Sayfa 660/1015 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon
Arama sonucu : 8115 madde; 5,273 - 5,280 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. ABD Merkez Bankası (Fed), 2021 yılına ilişkin toplantı takvimini açıkladı.
    Fed'den yapılan yazılı açıklamada, gelecek sene gerçekleştirilecek Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) toplantılarının tarihlerine yer verildi. FOMC, her yıl olduğu gibi gelecek sene de 8 kez toplanacak.

Buna göre, FOMC toplantılarının 2021 yılındaki tarihleri şöyle olacak: 26-27 Ocak, 16-17 Mart, 27-28 Nisan, 15-16 Haziran, 27-28 Temmuz, 21-22 Eylül, 2-3 Kasım ve 14-15 Aralık.

Fed'in bu yılın geri kalanındaki 4 toplantısı ise 28-29 Temmuz, 15-16 Eylül, 4-5 Kasım ve 15-16 Aralık tarihlerinde yapılacak.

2. Merhaba Vobelit başlığında Sn Deniz 43 e sorduğum soru aşağıda...
    bu başlığa kopyalamak istedim..
    Saygılarımla...

Sn DEniz43

Basel 3 kriterlerini uzun süredir araştırmakla beraber sizin görüşlerinizide çok merak ediyorum.. Buna istinaden Basel 3 kriterleri en son bildiğin kadarıyla 01.01.2023 yılına ertelenmiş bulunmakta, Lakin bankaların bazı rasyo ve teminat değerlerinin 28 haziran 2021 den itibaren değiştireceği yönünde bazı makaleler okudum..

https://www.investing.com/analysis/b...iend-200562335 bunun gibi...

burada anlatılan yada anlatılmak istenen basel 3 kriteleri gereği hazirandan itibaren bankalar değerli madenlerle alakalı türev ve benzeri kontratlar satarken kasalarındada ona istinaden 1 e 1 dayanak varlık yani altın ya da gümüş bulundurmak zorundalar..

türev kontratları fiziki altının 250 katına yakın şekilde işlem görüyor,

buna göre altın fiyatlarının hareketlerini nasıl bekleyebiliriz.. şimdiden değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim..

Saygılarımla...

3. Senin evini emlakçı 10 ayrı kişiye satsa kan çıkar ama bankalar 1 birim fiziki altını 250 farklı kişiye satabiliyor. :D

4. Bundan sonra ana hareket once Platin de veya Gümüş te olacak, sonra Altın hareketlenecek.

Bu sebeple yatırımlarınızı ağırlıklı olarak Külçe Gümüş veya Külçe Platine yapın.

fiziki Platin maalesef Türkiye de çok zor bulunuyor ancak yurtdışındaki tanıdıklarınıza ABD Kanada Avustralya Almanya veya İsviçre de aldırabilirsiniz.

Fakat külçe fiziki külçe Gümüş almak isterseniz aşağıdaki bilgileri kullanarak en ucuz şekilde satın alabilirsiniz. Bugünkü toptan fiyatlar 6550 TL - 6650 TL arasında hacminize göre değişiyor.

Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Reddit çilerin yazdığına göre Altın daki aşağı baskının nedeni Gümüş ün 30$ üstüne atacak büyük rallisini baskılamak içinmiş. Ancak fiziki Gümüşü kıtlığı başlamak üzere. COMEX deki eski stoklar bile bitti şeklinde yorumlar var. En fazla Mart ayı sonunda ortada fiziki gümüş falan kalmaz. Zaten bu sene 100 milyon ons luk açık vardı. Küçüklerin vahşi alımları bu açık en az 300 milyon ons oldu. Bu açığın kapanması mümkün değil.

Reddit grubu 40 bin kişi oldu ve etkili bir grup.

https://www.reddit.com/r/Wallstreetsilver/

Bu sebeple eldeki fiziki altına dokunmadan ek fiziki külçe Gümüş külçe almaya devam etmek en doğru tercih.

KapalıÇarşı da İAR ve NADİR spot fiyata yakın fiyattan perakende satıyorlar. İstanbuldaysanız kapalıçarşı ya gidip fiziki gümüşünüzü en ucuzundan alın. Ben hep kapalıçarşıdan direkt İAR veya NADİR den alıyorum.

İstanbul dışında iseniz İzmir deki toptancı YarenGümüşEvi ni telefonla arayıp havale yapın, 1 saat sonra kargolansın ertesi gün fiziki külçe gümüş evinizde olsun. N11 de dükkanları var ama direk telefonla arayıp birinci elden alırsanız N11 den %5-6 daha ucuza alırsınız.

https://www.n11.com/magaza/yarengumusevi
    Address: Güzelyurt, 935. Sk. 2/A, 35250 Konak/İzmir, Turkey
    Phone: +90 552 524 36 52

Alıntı Originally Posted by daroka Yazıyı Oku
    Merhaba Vobelit başlığında Sn Deniz 43 e sorduğum soru aşağıda...
    bu başlığa kopyalamak istedim..
    Saygılarımla...

Sn DEniz43

Basel 3 kriterlerini uzun süredir araştırmakla beraber sizin görüşlerinizide çok merak ediyorum.. Buna istinaden Basel 3 kriterleri en son bildiğin kadarıyla 01.01.2023 yılına ertelenmiş bulunmakta, Lakin bankaların bazı rasyo ve teminat değerlerinin 28 haziran 2021 den itibaren değiştireceği yönünde bazı makaleler okudum..

https://www.investing.com/analysis/b...iend-200562335 bunun gibi...

burada anlatılan yada anlatılmak istenen basel 3 kriteleri gereği hazirandan itibaren bankalar değerli madenlerle alakalı türev ve benzeri kontratlar satarken kasalarındada ona istinaden 1 e 1 dayanak varlık yani altın ya da gümüş bulundurmak zorundalar..

türev kontratları fiziki altının 250 katına yakın şekilde işlem görüyor,

buna göre altın fiyatlarının hareketlerini nasıl bekleyebiliriz.. şimdiden değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim..

Saygılarımla...

5. Gümüş üretiminin ne kadar azaldığı aşikar.

6. Fiziki TOPTANCI fiyatıyla gümüş almak için en ucuz seçenek sayısı 4 e çıktı;

1) IAR KAPALIÇARŞI - nakit yüzyüze
    2) NADİR KAPALI ÇARŞI - nakit yüzyüze
    3) YAREN GÜMÜŞEVİ İZMİR - nakit yüzyüze veya telefonla havale yaparak
    4) SAFİRGOLD KOCAELİ - nakit yüzyüze veya telefonla havale yaparak

Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Fed ne diyecek ki merak etmeyin matbaa elimizin altında ,başka diyeceği de yapacağı da hiç bir şey yok.Olacak olan da belli,ekonomik buhran, enflasyon,altında gümüşte çıkış borsalarda çöküş.Olacaklar belli de hangi hızla olacak bunlar o henüz belli değil.Ben bir iki aya olay patlar diyorum.
    Sn. Hkm çöküşü önceye mi aldınız?daha önce 2001-2025 e kadar vade koymuştunuz..

''ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Başkan Joe Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık destek paketinin enflasyon yaratmayacağı yönündeki mesajlarına devam etti. Hafta sonu bir televizyon programına katılan Yellen enflasyon riskinin sınırlı ve yönetilebilir olduğunu belirtti.''

10 yıllıklarda -%1 civarında ekside, pek bir hareket yok..dolar endekside pek kıpraşmıyor gibi..FED bu haftadaki toplantıda stand-by da kalacak galiba..

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yok, gayet de iyi biliyorum nasıl çalıştığını. Hatta 7 seneden fazladır da piyasayım. Yatırımım da var. Bilgisizlik gibi bir durum yok.

Ben bitcoin ağını durdururlar demedim.

Ona gerek yok. 60bin dolardan 1 dolara çakılan bitcoin zaten ölmesi için yeterli. Bitcoin'in kendisi devletlerden izin almıyor çalışmak için ama merkez bankalarının bastığı paralar ile alınıp satılabilmesi için devletlerin iznine ihtiyacı var.

Bu izinden mahrum kaldığı anda bitcoin'e değerini veren dolar ortadan puf diye kaybolur, bitcoin de asli değeri olan sıfıra iner. Hadi sıfır olmasın 100 dolar olsun. Hadi seni kırmayayım 1000 dolar olsun. Bu bağ kesildiği anda fiyatın nerede duracağının garantisi var mı? Yok.

Bir daha kimse buna güvenip de iş miş yapmaz böyle bir durumda.

Bitcoin borsaları şu an tam anlamı ile lisanssız bankacılık yapıyorlar. E madem herkes istediği gibi para basıp dünyaya verebiliyor, o zaman merkez bankalarına, lokal bankalara falan ne gerek var di mi? Birinden birisi yok olmak zorunda. Varlığını devletlerin koyduğu yasalardan alan bankalar mı yoksa kurucusunun kim olduğu bile belli olmayan bitcoin mi ayakta kalacak bu işin sonunda gayet belli.

Ha bütün dünya devleri sınırları kaldıracak, globalleşme son aşamasına geçecek, tüm dünya paraları tedavülden kalkıp yerine global rezerv olarak bitcoin geçecek falan tarzında görüşleriniz varsa saygı duyarım. :D
    Yasaklamak yerine ABD ve/veya AB vergi kuruluşları biz karaparayı, vergi kaçırmayı vs. kontrol etmek için belli sınırın üzerindeki coin alım-satım işlemlerinin kaydının tutulmasını yada swift gibi bir sistem üzerinden geçirilmesini zorunlu kılıyoruz derse ne olur?benim tahminim coinlerde yapılacak ilk işlem budur..yapmak isterlerse tabii..

Sayfa 660/1015 İlkİlk ... 160560610650658659660661662670710760 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •