktır bana göre.

Yani uzun sürecek büyük düşüşlerden sonra ekonomilerin uzun süre yatay hareket etmesi demek oluyor.

7. Borcu olmayip her ay düzenli altın ve gümüş biriktiren adam kral bu zamanda.

Ben son 10 senedir böyle yaptım. Hiçbir şey umrumda değil.

Köylü kadınlar, zottirik bloombergteki doktoralı iktisatçıları yendi!

Boyunlarına beşi bir yerde asan basit sade köylüler, havalı janjanlı ****** ****** yarı İngilizce yarı Türkçe konuşanları getiride silindir gibi ezdi geçti.

Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Bu kriz 2008 krizine rahmet okutacak türden olacak. Kimse V şekli bir toparlanma beklemesin. Hatta U şekli bir toparlanmada beklemesin. Bu krizin harfi L olacaktır bana göre.

Yani uzun sürecek büyük düşüşlerden sonra ekonomilerin uzun süre yatay hareket etmesi demek oluyor.

8. köylü milletin efendisi olacak sn sadecegrafik.

Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres, koronavirüsün yol açtığı küresel krizin İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en ağır kriz olduğunu belirtti.

Sayfa 313/1014 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •