Sayfa 1006/1014 İlkİlk ... 650690695699610041005100610071008 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 8,041 - 8,048 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Lin 2536, Log 2701?

2.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Dünyadaki en büyük Altın Gümüş ve Platin rezervi Çin de. Çindeki Shangai Metal Exchange SGE hacim olarak Amerika COMEX ve Londra LBMA dan fazla hacim yapmaya başladı.

Çindeki Shangai Metal Exchange in sahibi de Yahudi Bankerler.

İleride Amerika, Avrupa, ve İngiltere ekonomileri çökünce oradaki metallerin çoğu da Çin de konumlanacaktır.

Yahudi bankerlerin neden Çin de odaklandığını ve metall er i buraya kasten transfer ettiklerini bilemiyorum.

Ama bu transfer bitince Dolar rezerv para özelliğini yitirecek.

Sebep ve motivasyonları beni ilgilendirmez.

Dolar tutacağıma Altın Gümüş Platin tutarım.

Doların varacağı netice Tuvalet Kağıdı değerlemesidir uzun vadede.

The Chinese gold premium: has the dust settled on the record surge?

https://www.gold.org/goldhub/gold-fo...d-record-surge

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,391
    bana göre altın ons çok öneli bir eşiği geçmiştir bu sene sonuna kadar 4 100 hedefleyecektir, ancak önce 2 150 ye kadar bir geri çekilme olmalıdır, tabii benim düşüncemdir herkez daha iyisini bilir.

4.  Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    bana göre altın ons çok öneli bir eşiği geçmiştir bu sene sonuna kadar 4 100 hedefleyecektir, ancak önce 2 150 ye kadar bir geri çekilme olmalıdır, tabii benim düşüncemdir herkez daha iyisini bilir.

Altın uçuşa başlar mı? WW3 loading.

Blinken: Ukrayna, NATO üyesi olacak

https://www.ntv.com.tr/dunya/blinken...WkqRg1IsY9PKZA

5. Gümüşün yükselişini durdurmak için $SLV etf indeki kısa pozisyonlar dev boyutlara ulaştı. Terste kalırlarsa ve ısrar ederlerse bu batağı kimse kaldıramaz. Üç beş mega Amerikan bankası iflas eder.

6. Gümüşte vuruşmalar şiddetleniyor. 27.50$ üstü kapatmazsa hafif geri çekilme, sonra devam mı? Yoksa tamam mı?

Son düzenleme : kastirsef; 05-04-2024 saat: 16:05.

7.  Alıntı Originally Posted by jah Yazıyı Oku
    Arkadaslar bende biraz fiziki ama cogu kagit altin var (GLDGR). Stopaj laflari duymaya basladim, kardan %XX gibi. Dovizde daha yuksek ihtimal ancak altinda da olabilirmis. Boyle birseyler duyan var mi? GLDGR bende cok uzun zamandir var, dolayisi ile YTL maliyetler cok dusuk. Bu soylentinin gerceklesmesi durumda;
    a) cok uzun zamandir elinde tutanlar da (yillardir) stopaja dahil edilir mi?
    b) Stopaj hesaplamasinda kullanilacak maliyet hesaplamasi alim sirasindaki YTL baz alinarak mi yapilir? Ben 300-500 YTL ile gram altin almisim. Boyle bi hesaplamada batarim.

Bilgi paylasacaklara simdiden tesekkurler.
    Dolar tabanlı bir ürüne %0 stopajla on yıl önce girdin ve hiç kapatmadın bugün %40 vergi çıktı ve sen yarın kapattın 10 yıl önceki TL varlığının üstüne kazanç deyip bakanlık genelgesiyle vergi alıyorlar. Bu genelge Geçici 67.kanun maddesine de aykırı ama git dava aç diyorlar. Başıma geldi davam sürüyor vergimi geri alsam bile para pijj olacak tabii.şimdi TL kazancım %25 i geçince gir çık yapıyorum geçmişi sıfırlamak miçin. Gümüşde çoğunlukla fizikiye geçtim kafam rahat zikmişim vergisini algısını. Gümüşde Fizikiye artık Comex değil Şangay fiyatlarıyla giriliyor..

8.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Dolar tabanlı bir ürüne %0 stopajla on yıl önce girdin ve hiç kapatmadın bugün %40 vergi çıktı ve sen yarın kapattın 10 yıl önceki TL varlığının üstüne kazanç deyip bakanlık genelgesiyle vergi alıyorlar. Bu genelge Geçici 67.kanun maddesine de aykırı ama git dava aç diyorlar. Başıma geldi davam sürüyor vergimi geri alsam bile para pijj olacak tabii.şimdi TL kazancım %25 i geçince gir çık yapıyorum geçmişi sıfırlamak miçin. Gümüşde çoğunlukla fizikiye geçtim kafam rahat zikmişim vergisini algısını. Gümüşde Fizikiye artık Comex değil Şangay fiyatlarıyla giriliyor..
    Yapma be abi. Hakkaten mi? Sana gecmis olsun, ama oyle birseyde duman olurum ben valla. Napcam simdi? Kagittan fizikiye gecme tecrubesi olan var mi? Garanti "ALTIN MEVDUAT HESABI SÖZLEŞMESİ" derki...
    Madde 3:".Hesap’tan Müşteri’ye yapılacak ödemenin fiziken altın olarak yapılması halinde bu ödeme, 1 Kilogram (net 995 gram) ve katlarının teslimi ..."
    Madde 4: "Fiziki altınla yapılan ödemelerde, Banka ödeme yaptığı fiziki altın başına, ödeme yapıldığı tarihte belirlenen bir oranda/tutarda komisyon alır."

Bende 1kiloya yakin var.

1- Sozlesmedeki olayi tecrube eden var mi aramizda? Tecrubeleri nelerdir?
    2- Eger kulce alsam, aklima gelen olumsuzluklar a) Nakite cevirme zorlugu (cunku heryer kulceyi, nakite cevirmez), b) guvenlik zorlugu.

Kacirdigim birsey varsa eklerseniz sevinirim.

Sayfa 1006/1014 İlkİlk ... 650690695699610041005100610071008 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •