Sayfa 989/1014 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 7,905 - 7,912 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Sizin yazılardan sonra gene gümüşe gmstr vasıtasıyla yüklü dönüş yaptım.Ortalama ons maliyetim 22.5 oldu.Baya para bırakır diye düşünüyorum.Hakiketen 26 dolara üret 23 den sat olacak iş değil.

2. Gümüş ya 11$ a gidecek ya 34$ a gidecek. Bakalım hangisi olacak? Bol kazançlar dilerim herkese.

Tam ortada askıda duruyor.

Gümüş yukarı gidecek diyenler DMG veya MJG tefas fonu almayı düşünebilirler. Gümüş düşecek diyenler VIOP tan satabilirler. Herkese göre seçenek var piyasalarda. İster alın ister satın. Yeter ki kazanın.

3.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Sizin yazılardan sonra gene gümüşe gmstr vasıtasıyla yüklü dönüş yaptım.Ortalama ons maliyetim 22.5 oldu.Baya para bırakır diye düşünüyorum.Hakiketen 26 dolara üret 23 den sat olacak iş değil.
    GMSTR 2024 yılı itibariyle stopaja tabi diye anlıyorum:
    https://www.qnbfi.com/borsa-yatirim-fonu-islemleri

Eğer stopaj varsa usd/tl arttığında gramınız azalır. Çok dikkat.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Turnike Yazıyı Oku
    GMSTR 2024 yılı itibariyle stopaja tabi diye anlıyorum:
    https://www.qnbfi.com/borsa-yatirim-fonu-islemleri

Eğer stopaj varsa usd/tl arttığında gramınız azalır. Çok dikkat.
    Gmstr fiziki gümüş dayanaklı bir fon.Fiziki gümüş fiyatları piyasada ne durumda hiç baktınız mı.Gmstr hemen hemen ekranda gördüğün gümüş fiyatını net aktif değeri olarak düşünürsek net aktifin yüzde 1 üstüne alabiliyorsunuz.Fiziki gümüşü piyasadan aldığınız zaman yüzdesel olarak baya yüksekten alıyorsunuz.Ben stopajı o aradaki farka sayıyorum.Eskiden teb den gram gümüş alınabiliyordu artık alınamıyor.Siz gümüşü nerden alıyorsunuz.

22.52 nerde 25.68 nerede ))))))))

8.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Gmstr fiziki gümüş dayanaklı bir fon.Fiziki gümüş fiyatları piyasada ne durumda hiç baktınız mı.Gmstr hemen hemen ekranda gördüğün gümüş fiyatını net aktif değeri olarak düşünürsek net aktifin yüzde 1 üstüne alabiliyorsunuz.Fiziki gümüşü piyasadan aldığınız zaman yüzdesel olarak baya yüksekten alıyorsunuz.Ben stopajı o aradaki farka sayıyorum.Eskiden teb den gram gümüş alınabiliyordu artık alınamıyor.Siz gümüşü nerden alıyorsunuz.

Yatırım fonlarında stopaj muafiyeti uzadı diye yazıldı, ancak bu borsa fonunun sitesinde uzadığı bilgisi yok, sitede güncellemediklerine göre uzamamış oluyor. Sürpriz olmasın diyerek uyarmak için yazmıştım.

Ayrıca bu fon yönetim ücreti kesmekte:
    https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1234702

Mesela 02.01.2018 - 20şubat 2024 tarih aralığında yaklaşık hesaplamama göre %5,3 kesinti yapmış.(gösterge fiyat, ons gümüşe göre %5,3 az artmış) Yani 2018 yılında almışsanız ve stopaj da öderseniz %13,66 civarı gram kaybı söz konusu.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 989/1014 İlkİlk ... 489889939979987988989990991999 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •