Sayfa 796/1014 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846896 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 6,361 - 6,368 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Internetten Kulce Gumus alan arkadaslar suna cevap verebilirmi ? N11 ve Trendyol dan satin aldiginiz zaman urun ile birlikte Fatura Geliyormu ?

Yaren Gumusu telefon ile arayip havale yada nakit aldiginiz zaman gelen urununuz ile birlikte fatura geliyormu yoksa yaptiginiz islem faturasiz mi ?

benim Anladigim kadari ile hicbir gumus firmasi %100 seklinde faturali calismiyor . gram gumus 2.5 -4 hareketide ellerinde 2.5 dan girilmis faturali mal oldugu icin 4 liradan fatura kestigi zaman aradaki 1.5 tl lik kar kisminin vergisini odemek zorunda buda satislarindaki butun kar marjini goturmus oluyor

Hisse.net deki basliklarda malum fiziki aldim diyenlerin sayisi cok fazla . Fiziki gumus alan arkadaslar sunlara cevap verebilirlermi
    1:ne kadar surede bir kulce gumus aliyorsunuz ?
    ornek : her ay duzenli 1 kg gibi
    2:Alimlarinizi Havale ilemi odeme yapiyorsunuz yoksa Kredi karti ilemi odemeyi tercih ediyorsunuz
    3:Satin aldiginiz zaman Kargolarinizda Sigorta kullaniyormusunuz ?
    4:Son olarak N11 yada trendyoldan Kulce gumus satin aldiginiz zaman urunun elinize gectigi sure ne kadar [odeme yapildigi andan elinize ulasincaya kadar gecen sure ]
    ....

2. Selamlar.
    -1 yil icerisinde duzesiz olarak 8 farkli zamanda gumus alimim oldu. Bunlarin ilkini n11 uzerinden kredi karti ile yaren kuyumculuk uzerinden gerceklestirdim. kredi karti ile. Kalanlarin tamamini Altungold sitesinden gerceklestirdim. Odedigim bedel uzerinden faturalari mevcuttur. (n11 yaren gumusun faturasina ulasamadim ama kredi karti oldugu icin ordanda farkli bedel gostermeleri mumkun degil bence.)

2:Alimlarinizi Havale ilemi odeme yapiyorsunuz yoksa Kredi karti ilemi odemeyi tercih ediyorsunuz
    -Bazilari kredi karti bazilari havale.

-Altungold tum siparislerimi sigortali kargoya veriyor. Takip mesajlarinda bu bilgi geliyor. Yanlis hatirlamiyorsam Yaren gumusun kargosunda boyle bilgi gelmemisti.

4:Son olarak N11 yada trendyoldan Kulce gumus satin aldiginiz zaman urunun elinize gectigi sure ne kadar [odeme yapildigi andan elinize ulasincaya kadar gecen sure ]
    -Altungold normalde ertesi gun kargoya veriyordu ancak son zamanda yaptigim alimda (10 gun icinde yazmalarina ragmen) 3 gun icinde kargoya vermisti.

Altungold ile calistigim icin altungold'u yazdim. Bana yaren fiyatlari pahali geliyor ucuz yoluda guvenli gelmiyor. Bana daha uygun ve guvenilir firma hissi verdigi icin bu firma ile calisiyorum. Herkesin kendi fikri ve degerlemesi kendisine.
    Saygilar.

3. Cevap icin tesekkurler . diger arkadaslarda katilimda bulunurlarsa kafamda bazi seyler sekillenmeye baslayacak
    SN ekserji Kafamda 1 2 soru olustu musade ederseniz onlarida sorayim
    Yarengumus ile N11 yada trendyoldan degil de direk kendisinden fiyat alirsaniz o zaman fiyatlari altungold sitesine gore daha uygun bu sekilde yapmamanizin sebebi guven mi yoksa kredi karti odeme imkani olmadigi icinmi ?

Son sorumda su : ornek Gumus spot fiyati suan 7 lira diyelim Piyasada kulce satanlar n11 trendyol 7.800 gibi bir rakam istiyor Yaren ile telefonda iletisime gecilse Nakit olarak verecegi fiyat 7.30 7 40 arasi bir rakam desek .
    peki soyle bir imkan olsa Kullanimi nasil olur ? 7.350 kulce satis fiyati + Ayni gun kargo +Fatura+Kredi karti ile odeme secenegi .

Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    Selamlar.
    -1 yil icerisinde duzesiz olarak 8 farkli zamanda gumus alimim oldu. Bunlarin ilkini n11 uzerinden kredi karti ile yaren kuyumculuk uzerinden gerceklestirdim. kredi karti ile. Kalanlarin tamamini Altungold sitesinden gerceklestirdim. Odedigim bedel uzerinden faturalari mevcuttur. (n11 yaren gumusun faturasina ulasamadim ama kredi karti oldugu icin ordanda farkli bedel gostermeleri mumkun degil bence.)

-Bazilari kredi karti bazilari havale.

-Altungold tum siparislerimi sigortali kargoya veriyor. Takip mesajlarinda bu bilgi geliyor. Yanlis hatirlamiyorsam Yaren gumusun kargosunda boyle bilgi gelmemisti.

-Altungold normalde ertesi gun kargoya veriyordu ancak son zamanda yaptigim alimda (10 gun icinde yazmalarina ragmen) 3 gun icinde kargoya vermisti.

Altungold ile calistigim icin altungold'u yazdim. Bana yaren fiyatlari pahali geliyor ucuz yoluda guvenli gelmiyor. Bana daha uygun ve guvenilir firma hissi verdigi icin bu firma ile calisiyorum. Herkesin kendi fikri ve degerlemesi kendisine.
    Saygilar.
    ....

4. Her ikisinde denebilir. Benim son alımında direk kredi kartı ile ödeme yapilamadigini belirtmislerdi ama eğer yaren de kabul ederse anlastiginiz fiyata n11 fiyatını düşürüyorlar ve n11 üzerinden kart ile ödeme olabiliyordu. Ancak benim gördüğüm kadarı ile zaten yarenden arayarak aldığım fiyat ile altungold nakit fiyatı çok yakın oluyor bazen altungold düşük de kalabiliyor. Benim yarenden geçen yıl mart ayında alım miktarim 3 kg idi. Belki bu nedenle de fazla düşmemiş olabilirler.

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Ehh şayet Abd 10 yıllıklardan ciddi bir tehlike gelmeyecekse altının yolu açık mı o zaman..

Pek öyle gözükmüyor..Dünya bankası bile bütün emtia fiyat tahminlerini arttırırken altını düşürmüş..

''Raporda, değerli metallere ilişkin fiyat endeksinin ise yüzde bu yıl yüzde 0,1 artmasının, gelecek yıl yüzde 6,8 azalmasının beklendiği belirtildi.

Dünya Bankasının raporunda, altının ons fiyatının bu yıl geçen yıla göre yüzde 4 azalacağı, söz konusu azalışın 2022'de ise yüzde 5,9'u bulacağı tahmini yer aldı.''

https://www.bloomberght.com/dunya-ba...kliyor-2278842
    Dünya bankası raporuna baktım..bilinenlerin tekrarı olmuş..

Gold prices fell by 4 percent in 2021Q1, driven by a drop in financial investment demand due to rising U.S. real yields. The yield on 10-year Treasury Inflation-Protected Securities rose from -1 percent in January to -0.66 percent in March— its highest level since June 2020. Higher real yields make gold less attractive to investors. Gold-backed exchange-traded funds holdings have also fallen sharply in recent months, and central banks have reduced gold purchases. Physical demand is recovering from a substantial decline in 2020 but remains well below pre-pandemic levels. On the supply side, mine production is rebounding from Covid-19 shutdowns, and is expected to expand through 2022 as prices are well above production costs. Gold prices are expected to average 4 percent lower in 2021, and ease further in 2022. Silver prices, in contrast, rose by 8 percent in 2021Q1 to their highest level in eight years, and were 60 percent higher than a year earlier. Prices were lifted by a rebound in industrial demand (electronics, autos, and solar power), which accounts for more than half of silver consumption (compared to less than 10 percent for gold). Investment demand has also been robust, with investors holding net-long positions since mid2019. Mine supply disruptions, particularly in South America, also supported prices but supply is expected to grow strongly in Canada, Mexico, and Peru. Silver prices are expected to rise by about 22 percent in 2021 but decline in 2022 as silver faces similar headwinds to gold (rising yields) and substitution in industrial applications.

Enflasyon olgusu bu kadar kesinken 10 yıllıkların yükselemeyişi oldukça manidar..buna rağmen altının bu durumda bile doğru dürüst yükselemeyişi bundan daha manidar..

Sonuçta bütün köşe başları tutulmuş olsada yapcek fazla bir şey yok..

7. Yeniçağ yazarı Bulut: Bill Gates kripto para değil, Trakya'da toprak alıyor

Millet kripto aladursun işi bilen bak ne yapıyor... O değil de ABD'yi bitirmiş Türkiye'ye sarmış. Hayrola...

8.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yeniçağ yazarı Bulut: Bill Gates kripto para değil, Trakya'da toprak alıyor

Millet kripto aladursun işi bilen bak ne yapıyor... O değil de ABD'yi bitirmiş Türkiye'ye sarmış. Hayrola...
    Sık sık söylediğim söz geldi aklıma.. "Banane ya, aptal filistinliler de topraklarını satmasaymış."
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 796/1014 İlkİlk ... 296696746786794795796797798806846896 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •