Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon
Arama sonucu : 8011 madde; 3,969 - 3,976 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Tarek l.saab :

2. Altında tekniği mahvettiler.

Bugün ayın son günü; yarından sonra belki toparlarlar mı bilemedim!

Aralık 15'de ertelenmiş/gecikmiş yüklü teslimatların olduğu ve bu yüzden ons fiyatlarını aşağı çekerek, bu teslimatlar için fiziksel altını uygun fiyattan almaya çalıştıklarından bahsediliyor.

Bakalım sonu nereye varacak! Her halukarda, ben bu fiyatlardan altın ve gümüş toplamaya devam ediyorum ve edeceğim.
    Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

3. uzun süredir almıyordum bugün nasip oldu enparadan gram altın aldım. 441,35418 tl den gramı garanti bankasında 46 liradan veriyordu o esnada. bu kadar fark bence çok. 100 gramda 1 gram oynar. çeşit olsun diye aldım neticede gram altın bu ülkede kaybettirmiyor. asıl şu zamana kadar almadığıma pişmanım. ya likit fon ya hisse taşırım. terste kalınca acısı kötü oluyor..

4. dxy düşüyor, vix artıyor buna rağmen altın düşüyor.
    bu şartlara rağmen yükselemiyorsa durum vahim altında diye düşünüyorum.
    ytd.

5.  Alıntı Originally Posted by trust06 Yazıyı Oku
    dxy düşüyor, vix artıyor buna rağmen altın düşüyor.
    bu şartlara rağmen yükselemiyorsa durum vahim altında diye düşünüyorum.
    ytd.
    Altını kontratlar yüzünden baskılıyorlar,rahat ol,yakın zamanda bu rakamlar hayal olur diye düşünüyorum. Ytd....

6. Altınınızın %50 sini fiziki yastıkaltı yapmanızı şiddetle tavsiye ederim.

Misal, ileride bir gün Enpara ya gidip ver ulan fiziki altınımı dediğimizde, bize bu hareketi çekerlerse ve hesabı zorla şu kurdan kapattık derlerse ne yapacağız?

ABN AMBRO da ve ÇİN li bankalar yakın zaman önce bunu yaptılar. Hesabı zorla kapattırdılar ve istedikleri kurdan çevirip müşteriye kaydi para verdiler.

Tarih her zaman tekerrür eder. Bizler balık hafızalı olduğumuz için tarihi hep unuturuz.

ABD 1933 yılında vatandaşların tüm altınlarına el koydu. GOLD CONFISCATION ACT. Arayın okuyun yorumlayın.

Alıntı Originally Posted by emperador Yazıyı Oku
    uzun süredir almıyordum bugün nasip oldu enparadan gram altın aldım. 441,35418 tl den gramı garanti bankasında 46 liradan veriyordu o esnada. bu kadar fark bence çok. 100 gramda 1 gram oynar. çeşit olsun diye aldım neticede gram altın bu ülkede kaybettirmiyor. asıl şu zamana kadar almadığıma pişmanım. ya likit fon ya hisse taşırım. terste kalınca acısı kötü oluyor..

7. ÇİN in arkasındaki gerçek güç olan küreselciler dünyadaki bütün kıymetli madenlere çöktüler. Görüntü önde ÇİN gibi görünebilir ama TENCENT ALİBABA vb büyük ÇİN şirketlerinin çoğunluk hisseleri küreselci ailelere ait. dolayısı ile ÇİN aslında onların ABD den sonraki yeni oyun alanları.

8. Altında işaretlediğim ibnator LGBT bölgesine gelince kademeli olarak elimde kalan bütün yeşil soğanların tamamını komple fiziki sarışına dönüştürüp sonra da ekranları kapatacağım. sınırız QE yapan Yellen bacı da iş başına geliyor. Sonumuz hiperenflasyon süreci. Arkanızı kollayın forumdaşlar. Benim için oyun bitti. Görüşürüz.

Sayfa 497/1002 İlkİlk ... 397447487495496497498499507547597997 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •