Sayfa 843/1014 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 6,737 - 6,744 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by adanalı Yazıyı Oku
    600-630 arası
    Görüyorum ve artırıyorum 700-730 bence. Ons 2300-2500 arası, dolarda 10 civarı desek bileşkesi %40 civarı olur. 525×1.4=735. Ama keşke dolar 9 geçemese de ons 2500+ olsa gr da 700 olsa çok daha iyi olur. Onsdan çok umutluyum bu ara, 1 ay öncede yazdım bunu, o zaman 1750 idi. 1680 dibinden 2 ayda 1900 e geldi. 2000 i geçerse 2500+ yıl sonuna görür diyorum. Ama 2000 civarında biraz klasik gidemessin giderim hoop nereye tarzı mücadele olabilir gibi yani hemen basıp gitmez. Ama geçtigi kesinleşince de asıl hızlı çıkış olur diye düşünüyorum.

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Nihayet sonunda altın konuşmaya başlamışız! Diğerleri önemsiz demem asla ama her şeyi yerli yerinde konuşmalı. Ons için 2500 usd sizce hayal mi?

3. 1 sene önceki metal fiyatlarıyla bugünküleri karşılaştırırsak altının çok geride kaldıgını görüyoruz. Sebeplerini çok konuştuk, yine yazmaya gerek yok., çogu saçma olan bir sürü sebep sayıldı. Aradaki farkı kapatması için ya digerleri düşecek yada ons 2500 olacak yani normal fiyatına yükselecek. O zaman 2500 hayal degil, olması gereken fiyat.
    Bu listeyi bugunün tarihi yani 30 mayıs 2021 diye de yazayım, yıl sonuna dogru kim ne olmuş bakarız. (Fiyatlar investing grafiklerinden).

Kurşun. 1600 2200. %38
    Çinko. 2000 3072. %50
    Nikel. 12000 18000. %50
    Aliminyum 1500 2500. %66
    Paladyum. 1800 2800. %55
    Platin. 800 1200. %50
    Bakır. 2,5 4,7. %88
    Gümüş. 18 28. %55
    Altın. 1700 1900. %12

Brent petrol 43 69. %60

LG-M400 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Ben gelir vergimi eksiksiz ödüyorum. Alnım ak. Devletten vergi kaçırmıyorum.

Asgari ücretli bile maaşının 2/3 ünü ancak alabiliyor. Maaşının 1/3 ü kesiliyor.

Özel muayene veya ameliyat yapan Doktorlar ne kadar gelir vergisi ödüyorlar?

Muayahenesine gittiğiniz doktorun duvarında vergi levhası var. Üşenmeyip inceleyin. Bakalım ne kadar gelir vergisi vermiş?
    Abi doktorlar konusunda sizinle ayni fikirde degilim. Ben muhendisim ama ulkemizde doktorun benden fazla kazanmasi zerre zoruma gitmez. Ilkokul doneminden baslamak uzere ulkenin en parlak insanlari bu meslek grubuna yonelebiliyor. Nedeni tartisilir ama zaten doktor dedigimiz adamlar hepimizden daha zeki insanlar..(simdi birkac ornek vermeyelim genel ortalamaya bakalim). En iyi insanlarimiz neden doktor oluyor ayri bir konu (tartisilabilir) ama caliskan ve zeki insanlarin neden (ortalama olarak) gelir durumlarinin iyi oldugunu sorgulamak sacmalik. Doktorlara varana kadar milyonlarca insan var sorgulanmasi gereken.
    Bence, gelir durumunu sorgulayacaksaniz gidin insaatcilar ve turizimcileri sorgulayin. Hicbir bilgi birikimi ve yetenege sahip olmadan ulkeyi soyuyorlar. Sadece siyasete dayali para kazanma ve rant uzerinden para kazaniyorlar.
    Asiyi neden yapamadigimizi sorguluyorsunuz. Bu konu doktorlarin isi degildir akademisyenlerin isidir. Arge personelinin isidir.
    Ulke olarak neyi duzgun yapiyoruz ki. Siyasetci siyasetini mi yapiyor, mutahit duzgun ev mi yapiyor, muhendis muhendislik mi yapiyor isci isciligini mi yapiyor, esnaf da kati kati kar koyarak is yapiyor. O halde her meslek grubunu sorgulayalim. Birseyler uretemiyor olmanin bircok nedeni var. Bence en onemli nedeni sosyal degiliz. Ev-is hattinda hic birsey cikmaz. Gunde 10 saat uzeri calisarak birsey cikmaz.

Ben doktorlarimiza guveniyorum . Hatta birok konuda dunyanin en iyi doktorarina sahip oldugumuzu dusunuyorum.

5. Jim Rogers: ........US Dollar Will Be Replaced Just Like the Peso, Pound Sterling and the French Franc https://www.youtube.com/watch?v=WeYF5lILt7w
    Alasdair Macleod: ......Short positions in bullion banks;With the price above $1900 tonight their losses are mounting, and there is nothing they can do about it. .....China & Russia Making Moves In The Gold Market. .....A tight physical market just got a bit tighter. https://kingworldnews.com/china-and-...e-gold-market/
    Ne varsa eski Komünistlerde var!...

6. Yüksek gelir sağladığından dolayı Matematik/Fen'de yüksek puan alanlar tıbba çok daha düşük puan alanlar Matematik/Fen fakültelerine gidiyor. Tıp için bu kadar yüksek Matematik/Fen puanı gereksiz. Bu terslikten dolayı Türkiye Temel Bilimlerde Milli Eğitimde hep böyle zayıf kalacak..

7. Ezoterik doktorların gücü para değil. Para konusu hkm tarafından ortaya atılınca imtiyazlarından sadece birisini söyledim. Konu yanlış yere gitti.

Burada konuşulan gariban doktorlar değil. Onlar işini yapıp dürüstçe parasını alıyor. Vergi sistemi bozuksa zaten onlar sistemin açığını kullanıyor. Konu bu değil.

küçük insanlar para ile uğraşır. büyük resmî düşünmez. konu da zaten küçük doktorcuklar değil.

Asıl konuya gelelim.

Şu anda RTE, ezoterik bilim kurulunun kuklası mı, oyuncağı mı? Evet.

Ezoterik doktorlar ve bilim kurulu > RTE .

Yorum yazmadan önce ezoterik tarikatlar localar kültler üzerine araştırma yapın. Olayı sadece para boyutuyla düşünmeyin.

Para bizim gibi küçük insancıkların amacıdır.

Normal bağımsız bir doktor ağzıyla kuş tutsa dahi Bilim Kuruluna giremez!

Aziz Sancar eğer Türkiye de yaşıyor olsaydı onu bile bilim kuruluna almazlardı.

Alıntı Originally Posted by ekserji Yazıyı Oku
    Abi doktorlar konusunda sizinle ayni fikirde degilim. Ben muhendisim ama ulkemizde doktorun benden fazla kazanmasi zerre zoruma gitmez. Ilkokul doneminden baslamak uzere ulkenin en parlak insanlari bu meslek grubuna yonelebiliyor. Nedeni tartisilir ama zaten doktor dedigimiz adamlar hepimizden daha zeki insanlar..(simdi birkac ornek vermeyelim genel ortalamaya bakalim). En iyi insanlarimiz neden doktor oluyor ayri bir konu (tartisilabilir) ama caliskan ve zeki insanlarin neden (ortalama olarak) gelir durumlarinin iyi oldugunu sorgulamak sacmalik. Doktorlara varana kadar milyonlarca insan var sorgulanmasi gereken.
    Bence, gelir durumunu sorgulayacaksaniz gidin insaatcilar ve turizimcileri sorgulayin. Hicbir bilgi birikimi ve yetenege sahip olmadan ulkeyi soyuyorlar. Sadece siyasete dayali para kazanma ve rant uzerinden para kazaniyorlar.
    Asiyi neden yapamadigimizi sorguluyorsunuz. Bu konu doktorlarin isi degildir akademisyenlerin isidir. Arge personelinin isidir.
    Ulke olarak neyi duzgun yapiyoruz ki. Siyasetci siyasetini mi yapiyor, mutahit duzgun ev mi yapiyor, muhendis muhendislik mi yapiyor isci isciligini mi yapiyor, esnaf da kati kati kar koyarak is yapiyor. O halde her meslek grubunu sorgulayalim. Birseyler uretemiyor olmanin bircok nedeni var. Bence en onemli nedeni sosyal degiliz. Ev-is hattinda hic birsey cikmaz. Gunde 10 saat uzeri calisarak birsey cikmaz.

Ben doktorlarimiza guveniyorum . Hatta birok konuda dunyanin en iyi doktorarina sahip oldugumuzu dusunuyorum.
    Son düzenleme : sadecegrafik; 30-05-2021 saat: 12:02.

8. Ust akil konusunda sizinle bircok noktada ayni fikirdeyim. Ne yazik ki dunyayi yoneten gruplarin kobayi haline gelmis durumdadir ulkemiz.

Sayfa 843/1014 İlkİlk ... 343743793833841842843844845853893943 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •