Sayfa 342/1014 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Benim bildiğim ons altın almak diye bir şey yok ons kilo gibi bir ölçü birimi.

2.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Bankadan gram altın almak İnternet üzerinden bence riskli yeterıncede yukseldı gıbı usd ye gelebilecek gerı çekilmede gramda düşüyor malum.. Ons altın almak en mantıklısı onuda bulmak zor.. Gecen sn MAHARAJ dı sanırım Kuveyt Türk satıyor demişti, acaba gitsek alabılırmıyız..
    Kuveyt Türk fizikide getirtiyor demişti burda bir kaç arkadaş. Diğer bankalarda bu imkan yok maalesef.

İnternet üzerinden altın almak çok riskli. Bu yolu izleyin bence.

İar ve nadir’de hala bulunuyor 1’rer kiloluk külçe altın ve gümüş. Güvendiğiniz bir kuyumcudan bu markaları getirtebilirsiniz.

Ben GLDTR alıyorum geçiyorum .

4. Gümüş çok geride kaldı. Fiziki 1kg sertifikalı külçe Gümüş alabildiğiniz kadar alın bu fiyatlardan. Nakit parayla alın üstüne yatın 5 sene.

Dünyadaki fiziki gümüş rezervleri 2025 ile 2029 arası bir zamanda tamamen tükenmiş olacak.

Fiziki 1 KG gümüş alın ve yer yerinden oynasa dahi bunları 2030 dan önce sakın satmayın. 2030 da paranız inanılmaz değerli olacak.

Ayrıca gümüşte geri dönüşüm yapılamıyor, giden gidiyor geri gelmiyor!!!

https://www.visualcapitalist.com/forecast-when-well-run-out-of-each-metal/

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yaren Gümüş evi. Nakit parayla alırsan hesaplı veriyor.

Address: Güzelyurt, 935. Sk. 2/A, 35250 Konak/İzmir
    Phone: 0552 524 36 52
    Son düzenleme : sadecegrafik; 13-04-2020 saat: 22:55.

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Benim bildiğim ons altın almak diye bir şey yok ons kilo gibi bir ölçü birimi.
    Bir anlamda haklısınız ama İAR fiziki olarak da bu etiketle bir ürün çıkarmıştı. Bilindiği gibi 1 ons 31,10 grama eşit. İar'ın 31.10 gramlık külçeleri var. Bu ürünün diğer bir farkıda saflık derecesinin 999.9 olması. Bizim normalde aldığımız gram altınlar 995 saflıkta oluyor. Ürün şu: https://www.yatirimim.com/urun.php?Idd=12760

6.  Alıntı Originally Posted by kwon3 Yazıyı Oku
    Bankadan gram altın almak İnternet üzerinden bence riskli yeterıncede yukseldı gıbı usd ye gelebilecek gerı çekilmede gramda düşüyor malum.. Ons altın almak en mantıklısı onuda bulmak zor.. Gecen sn MAHARAJ dı sanırım Kuveyt Türk satıyor demişti, acaba gitsek alabılırmıyız..
    Ons altın almak denilen şey USD cinsinden gram altın almak.
    31 gram alırsanız 1 ons almış oluyorsunuz.TFX Target, Kuvettürk satıyor böyle.
    Ama dolar düşerse ons denilen ama aslında usd/au olan fiyatta TL bazında düşer o yüzden ons yani usd/au almanında çok farkı yok dolar düşüşünde.
    Altını sattığınızda hesabınıza dolar geçecek, onun TL değeri düşürse aynı olay.

7. Bir tüyo; İstanbul da olup KuveytTürk bankasından hesap açmak isteyen varsa Başakşehir deki şubeleri tercih etsinler buradaki şubelerde fiziki teslimi daha hızlı olur.

Mi A2 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. Gümüş almaya niyetleniyorum. İki farklı sorum olacak.
    - Aldığımız gümüşü istediğimiz zaman kime satabileceğiz. Mesela her kuyumcu alır mı? Saçma sapan fiyatlar teklif ederlermi?(Değerinin altında almak gibi)
    -İnternetten kuyumcular var mesela Tugrul kuyumculuk (Altın için IAR ile çalışıyor)). Trend yol ve diğer tüm büyük siteler ile çalışıyor. Herhangi bir sahtekarlık yapabilmesi mümkün mü? Gerçi bu firma sahtekarlık yapabiliyorsa bulunduğum şehirdeki kuyumcuda sahtekarlık yapablir ve bu güven durumunun sonu yok. Zaten gelen ürüne sertifikalı olduğu belirtiliyor ancak sertifikanın güvenliğini teyit etmek pek mümkün değil.
    Fiziki dışında hesap açtırarak gümüş almak mantıklı geldi bana. Ancak orda d istedğimizde fiziki karşılığını alabileceğmiz kurumlar hangileridir. Mesela Stars yazmış KuveytTürk gibi fiziki teslimat yapabilen kurumlar hangileridir.
    Sadecegrafik'in yazmış olduğu GMSTRF fonunu araştırdım bana fiyatı yüksek geldi sanki gümüş fiyatından bağımsız hareket ediyor.
    Son düzenleme : ekserji; 13-04-2020 saat: 23:24.

Sayfa 342/1014 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •