Sayfa 293/1013 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon
Arama sonucu : 8098 madde; 2,337 - 2,344 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Dow/Gold=12,8........
    Dow'a lanetimi yaptım;
    Nikkei olasın 30 yıl 30 bini göremiyesin dört vakte kadar Gold ile eşitlenesin..!
    Artık iflah olmaz..

2. İstanbul kuyumcular odası mı, derneği mi neyse ! yetkilisi olanlar - islam Memiş ve mehmet Ali Yıldırımtürk video yapmışlar. Piyasa da altın- gümüş yokmuş. Kapalıçarşı da kuyumcular kapatmışlar. Elinizdeki altın ve gümüşleri satmayın diyorlar. Kuyumcular kapalıysa , Satmak istesek de satamayacağız bu durumda. İnsanlar nakite geçiyor söylemi doğru demek ki.

Altın işinden hiç anlamam. Ne zaman altın aldıysam yıllarca elimde kaldı. Bu yüzden kendisine pek sıcak duramıyorum. Yine bir oyun oynayacaklar diye uzaktan izliyorum. Yükselir, kopar giderse de üzülmem.

3. Amerika da muhtemelen ASKERI SIKI YONETIM basliyormus haftaya.

Doların işini yakında bitirirler. ABD 2020 sonunda iç savaşlarla eyaletlere bölünecek. TRUMP ekibine, Amerika daki bütün FEMA toplama kamplarını aktifleştirin mesajı vermiş. Gizli bir düşmanla savaşıyoruz, kazanacağız mesajı verildi. İç savaş sürecine hazırlanıyorlar.

Küreselci Satanistlerle vs Evanjelist Nationalist Amerikancı güçler savaşı başladı. Bundan sonra ABD olmaz artık tek dünya gücü devleti olarak. ÇİN yeni kabadayısı olarak güçlü devam eder. Devler tepişirken ABD parçalanır.

David Rothschild in mesajlarını vs Donald Trump ın Twitter mesajlarını takip edin. İkisi de kendi taraflarına sinyal gönderiyorlar. Savaş başladı!

Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Dow/Gold=12,8........
    Dow'a lanetimi yaptım;
    Nikkei olasın 30 yıl 30 bini göremiyesin dört vakte kadar Gold ile eşitlenesin..!
    Artık iflah olmaz..

4. Anlamadığım şu, eğer dolar çöp olacaksa altın düşmez mi? Sonuçta altının değeri dolarla belirleniyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

5. Tarihte ne olmuş? Bir ülkenin rezerv parası gidip yerine yenisi geldiğinde ALTIN ne olmuş?

Lider ülke yıkılmadan önce rezerv para ralli yapar, sonra yok olur. Tipik döngü. Şu anda kısa vadede dolar kıtlığı olduğu için dolar kral. Krallığı aşırı para basma yüzünden bir süre sonra dilenciliğe dönüşecek.

ALTIN da ise yeni gelen rezerv paraya göre tekrar değer belirlenir.

Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Anlamadığım şu, eğer dolar çöp olacaksa altın düşmez mi? Sonuçta altının değeri dolarla belirleniyor.

6. Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Tarihte ne olmuş? Bir ülkenin rezerv parası gidip yerine yenisi geldiğinde ALTIN ne olmuş?
    Ne olmuş? Tarihte böyle bir örnek var ise paylaşırsanız sevinirim. Yani şu anda bankada sanal altını olan bir yatırımcıyım ve fizikiye geçmek için fırsat kolluyorum ama çok da emin değilim açıkçası. O yüzden böyle bir örnek benim için çok önemli.

7. Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Tarihte ne olmuş? Bir ülkenin rezerv parası gidip yerine yenisi geldiğinde ALTIN ne olmuş?

Lider ülke yıkılmadan önce rezerv para ralli yapar, sonra yok olur. Tipik döngü. Şu anda kısa vadede dolar kıtlığı olduğu için dolar kral. Krallığı aşırı para basma yüzünden bir süre sonra dilenciliğe dönüşecek.

ALTIN da ise yeni gelen rezerv paraya göre tekrar değer belirlenir.
    Peki bu değer belirlemede altının o zamanki mevcut fiyatı göz önünde bulundurulmaz mı? Yani bir anda ikiye üçe katlayacak bir değerleme olmaz herhalde.

8. Osmanlıda 1 gram altın kaç Mecidiye idi? Şu an kaç Mecidiye? Eski para artık tedavülde olmadığı için cevap yok. Böyle düşün.

Yeni para ne olur nasıl olur Altına göre kaçtan hesap edilir ileride görürüz. Şu anda bilemiyoruz. Ama fiziki altın her zaman fair value verir. Fiziki altın asla Değerini kaybetmez.

Alıntı Originally Posted by Cannnnn Yazıyı Oku
    Peki bu değer belirlemede altının o zamanki mevcut fiyatı göz önünde bulundurulmaz mı? Yani bir anda ikiye üçe katlayacak bir değerleme olmaz herhalde.

Sayfa 293/1013 İlkİlk ... 193243283291292293294295303343393793 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •