Sayfa 227/1013 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon
Arama sonucu : 8097 madde; 1,809 - 1,816 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Kapalicarsi da NADIR in kendi toptanci dukkani var. En iyi fiyat orada. %5 daha pahalı değerinden. En iyi fiyat bunda.

Onun 150 metre yakınında IAR ın kendi toptancısı var. En iyi ikinci fiyat bunda. Biraz daha pahalı ama yine de çok ucuz. %7-8 daha pahalı değerinden.

Bunların dışında başka herhangi bir yerden fiziksel gümüş alırsanız zarar edersiniz, çok fazla marj uyguluyorlar.

KuveytTurk şubelerinden de gümüş satıyorlar. Eğer İstanbul da değilseniz en iyi üçüncü fiyat KuveytTürk şubelerinde. Ama şubeden özel kur istemeniz lazım yoksa marjı yüksek. Önce sanal şubeden alıyorsunuz, sonra şubeye istetiyorsunuz taşıma masrafı vererek.

Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    Tabele fiyatına yakın satan var mı?

2. En az 5 sene beklemek lazım. Uzun sürer gümüşün değerinin artması. Azar azar sürekli yukarı çıkar. Döviz mevduatından fazla getirirse bana yeter!

Bir de önceki mesajda yazdığım NADİR ve İAR toptancısı gibi yerlerden ucuza almanız lazım ki fark az ödeyip karınız artsın.

Beklentiniz kısa vadeli ise en iyisi borsa da yatırım yapmak. Teknik analizi iyice öğrenip kısa vadede alsat yapmayı deneyin.

Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Üstad 1 kg gümüş 4.500 lira. En fazla kaç lira olur ki çocuklar torunlar dua etsinler bize?
    Ayrıca bende çocuk da torun da yok, kendim için istiyorum ama gördüğüm kadarıyla epey beklemek lazım gümüşten para kazanmak için.

3. #PALADYUM ONS 2550 USD oldu.. Gümüş ve Gram ons buna ayak uydururmu ?

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Gldtrf &* gmstrf finans yatırım altın ve gümüş fonu neden avantajlı?

1: Al- sat marjı küçük yani %0.5 civarında....26.30 ile 26.40 diğer banka ve fiziki al sat yapanlarda bu marj çok fazla

2 : Bu marj al-sat yapma imkanı doğuruyor...mesela 26.31 e 10 bin lot yazıp alışta gelen malları 26.39 dan yaz satılırsa eger altın fiyatlarhiç oynamadan kar edebilirsin.

3: Bankadaki kıymetli maden hesapları (bazı bankalar hariç olabilir): altın veya gümüş cinsinden yatırımcıya verilen bakiyedir. Kısaca kağıt altın veya kağıt gümüş diyebiliriz; ama bu fonlar kesinlikle fiziki olarak altın ve gümüşlerinizi tutuyor hatta şuan gümüş elinde kalmadığı için alış giriyor ama satış giremiyor.

Fiziki mallarımız takasbank güvencesindedir.

4:Dezavantajı %10 luk kardan kesinti var lakin zarar edersen geri iadesi var çok çok uzun vadeli takılan için cazip değil ama kısa vadelerde kar edince sorun olmuyor.

5: Kaldıraç müsadesi var, paranızın 5 katı( aracı kurum ne müsade ederse) alınabiliyor.

6: Son olarak büyük fonlar buradan al- sat yapıp biriktiriyorsa bir hesap kitapları vardır ki alıyorlar.

Arkadaşkar altın ve gümüş alımında bunları denediniz mi? Gldtrf ve gmstrf ...avantaj veya dezevantajları hakkında yorum yapabilirmisiniz? Siz altın ve gümüşü nerden alıyorsunuz?

5. Bu fonlarda makas yüksek ve stopaj %10.

KuveytTurk TFX veya TEB den alip satmayi tercih ederim. ÖZEL kur tanımlanırsa altın gümüş alış satışı makası düşük,

Bu fonlar alsat yapmak için. Fakat hisse gibi. %10 stopajı var. Bulunmadığı zamanlarda fiyat belirsiz olabilir, alıcı satıcı dengesi değişken. İşlem hacmi düşük, alış satış zor olabiliyor. Ben kullandım fakat vazgeçtim.

KT TFX veya TEB en iyi platform olabilir. İçlerinde KuveytTürk isterseniz taşıma masrafını karşılamanız durumunda fiziksel teslimat yapabiliyor. Banka olarak en sağlamı o diyebilirim. Üçünü de kullanabilirsiniz. En iyi kur makası hangisinde onu tercih edin.

Fiziksel alıp biriktirmek için en iyi yer NADİR KAPALIÇARŞI, ikinci en iyi IAR KAPALIÇARŞI.

Alıntı Originally Posted by tortumlu Yazıyı Oku
    Gldtrf &* gmstrf finans yatırım altın ve gümüş fonu neden avantajlı?

1: Al- sat marjı küçük yani %0.5 civarında....26.30 ile 26.40 diğer banka ve fiziki al sat yapanlarda bu marj çok fazla

2 : Bu marj al-sat yapma imkanı doğuruyor...mesela 26.31 e 10 bin lot yazıp alışta gelen malları 26.39 dan yaz satılırsa eger altın fiyatlarhiç oynamadan kar edebilirsin.

3: Bankadaki kıymetli maden hesapları (bazı bankalar hariç olabilir): altın veya gümüş cinsinden yatırımcıya verilen bakiyedir. Kısaca kağıt altın veya kağıt gümüş diyebiliriz; ama bu fonlar kesinlikle fiziki olarak altın ve gümüşlerinizi tutuyor hatta şuan gümüş elinde kalmadığı için alış giriyor ama satış giremiyor.

Fiziki mallarımız takasbank güvencesindedir.

4:Dezavantajı %10 luk kardan kesinti var lakin zarar edersen geri iadesi var çok çok uzun vadeli takılan için cazip değil ama kısa vadelerde kar edince sorun olmuyor.

5: Kaldıraç müsadesi var, paranızın 5 katı( aracı kurum ne müsade ederse) alınabiliyor.

6: Son olarak büyük fonlar buradan al- sat yapıp biriktiriyorsa bir hesap kitapları vardır ki alıyorlar.

Arkadaşkar altın ve gümüş alımında bunları denediniz mi? Gldtrf ve gmstrf ...avantaj veya dezevantajları hakkında yorum yapabilirmisiniz? Siz altın ve gümüşü nerden alıyorsunuz?

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Bu fonlarda makas yüksek ve stopaj %10.

KuveytTurk TFX veya TEB den alip satmayi tercih ederim. ÖZEL kur tanımlanırsa altın gümüş alış satışı makası düşük,

Bu fonlar alsat yapmak için. Fakat hisse gibi. %10 stopajı var. Bulunmadığı zamanlarda fiyat belirsiz olabilir, alıcı satıcı dengesi değişken. İşlem hacmi düşük, alış satış zor olabiliyor. Ben kullandım fakat vazgeçtim.

KT TFX veya TEB en iyi platform olabilir. İçlerinde KuveytTürk isterseniz taşıma masrafını karşılamanız durumunda fiziksel teslimat yapabiliyor. Banka olarak en sağlamı o diyebilirim. Üçünü de kullanabilirsiniz. En iyi kur makası hangisinde onu tercih edin.

Fiziksel alıp biriktirmek için en iyi yer NADİR KAPALIÇARŞI, ikinci en iyi IAR KAPALIÇARŞI.
    Kuveyt fiziksel gümüş teslimatı da yapabiliyor mu?

7.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    Kuveyt fiziksel gümüş teslimatı da yapabiliyor mu?
    Gümüş işlemlerinde fiziksel teslim, bankanın belirlediği miktarlarda gerçekleştirilebilmektedir.
    https://www.kuveytturk.com.tr/bireys...ri/gumus-hesap

Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Gümüş işlemlerinde fiziksel teslim, bankanın belirlediği miktarlarda gerçekleştirilebilmektedir.
    https://www.kuveytturk.com.tr/bireys...ri/gumus-hesap
    Ben sordum yapmıyoruz dediler,hem de genel merkeze sorup beni baya bekleterek))))))) Tarih de 3 ay önce.

Sayfa 227/1013 İlkİlk ... 127177217225226227228229237277327727 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •