Sayfa 207/1014 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Kapalicarsi da ve Kuyumcukent te IAR ve NADIR in kendi toptanci dukkanlari var. Bunlardan alin.

2. ABD ekonomisi alarm vermeye başlamış. İlginç bir video.

3. nadir gold'un sitesinde olan 'hesaba altın' olayını anlayamadım?
    sitedeki elektronik altın kuveytten daha pahalı. bunun avantajı ya da olayı nedir?

4.  Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    nadir gold'un sitesinde olan 'hesaba altın' olayını anlayamadım?
    sitedeki elektronik altın kuveytten daha pahalı. bunun avantajı ya da olayı nedir?
    Hocam kredi kartıyla alım yapabildiğiniz için daha pahalı oluyor.

Alıntı Originally Posted by Delta Heavy Yazıyı Oku
    nadir gold'un sitesinde olan 'hesaba altın' olayını anlayamadım?
    avantajı falan yok. Aldığınız altını EFT yapıyorlar o kadar. Bana sorarsanız ya fiziki alın ya da KuveytTürk'ten alın.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

6.  Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    avantajı falan yok. Aldığınız altını EFT yapıyorlar o kadar. Bana sorarsanız ya fiziki alın ya da KuveytTürk'ten alın.
    Teşekkürler, cevaplar için. Dediğiniz gibi yapmaya devam edeceğim. Üstteki bir arkadaş yazmış kartla alınıyor diye sanırım tek olayı bu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Selamlar. Emtialarla alakalı birkaç sorum olacak. Konuyla alakalı daha önce hiç işlem yapmadığım için sorular saçmalık düzeyinde basit olabilir. Şimdiden sabrınız için teşekkür ederim.

Ben uzun dönem birikimleri koruması için maaştan arta kalanlarla döviz alıp hesapta biriktiyordum az az. Babamızdan amcamızdan öğrendiğimiz gibi. Başkada hiçbir işlem yapmıyordum. Şimdi birikimlerin bir kısmını 5/24 işlem yapan iki bankaya eşit şekilde dağıttım.

Bir miktar gümüş ve altın yatırımı yapmak istiyorum. Hesapta ise usd şeklinde bekliyor. Mobil uygulamaya girdiğimde xau/usd, xag/usd, gram altın/tl, xay/usd pariteleri var. Şimdi ben altın ve gümüş almak istediğimde hangisinden almam gerekiyor? Tl ye çevirip gram mı alacağım yoksa diğer paritelerden al mı diyeceğim?
    Internetten baktım ama özellikle bu altında farklı göstergeler var ve kafam karıştı. Örnek bir yerde 1700 ler gösteriyorken bir yerlerse 1.6×× ler gösteriyor.
    Yada derseniz ki sen çok yanlış yerdesin, benim bu konuyu net anlayabilmem için kime yada nereye danışmam gerekiyor?

8.  Alıntı Originally Posted by Mythbusters Yazıyı Oku
    Selamlar. Emtialarla alakalı birkaç sorum olacak. Konuyla alakalı daha önce hiç işlem yapmadığım için sorular saçmalık düzeyinde basit olabilir. Şimdiden sabrınız için teşekkür ederim.

Ben uzun dönem birikimleri koruması için maaştan arta kalanlarla döviz alıp hesapta biriktiyordum az az. Babamızdan amcamızdan öğrendiğimiz gibi. Başkada hiçbir işlem yapmıyordum. Şimdi birikimlerin bir kısmını 5/24 işlem yapan iki bankaya eşit şekilde dağıttım.

Bir miktar gümüş ve altın yatırımı yapmak istiyorum. Hesapta ise usd şeklinde bekliyor. Mobil uygulamaya girdiğimde xau/usd, xag/usd, gram altın/tl, xay/usd pariteleri var. Şimdi ben altın ve gümüş almak istediğimde hangisinden almam gerekiyor? Tl ye çevirip gram mı alacağım yoksa diğer paritelerden al mı diyeceğim?
    Internetten baktım ama özellikle bu altında farklı göstergeler var ve kafam karıştı. Örnek bir yerde 1700 ler gösteriyorken bir yerlerse 1.6×× ler gösteriyor.
    Yada derseniz ki sen çok yanlış yerdesin, benim bu konuyu net anlayabilmem için kime yada nereye danışmam gerekiyor?
    İki paritede aynı yola çıkıyor. Alışta ister TL ister Dolar paritesini kullanın elinizde aynı miktarda altın olacak. Şu anda elinizde Usd olduğu için xau/usd paritesinden işlem yapmanız daha mantıklı olacaktır. Sonuçta Dolar ile aldığınız altını, TL ile satabilirsiniz. 1700-1600 konusuna gelirsek, şu anda o bahsettiğiniz bankalarda altın alımında alt limit bir ons'a yakın değer olarak 32 gram. Mesela şu anda xau/usd paritesi 46,90. Minimum 32 gr alabiliyorsunuz; 1500,8 usd yapmakta. Aynı işlemi xau/tl paritesinden yaparsanız 8624,64 TL ödemeniz gerekiyor. 32 gr altındaki her miktar için de banka mobil uygulamasından biraz daha yüksek fiyattan alış yapabilirsiniz. Sonuç olarak Usd ya da TL paritesini seçmenizin karlı olup olmayacağı altın alırken değil, satarken fark edecek diye düşünüyorum.

Sayfa 207/1014 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •