Sayfa 163/1014 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 1,297 - 1,304 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by paşa konağı Yazıyı Oku
    Ben, altın ve gümüşün yükseleceğine inanıyorum.

Bunun nedeni olarak da yakın geçmişte gelişmiş ülkelerin karşılıksız para basmalarına ve sonrasında ne kadar isteseler de tümünün geri çekemeyeceğini inandığım için böyle düşünüyorum.
    1520 USD/ONS çok zorlu bir savaş alanı olacak
    Ne yazarsam yazayım, kişisel fikirlerimdir ve kesinlikle bir yatırım tavsiyesi değildir.

Küresel ekonomik krizin ve Ticaret savaşlarının giderek daha da gergin hale geldiği şu ortamda bundan sonraki süreçte Dolardan bir hayır beklemeyin bence . Özellikle ONS Altının istikrarlı yükselişi bunu özetliyor. Gerçek olan sadece ALTIN diyorum .

Altın almak varken , insanlar bir ülkenin para birimine neden yatırım yaparlar ki ? Bu arada borsanın yükselişi gerçekleri yansıtmıyor .

Yerinizde olsam gram altını ucuz pahalı demeden toplayın derim . Dolar ve Altın arasındaki savaş başladı artık . Şu ana kadar dolar her yükseldiğinde gram altın da yükseliyordu . Gram altın bundan sonraki süreçte 2007 / 2008 yılı küresel krizde olduğu gibi dolar kurundan bağımsız olarak yükseleceğini düşünüyorum .

Malum parti , iktisat kurallarını alt üst etti . Özellikle gelecek 5 yılı hem ülkemiz açısından hem de dünya ekonomisi açısından pek parlak görmüyorum .

1-2 sene sonra şu anki gram altın fiyatları sizlere çok komik gelecek .

16 yıldan beri piyasalar ile severek ilginiyorum ve hangi siyasi görüşte olursa olsun ekonomi yazılarını okurum . İsterse Ateist olsun ...

Dolarda ilk hedef 5, 30 - 5,40 arası diyorum . Sizleri bilmem ama dolar kurunu bir kere bile olsa 5 ' in altını göstereceklerini düşünüyorum . Aaaaaa bak gördünüz mü ülke ekonomisi nasıl da iyiye gidiyor ? Şu an olduğu gibi .

NOT : Yukarıda yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir .

3.  Alıntı Originally Posted by cumartesi71 Yazıyı Oku
    Bitcoinde de uzlaşılabilirdi ama dünyada çok insan var,Endonezya,Afrika yerlisine bitcoini kabul ettirmek için herkese çip takacak dünya diktatörlüğünde dikta edilebilecek bir araç.
    Kücük bir grubun bitcoinların cogunluguna sahip olması, yeni para birimi olma ihtimalini imkasıza yakın kılıyor... hem dolar bazlı stabil degil hem alişverişte süre büyük sıkıntı... ileride imf üzerinden bir sanal para bekleyebiliriz ... büyük buhran tarzı kriz olur tüm dünya da yeni sistemin yeni coin'u seve seve kabul eder...

4. Günü en yükseğinden kapadı maşallah.
    TL bazından hala iyi para kazanmış değiliz.
    Şu dolarda tl de düşüş nerede duracak bakalım.

https://www.kitco.com/charts/livegold.html

5.  Alıntı Originally Posted by MAHARAJ Yazıyı Oku
    Günü en yükseğinden kapadı maşallah.
    TL bazından hala iyi para kazanmış değiliz.
    Şu dolarda tl de düşüş nerede duracak bakalım.

https://www.kitco.com/charts/livegold.html
    Zaten böyle çıkışlar 10 yılda bir geliyor, dolar gebermese altın vuruş olacaktı, şimdi sadece altın var vuruş yok.

6. Geçmiş zaman olur ki hayali cihan değer...

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Genişleme olmaz indirme olmaz .
    Mümkün değil şu anda
    O altın 900 dolara gelcek
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Hatta 600 dolar bile olabilir gibi geliyor aslında ama o kadar abartmamak lazım
     Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    900 mü 1900 mü?
    Oylamaya geçelim..
     Alıntı Originally Posted by Tinaz Yazıyı Oku
    Benim tahminim de, altın, 3 yıl içinde çok ciddi bir operasyon yiyecek. Ons 880 USD' nin altını görecek.
    Ben o Harvard'lının ......
     Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    880$ ne ki, biz Harvard'lılar 250$ diyoruz!.......
    https://www.silverdoctors.com/gold/g...250-per-ounce/

7.  Alıntı Originally Posted by kutsi Yazıyı Oku
    Kücük bir grubun bitcoinların cogunluguna sahip olması, yeni para birimi olma ihtimalini imkasıza yakın kılıyor... hem dolar bazlı stabil degil hem alişverişte süre büyük sıkıntı... ileride imf üzerinden bir sanal para bekleyebiliriz ... büyük buhran tarzı kriz olur tüm dünya da yeni sistemin yeni coin'u seve seve kabul eder...
    üzülerek belirtmeliyim ki; bitcoin paranın temel esaslarından 2 sine sahip değildir.

portable taşınabilir (fiziki)
    durable dayanıklı ( oda mümkün değil.)
    divisible
    fungible

Sayfa 163/1014 İlkİlk ... 63113153161162163164165173213263663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz