Sayfa 184/1002 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 1,465 - 1,472 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Altinda bir duzeltme gelmeli, nerede gelecek.
    Teknikçiler 1.600 usd diyor.

2. Düzeltme neyim yok,
    Altın/Gümüş önüne çıkanı düze düze gidiyor işte..

3. Gramı 291 den satarım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,321
     Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Düzeltme neyim yok,
    düzeltme neyim bekliyoduk doğrusu

5.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Düzeltme neyim yok,
    dünyada tüm merkez bankaları altına dönmümü döndü. 1 gram altın çıkarma maliyetinin altında satıştamı evet altını baskılayan ingilizmi evet tutabilecekmi zorr eğer merkez bankaları döndü ise altınaki her ortam bunu doğruluyor. piyasayı basar dolara euroya boğarsında altını boğamazsınki parayı bastıran karşılığını ister bu sebeble bugün olmasada yakın bir zamanki 10-15 sene biz görürmüyüz bilmemde bu altının önünde kimse duramaz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Şişli-İstanbul
    Gönderi
    1,640
    Düzeltme herkes bekliyor. Daha dogrusu bekliyordu. Bayram öncesinden baslayarak kuyumcular aşagıdan mal vermeye baslamislardi. Bayram öncesi ata lira maliyetim çok düsük. Bu hafta da çok iyi bir yerden maliyet yaptım. Piyasa fiyatının altında fiyat verip aşagıdan mal toplama derdindeler sanırsam. Ama altın palası düzeltme yapsa da tl palası aşagıya salmaz. Gram altın henüz %2'nin üstünde düzeltme bile yapmadı. Inanılmaz bir ralli yaşıyoruz altıncılar olarak

7. Gram altında pala diye bi şey olamaz.. Konjektör bazlı onstaki yükselişe ek olarak içte malum sebeplerden dolayı dolarda toparladı (faiz indirimi, daha dahada inecek beklentisi) gram geçen sene çok az kalınıp üstünde kalınamayan 277 seviyesini kırdı.. Bundan sonra ustalar kahve içer, acemiler pazartesi gece 1 cuma 24:00 e kadar ekranın başonda sabahlar..servetimizi altın sayesinde koruyoruz çok şükür.. Zamanında altın almayan düşünsün bundan sonrasını.. Altın pahalı mı ucuz mu bu fiyatlarda.. Yükselirse ucuzdur, düşerse pahalıdır..
    ADEL/TTRAK/ÇİMSA/TOFAŞ/AKSA/BRSAN/PETUN/INDES. /BRİSA/ARÇELİK/EREĞLİ/TÜPRAŞ/FORD OTOSAN/SODA

8.  Alıntı Originally Posted by Butikali70 Yazıyı Oku
    Bir de İnvestingde gram altın 277 görünüyor ama sarraftan 280'e zar zor aldım.Sizler investte görünen fiyattan alabliyor musunuz...
    Bankalarınki iyice tuhaf..Halkbank 275 satıyordu..Ben gittim 280 den fiziki aldım..Normal mi sizce?
    fiziki teslim yapmayan bankaların kurları sizi aldatmasın.
    İnsanları çekebilmek için öyle düşük altın fiyatı koyuyor bazı bankalar.

Mesela diğer bankalar 275 alış, 277 satış.
    x bankası 273 alış 275 satış.

Böyle görünce diyordum "aaa ne güzel atnını ucuza alırım bu bankadan".
    İyi ama bozarken de ucuza bozuyor.
    Ucuza alınan altını fiziki olarak ele alamadıktan sonra bir anlamı yok. Zaten bize ucuza sattığını ucuza geri alacak.

Bu arada fiziki altının pahalı olması normaldir.
    mesela kuveytTürk de hesaba kaydi altın alırken makası düşük tutar, fakat siz fiziki olarak elinize almak istediğinizde "fiziki altın teslim masrafı" keser gram başına.
    Yani kaydi altın biraz daha ucuz, fiziki altın biraz daha pahalıdır.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 184/1002 İlkİlk ... 84134174182183184185186194234284684 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •