Sayfa 712/1014 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon
Arama sonucu : 8110 madde; 5,689 - 5,696 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. suveys kanalında kaza yapmıs bir gemi var. ve anadolu ajansı haberi verip sonra trafik açıldı deyipde trafik hala kapalı ise bir seyler nedeni ile panik yaptırmak istemiyorlar demektir. her seyi normal algılattırmak istiyorlar. ama bu suveys kanalı işinin bir etkileri olur..kanal kapalı kalırsa neler olur? brain storming yapalım..

2.  Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    bir tarafa yazınca olmuyor her baslıga yazılmalı aynı seyler..uff heç sevmediğim algoritmik hisler..
    Sayın dreamworld sevmiyormuş dostlar..ufff...Yazmayın aynı şeyleri heryere.

Yatırım tavsiyesi değildir! Yanılma ihtimalim her zaman vardır!

Ya ne hoş ne komik espri.nerden de bulursunuz bu kadar zeka dolu videoları.deminden beri seyredip seyredip gülüyorum.bu tarz videolardan bizi mahrum bırakmayın.ilahi ne hoş.

4.  Alıntı Originally Posted by nakila Yazıyı Oku
    Sayın dreamworld sevmiyormuş dostlar..ufff...Yazmayın aynı şeyleri heryere.

Yazarim eger anadolu ajansi yanlis bilgi veriyorsa.isin icinde bin tilki olabilir..bu anadolu ajansini kkntrol edenler demek ki istemiyor bunu demek..

5. Gemiyi kurtarma hızlarına bağlı. Her geçen süre maliyeti arttırır ve enflasyona katkıda bulunur. Dünya üretiminin %10 tek gemide. Etkisi muhakkak olur enflasyona. Ne kadar olur? Kurtarma süresine göre.

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    suveys kanalında kaza yapmıs bir gemi var. ve anadolu ajansı haberi verip sonra trafik açıldı deyipde trafik hala kapalı ise bir seyler nedeni ile panik yaptırmak istemiyorlar demektir. her seyi normal algılattırmak istiyorlar. ama bu suveys kanalı işinin bir etkileri olur..kanal kapalı kalırsa neler olur? brain storming yapalım..

6.  Alıntı Originally Posted by sadecegrafik Yazıyı Oku
    Gemiyi kurtarma hızlarına bağlı. Her geçen süre maliyeti arttırır ve enflasyona katkıda bulunur. Dünya üretiminin %10 tek gemide. Etkisi muhakkak olur enflasyona. Ne kadar olur? Kurtarma süresine göre.
    tesekkurler.

ben ilave olarak tedarikte problem ve uretimde aksaklıklar ile birlikte (cunku petrol gemilerde var) kısa süreli mesela 31 marta kadar bir sacma kriz olusturulacagını dusunuyorum ama bakalım.

7. Bugün COMEX kapanış günü (Perşembe 25 Mart 2021), yine sanal piyasalara aşağı doğru vuruyorlar ama spot ile fiziki arasında fark açıldıkça COMEX de mal çekilimi artacaktır. Sanalda fiyat 24.65$ mesela, ama fiziki de 30$ üstünde bol miktarda nakit alıcı var. Yatırımcıların çoğu ver lan fiziki malımı diyerek COMEX den çekip dışarıda satacaktır ki bu da bir sonraki aya büyük bir stok problemi demektir.

Adamlar istese sanal altını gümüşü bir anda 0 a bile indirirler sanalda çünkü FED in sahibi bunlar, FED bunlara sınırsız sıfır faizli dolar verebiliyor, ama piyasada fiziki mal kalmazsa tarağı tutacaklarını bildikleri için spotla fiziki arasını çok fazla açamıyorlar. Dengeli dengeli aşağı basıyorlar. Shortlarda aşırıya kaçarlarsa COMEX de gram fiziki mal bulunmaz. İşte o zaman tarağı gerçekten tutarlar.

Emtia yatırımı yapan arkadaşlara mümkünse fiziki almalarını bu sebeple öneriyorum. Eğer altın gümüş alacaksanız lütfen sanal almamaya gayret edin.

Fiziki alın banka kasasına kitleyin, evinize kitleyin. Bu adamlar olur da sanalı basıp sıfıra indirirlerse siz gider yine fizikiyi zarar etmeden hatta çok karlı olarak çok yüksek fiyattan bozdurabileceksiniz.

Rodyum bunun en güzel örneğidir. İridyum bunen en güzel örneğidir.

Sanal ile Fiziki piyasa eninde sonunda ayrışır. Malınız fiziki ise hiç korkunuz olmasın. Kaya gibi evelallah. kimseye eyvallahınız olmaz. O batmış bu çıkmış ziklemezsiniz.

Alıntı Originally Posted by dreamworld Yazıyı Oku
    tesekkurler.

ben ilave olarak tedarikte problem ve uretimde aksaklıklar ile birlikte (cunku petrol gemilerde var) kısa süreli mesela 31 marta kadar bir sacma kriz olusturulacagını dusunuyorum ama bakalım.

8. Arjantin default ettiğini açıklamış. Fiziki maldan garantisi yok bu zamanda. Kimin battığı çıktığı zikinizde değil. O batar bu çıkar. Siz çay demler çekirdek çitler seyredersiniz.

Argentina Can’t Repay IMF $45 Billion, Vice President Says

https://www.msn.com/en-us/money/othe...ys/ar-BB1eVJgG

Sayfa 712/1014 İlkİlk ... 212612662702710711712713714722762812 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •