Sayfa 334/1013 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon
Arama sonucu : 8103 madde; 2,665 - 2,672 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,970
     Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yaren Gümüş evi. Nakit parayla alırsan hesaplı veriyor.

Address: Güzelyurt, 935. Sk. 2/A, 35250 Konak/İzmir
    Phone: 0552 524 36 52
    Peki nasil guvenecegiz aldigimiz seyin gercekten gumus olduguna??

Veya dusuk ayarli olmadigini nereden bilecegiz??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Yaren Gümüş evi. Nakit parayla alırsan hesaplı veriyor.

Address: Güzelyurt, 935. Sk. 2/A, 35250 Konak/İzmir
    Phone: 0552 524 36 52
    Sağol varol dostum. Bakacağım şimdi.

3.  Alıntı Originally Posted by abc1980 Yazıyı Oku
    Altın yatırımını , arsa , tarla veya arazi yatırımı olarak düşünün. Günlük veya kısa vadeli olarak bakmayın . Üçe beşe bakmadan altın alıp uzun vadeli düşünün . Günlük veya kısa vadeli olarak bakarsanız eğer hem stres sahibi olursunuz hem de ekran budalası oluverirsiniz. Tecrübeyle sabittir. Hiçbir iş yapmadan Traderlık da yaptım . Sadece bu işi yaparak evimi de geçindirdim çok şükür .
    Son 3 seneden beri BES altın fonlarını ve yastık altında tuttuğum fiziki altınları ucuz pahalı demeden alıyorum . 3 hafta önce altınların bir kısmını iyi bir kazanç ile satıp çok şükür konut kredisi borcumu kapattım .

Üçe beşe bakarsanız gün gelir hem iyi fırsatları kaçırmış olursunuz hem de gün gelir ardından melülll melüllll baka kalırsınız . Sağlıcakla kalın.
    310 dan beri melüül melül bakıyorum üstad ha düştü ha düşecek diye..eski kafayla şimdiye kadar hep vadelide tuttum birikimlerimi 2018 de yüksek faiz saçmalıklarına kanarak..Malesef geç farkına vardım bazı şeylerin..tavsiyeleriniz için teşekkürler..
    Saygılar..

4. Küiçe alırsan sertifikalı ve barkodlu veriliyor.

Sonrasında IAR ve NADİR den telefonla doğrulayabilirsiniz.

Ayrıca Özgül ağırlığı ve yoğunluğu zaten belli eder gümüşü. Herhangi bir başka kuyumcu tek bakışta anlar.

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Peki nasil guvenecegiz aldigimiz seyin gercekten gumus olduguna??

Veya dusuk ayarli olmadigini nereden bilecegiz??

Syg,

5. Altın üretiminde yıl sonu hedefi 45 ton

Altın Madencileri Derneği Başkanı Hasan Yücel, geçen yıl altın üretiminde 38 tonla Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını belirterek, "Bu yıl, 45 ton ile bu rekorun revize edileceğini öngörüyoruz. Devlet destekli planlama ve stratejiyle 5 yıl içinde yıllık 60 ton ve 15 yıl içinde de ithal ettiğimiz yıllık 160 ton altını üretecek kabiliyet ve kapasitemiz var" dedi.

Altın*Madencileri Derneği Başkanı Hasan Yücel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin*altın*madeninde 6 bin 500 tonluk potansiyelinin olduğunu ve bunun yaklaşık bin 500 tonunun rezerve dönüştürüldüğünü ifade etti. Yıl başında yatırım süreçleri tamamlanan ve faaliyete geçen birkaç altın üretim tesisi bulunduğunu aktaran Yücel, bu sayının artması için maden aramacılığında özel sektörün teşvik edilmesi gerektiğini kaydetti.
    Cari açığın artmasında altın ithalatının önemli payı olduğuna işaret eden Yücel, son 20 yılda Türkiye'nin altın ithalatının ortalama yıllık 130-140 tonu bulduğunu aktardı. Yücel, geçen yıl altın üretiminde 38 tonla Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını dile getirerek, "Bu yıl, 45 ton ile bu rekorun revize edileceğini öngörüyoruz. Devlet destekli planlama ve stratejiyle 5 yıl içinde yıllık 60 ton ve 15 yıl içinde de ithal ettiğimiz yıllık 160 ton altını üretecek kabiliyet ve kapasitemiz var. 160 ton altının fiyatının 9 milyar*dolar*olduğunu düşünürsek bunun ancak 1,9 milyar dolara yakınını ürettik. Ciddi destek, planlama ve stratejiyle Türkiye bu açığı kapatabilir. " değerlendirmesinde bulundu.
    ALTINDA ÖZEL SEKTÖR YATIRIMI 7,5 MİLYAR DOLAR

Yücel, bu yıl çıkarılması planlanan yeni maden yasasında arama ve üretim izinleri, iş süreçleri, kamu kaynaklarının kullanımı ve hassas bölgelerdeki izinlerin, topyekün bir planlama içerisinde değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Hükümetin mevzuatta şeffaflığa yönelik yenilikler yapma konusunda istekli olduğunu dile getiren Yücel, "Mevzuat önemli ancak bazen iradenin yansıması mevzuatla olmuyor. En kıymetlisi dışarıya muhtaç kalmadan, ülkede üretmek. Ülkemizde üretiyorsak, katma değeri burada sağlıyorsak, bizim için başarı budur. Altın üretimimizin sıfır olduğu 2000'den bugünlere geldik ve şu an Avrupanın en büyük altın üreticisi olduk." diye konuştu
    Yücel, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in de altın üretimine ciddi destek verdiğini belirterek, "Ancak bu sadece özel sektör çalışmaları veya bakanlığın direktifleriyle ilerleyebilecek bir konu değil. Özel sektör tarafından 1,5 milyar dolarlık arama yatırımı, 6 milyar dolara yakın da tesis yatırımı yapıldı." ifadelerini kullandı.
    "ALTIN MADENCİLİĞİNDE ÇEVRE HASSASİYETİ ÜST SEVİYEDE"
    Yücel, Türkiye'de altın madenciliğinde çevre hassasiyetine üst seviyede önem verildiğini vurguladı.
    Türkiye'de teknoloji, doğaya uyum ve rehabilitasyon projeleri bakımından dünya standartlarının üzerinde altın madeni sahaları olduğunu ifade eden Yücel, şunları kaydetti:
    "Bu sahalarda gerekli önlemler alınıyor ve sahalar sınırsız denetime açık bulunuyor. Türkiye'de üretim potansiyelinin ortaya çıkmasıyla birlikte altın arama konusu çok tartışıldı. Bu konunun uluslararası, siyasi ve ekonomik birçok boyutu var. Halkımıza maalesef yanlış bilgiler de aktarılıyor. Türkiye'nin zengin yer altı kaynaklarına ve bu kaynakları değerlendirecek kapasiteye sahip olduğu gerçeği çeşitli manipülasyonları beraberinde getiriyor. Siyasi partiler, STK'lar, kurumlar konuya alet olabiliyor. Kendi hatalarımızı içimizde öz eleştiri yaparak minimize etmeliyiz."*

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Bir sorum var... Uzundur merak ediyorum...

Degisik kaynaklarda altin veya emtia fiyatlari görüyoruz. Bu fiyatlarin belli bir kaynagi var mi? Yoksa degisik degisik kaynaklardan mi alinip bize gösteriliyor? Örnek vermem gerekirse:

gcmforex sitesinde: altin ons fiyati 1.683,15 USD
    doviz sitesinde: altin ons fiyati 1.688,96 USD
    bir alman sitesinde: altin ons fiyati 1.696,90 USD

LBMA fiyatlari altin icin:
    AM: $1662.50 Updated: 09/04 09:32:59
    PM: $1680.65 Updated: 09/04 14:04:01

Hadi LBMA fiyatini anliyorum, belli bir standart ile günde 2x belirlenen sabit bir fiyat. Ama diger fiyatlar neden farklilik gösterir?
    Altin, gümüs, pamuk, petrol... hepsinde fiyatlar farkli farkli.

Aydinlatabilecek bir arkadas var mi?
    Türkçemizi doğru ve güzel kullanmayanlara internet erişimi sağlamayacaksın! Kendi yazdıklarını bile anlamıyorlardır ya da bile bile sizi yanlış yönlendiriyorlardır. Bu kadar mı zor noktalama işaretlerini kullanmak ve imla kurallarına uymak! İnsan kendi dilini kullan(a)madığı için utanır!

7. Dolar TL yi dolayısı ile gram altıncıları ve gümüşçüleri son günlerde baskılayan 3 şey

1 - Türk yetkililerin Fed'e swap hattı açmak için başvuruda bulunduğu haberleri.

2 - İMF, Türkiye ile diyolog halindeyiz açıklaması.

3 - FED 2.3 trilyon dolar daha piyasalar enjekte etti.
    Son düzenleme : MAHARAJ; 10-04-2020 saat: 20:48.

8. Bill Gates bu çipi ya takacak ya takacak bir tarafımıza. Artık komplo teorisi değil.

https://twitter.com/abdullahciftcib/...290578944?s=20

Sayfa 334/1013 İlkİlk ... 234284324332333334335336344384434834 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •