Sayfa 106/1013 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon
Arama sonucu : 8104 madde; 841 - 848 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Bitcoin sıg tahtayı bir kaç milyar dolarla zıplatmak mümkün, şuan $200 milyar toplam degeri ... paper kagıt altın $7.5 trilyon
    Bitcoinleri iyice şişiriyorlar yine. Birkaç ay evvel 3000 dolardı yine olmuş 13.000 dolar.
    O piyasada altın vuruş yapıp değerli madenlere geçecekler diye düşünüyorum.

2. Anlaşma olmama ihtimali var mı sizce? Tüm ülke ve konular için soruyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by brasi Yazıyı Oku
    Anlaşma olmama ihtimali var mı sizce? Tüm ülke ve konular için soruyorum.
    Trump..

"Eğer işe yaramazsa, anlaşmaya varamazsak ek gümrük vergileri, çok önemli ek gümrük vergileri getireceğim" dedi.
    Ancak Trump iki liderin daha fazla gümrük vergisi getirilmesini önlemek için Japonya'daki G20 zirvesinde anlaşmaya varma olasılığını açık bıraktı.

Benim anladığım daha önce yürürlüğe konan ek vergiler kalıyor. Yeni vergilendirmeler için bir anlaşma zemini aranacak. Böyle bakarsak konuya ticaret savaşı başladı bile. Bu savaş daha da mı şiddetlenecek yoksa mevcut savaşla devam mı edilecek konu o G-20 de.

4. Anlasilan bugun 1400 destegi zorlanacak.3 gun ust uste kapatti bakalim bugun dayanabilecek mi?

5. 1400 üstünde 3 gün üst üste kapatması boğa piyasasına girdiğini teyitidir bana göre. G-20 olmasa buralardan agrasif yukarı dönerdi yine malum sebeblerden dolayı. Ancak G-20 ye kadar yani yarın geceye kadar 1400 civarında yılan dansı yapması normal. Hatta 1385 dolara kadar sarkmalar dahi olabilir.

Haftaya hem ons altın hemde doların desteğiyle gram altında ralli devam edecektir diye düşünüyorum.

6. Fed'in faiz indirim sinyali ECB'den benzer hamle ihtimaliyle birlikte yılın geri kalanı için ons altında ralliyi çok fazlasıyla destekleyecektir. 2008 ile 2011 arasında merkez bankalarının aldığı benzer kararlarla ons altın 400 dolardan 1920 dolara kadar ralli yaptırmıştı.

7. Avrupa Merkez Bankası, ekonomisinde doların payını en hızlı azaltan ülkenin Rusya olduğunu açıkladı.
    ABDden gelebilecek olası yeni yaptırımlara karşı gardını alan Rusya, doların etkisini azaltma yönündeki girişimlerine ağırlık verdi. Avrupa Merkez Bankası, ekonomisinde doların payını en hızlı azaltan ülkenin Rusya olduğunu açıkladı.
    İzvestiya gazetesinin haberine göre, Avrupa Merkez Bankası raporunda, Rusyanın bu yılın ikinci çeyreğinde dolar rezervlerinin 100 milyar dolarını sattığı, bu sıralamada Rusyayı 60 milyar dolarla Çinin takip ettiği belirtildi.

8. ABD ve Çin, Trump-Xi görüşmesi öncesinde ticari anlaşmazlıklarında geçici bir ateşkes üzerinde anlaştılar
    Güney Çin Sabah Postası gazetesinin haberine göre ABD ve Çin, Trump ile Xi'nin Cumartesi sabahı G20 zirvesinde yapacakları görüşme öncesinde ticari anlaşmazlıklarında geçici bir ateşkes üzerinde
    anlaştılar.

Konuya yakın kaynaklara dayandırılan habere göre, ABD'nin 300 milyar dolar tutarında daha Çin malına tarife uygulamasının önüne geçecek olan ateşkesin detayları her iki tarafın ayrı ayrı yapacakları basın açıklamaları ile duyurulacak, ortak bir açıklama yapılmayacak.

Sayfa 106/1013 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206606 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •