Sayfa 407/1002 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,249 - 3,256 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Büyüklerin, Cücük yatırımcı dedikleri ( küçümsemek için sanırım ) bizlere ne faizde ne altında ne de dövizde ekmek yok . Anlamamakta ısrar ediyoruz. Adamlar diyor ki '' marabalar, siz çalışın yemeyin içmeyin tasarruf edin. Getirin bankaya biz bir güzel ezeriz. Sizin paranızla sizi nasıl öptüğümüzü göstermek isteriz ''

Daha neyin hesabını yapıyorsunuz. Altın işi zırt pırt oynamaya gelmez. Alırsın 350 liralardan , koyarsın donunun iç cebine ara sıra fiyatına bakarsın. baktın ki, yediğin peynir, bindiğin araba , oturduğun ev kirasına göre iyi bir kazanç oluşuyor o zaman satarsın.

Elbette bunlar beni bağlar, yatırım tavsiyesi olamaz. yetkili danışmanlara sormadan yatırım yapmayınız. )

2. Bu fiyatlar normal değil, biz yemiyoruz içmiyoruz tasarruf ediyoruz sonra bizim alınterimizi başkasına ucuz kredi olarak veriyorlar o başkasıda 3 ay sonra iflas ettim-işsiz kaldım kredimi ödemiyorum diyor olan bizim alınterimize oluyor keşke herkes fizikiye geçse

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by ressam Yazıyı Oku
    Büyüklerin, Cücük yatırımcı dedikleri ( küçümsemek için sanırım ) bizlere ne faizde ne altında ne de dövizde ekmek yok . Anlamamakta ısrar ediyoruz. Adamlar diyor ki '' marabalar, siz çalışın yemeyin içmeyin tasarruf edin. Getirin bankaya biz bir güzel ezeriz. Sizin paranızla sizi nasıl öptüğümüzü göstermek isteriz ''

Daha neyin hesabını yapıyorsunuz. Altın işi zırt pırt oynamaya gelmez. Alırsın 350 liralardan , koyarsın donunun iç cebine ara sıra fiyatına bakarsın. baktın ki, yediğin peynir, bindiğin araba , oturduğun ev kirasına göre iyi bir kazanç oluşuyor o zaman satarsın.

Elbette bunlar beni bağlar, yatırım tavsiyesi olamaz. yetkili danışmanlara sormadan yatırım yapmayınız. )
    Altin alan her gun fiyatina bakmaz..

En az 1 yillik peryotlarla bakar..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
    Gr altinim duruyor..

Gr gr aldim, para lazim oldukca gr gr satiyorum...

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by Gürkan3540 Yazıyı Oku
    Bu fiyatlar normal değil, biz yemiyoruz içmiyoruz tasarruf ediyoruz sonra bizim alınterimizi başkasına ucuz kredi olarak veriyorlar o başkasıda 3 ay sonra iflas ettim-işsiz kaldım kredimi ödemiyorum diyor olan bizim alınterimize oluyor keşke herkes fizikiye geçse
    TL bir iluzyondur..

Birikimler hard assetlerde tutulmalidir..

Syg,

6.  Alıntı Originally Posted by Gürkan3540 Yazıyı Oku
    Bu fiyatlar normal değil, biz yemiyoruz içmiyoruz tasarruf ediyoruz sonra bizim alınterimizi başkasına ucuz kredi olarak veriyorlar o başkasıda 3 ay sonra iflas ettim-işsiz kaldım kredimi ödemiyorum diyor olan bizim alınterimize oluyor keşke herkes fizikiye geçse
    Ben kendi adıma fizikiye geçtim. Geride yani digital olarak çok çok az birşey kaldı, oda anı nakit ihtiyaçlar için.

7. Doğru diyorsunuz, TL de kalmak akıl işi değil.
    Hocam cahilliğimi mazur görün "hard assetler" dediğinizde ben şöyle anlıyorum : alınterimizi sert popişlerde saklıcaz
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    TL bir iluzyondur..

Birikimler hard assetlerde tutulmalidir..

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by Gürkan3540 Yazıyı Oku
    Doğru diyorsunuz, TL de kalmak akıl işi değil.
    Hocam cahilliğimi mazur görün "hard assetler" dediğinizde ben şöyle anlıyorum : alınterimizi sert popişlerde saklıcaz
    Kiymetli madenler, verimli tarim arazileri, hizli buyuyen ve iyi temettu odeyen hisse senetleri, enflasyonu dusuk para birimleri, sanat eserleri gibi...

Syg,

Sayfa 407/1002 İlkİlk ... 307357397405406407408409417457507907 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •