Sayfa 543/1014 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 4,337 - 4,344 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Altın alıp kenara konulacak bir yatırım aracı. Günlük takip etmek can sıkabilir.
    Bu fiyatlar alım için bana göre iyi yerler. Nacizane fikrimdir.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. DOW/GOLD oranı fiziki altın alın ve uzun süre üstüne yatın diyor. :-) kaldıraçsız fiziki altın alıp unutan arsa almış gibi düşünsün ve hergün ekranları takip etmesin. Altın bu, akmaz kokmaz.

Küreselci IMF nin komunist başkanı bayan ne dedi? Yeni bir Bretton Woods lazım. Yani parayı sıfırlayacağız.

Azıcık tarih okuyan bilir ki tek gerçek para fiziki Altın dır. Gerisi sanaldır illüzyondur aldatmacadır uykudur rüyadır.

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Altın alıp kenara konulacak bir yatırım aracı. Günlük takip etmek can sıkabilir.
    Bu fiyatlar alım için bana göre iyi yerler. Nacizane fikrimdir.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Altın değeri 5 yıl içinde nereye kadar çıkabilir? Büyük resme odaklanın. Altın bu değerlere ulaşırsa sizin sanal altınlarınızı size nah verirler. Ancak havanızı alırsınız.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Altın değeri 5 yıl içinde nereye kadar çıkabilir? Büyük resme odaklanın. Altın bu değerlere ulaşırsa sizin sanal altınlarınızı size nah verirler. Ancak havanızı alırsınız.

Bizim sanal altınlara para yok ama siz fiziki altınları bozdurur bozdurur harcarsınız o zaman..

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Altın değeri 5 yıl içinde nereye kadar çıkabilir? Büyük resme odaklanın. Altın bu değerlere ulaşırsa sizin sanal altınlarınızı size nah verirler. Ancak havanızı alırsınız.

Sermayemi 2 ' ye böldüm . % 50 ' si fiziki altın olarak yastık altında diğer yarısı ise BES altın fonlarında . Bundan sonra ağırlığı fiziki yastık altına vereceğim . Riske girip hepsini de yastık altı yapamam . Sonuçta yılların emeği var . Bir de işin güvenlik boyutu var . Burada sadece Sermayemin değil paranın güvenliğini de düşünmeye çalıştım .

6. Her yazılanı çok ciddiye almayın.
    Bir gün o altınlar çalınır çok daha üzüntü verici bir durum oluşur.
    Komplo teorileri bitmez
    Ytd
     Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Sermayemi 2 ' ye böldüm . % 50 ' si fiziki altın olarak yastık altında diğer yarısı ise BES altın fonlarında . Bundan sonra ağırlığı fiziki yastık altına vereceğim . Riske girip hepsini de yastık altı yapamam . Sonuçta yılların emeği var . Bir de işin güvenlik boyutu var . Burada sadece Sermayemin değil paranın güvenliğini de düşünmeye çalıştım .

7.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku

2006 dan 2013 e gelirken nasıl sanal altınları verdilerse o sekilde verirler merak etmeyin. Yüklü fiziki altını bir anda nakite donmek zor iş.ayrıca trade de edemezssiniz..

8. Fiziki Altın nedir?

1) elinizle tuttuğunuz (külçe, çeyrek, yarım, tam, gram, ata, reşat, bilezik, takı)
    2) sizin adınıza fiziki saklama yapan bir aracıda tutulan (BES, ETF, Hesap)

şimdi 2 numarayı biraz açalım:

a) BES Altın fonları -> fiziki karşılığı varsa iyidir
    b) Borsa ETF Altın fonları -> fiziki karşılığı varsa iyidir
    c) Banka Altın hesapları -> fiziki karşılığı varsa iyidir

olayın sorgulandığı nokta şu olmalı; ver bakalım altınımı dediğinizde verilebiliyor olması veya aracının bunu devlet kurumları üzerinden garanti ediyor olması. sizin aracınıza şu soruyu sormanız lazım. aşağıda ABN AMBRO nun zoraki kafasına göre yaptığını sizin de yapma ihtimaliniz var mı? eğer sorun yoksa kafanız içiniz rahatsa aracı üzerinden 2 numaralı seçeneklerle Altın saklamakta bir problem yok.

Geçen sene Hollanda da ABN AMBRO bankası kafasına göre Altın hesaplarını kapatıyorum dedi ve tak müşterilere sormadan kapattı.

Dutch bank ABN AMRO closing customer gold accounts
    http://www.gata.org/node/19989

Sayfa 543/1014 İlkİlk ... 43443493533541542543544545553593643 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •