Sayfa 937/1014 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon
Arama sonucu : 8106 madde; 7,489 - 7,496 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

Duhul
    Jun 2018
    İkamet
    RODOSTO
    Gönderi
    1,377
     Alıntı Originally Posted by bigmaster Yazıyı Oku
    üstteki kırmızı çizgiyi kırarsak [1 982 ] ons altında 2 175 e kadar bir yükseliş olur diye düşünüyorum sonrası zaten 2 300- 2 350
    üst kırmızı çizgi beni çok geç kırılarak yanılttı, ancak su akar yolunu bulur misali hedefe gideceğiz

2. Yeterince fiziki altını olmayanlar bu hafta sonunu iyi değerlendirebilirler.

3. Safrana biraz köri katayım dedim.
    Geçmişi oku geleceğe yön ver.Yazdıklarım yatırım ve siyasi tavsiye değildir.
    Var mısın ki yok olmaktan korkuyorsun demiş bilge bir adam.

Kara hqrekatı olmazsa bu hafta biraz gevşeyebilir. Ama ons halen kuvvetli
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    Kara hqrekatı olmazsa bu hafta biraz gevşeyebilir. Ama ons halen kuvvetli

İnse çok sevineceğim. Gelen yeni benjaminleri de sarı tenekeye dönüştürürüm.

Çok istesem de düşme ihtimalini pek görmüyorum bundan sonra. ABD ekonomisi iflas etti ediyor. Bunu görmeyen bilmeyen kalmadı. Herkes elindeki uzun vadeli ABD hazinesi FED Eurobond lardan bir an önce kurtulmaya bakıyor.

Fiziki Altına bu kadar talep olan başka bir zaman dilimi görmedim GLOBAL PİYASALARDA. Global yatırımcılar her fırsatta fizikiyi alıp kaçıyor sistemden.

Konunun artık savaş ile ilgisi yok. ABD ekonomisi mort oldu oluyor, yoğun bakımda olan bir hasta. Yanında başka ekonomileri de götürecek. Ayakta kalan çok az olur.

Dünyanın en güveniliri olan FED 10 yıllık tahvili neredeyse BitCoin kadar oynak oldu. Buna bel bağlayan trilyon $ lık teminatlar var. ABD AVRUPA JAPON İNGİLİZ emeklilik fonları var.

Bu zarar en az buzdağının üst kısmı 3 Trilyon$. Türevlerle bu zarar çift haneli Trilyon$ ı grçmiştir. Bunu kurtaramazlar. 2008 deki kriz bunun yanında sinek vızıltısı kalacak. Aşırı aşırı para basacaklar. M3 para hacmi patlayacak.

ABD ekonomisi 2025 in sonunu bile getiremez. Patlar. Patlarken de yanında kimleri kimleri götürür.

En iyisi gömü yapıp beklemek. Gün gelir Nebat veya KaraŞimşek ister onlara çakarız fiziki Altını bir menfaat karşılığı, faizsiz ev, ultra bono, vb vb.

FED in ödediği borç oranındaki artışa dikkat edin. Tahvil satamazsa bu borçları ya para basarak ya da faizleri de daha da yükselterek ya da vergileri daha da arttırarak telafi etmesi lazım. Her türlü ayvayı yediler. Kurtuluş çok zor. Her yıl 1 trilyon $ faiz borcu ödemesi lazım FED in cepten. Bir de batıkları kurtarması lazım. Basacağı parayı hayal bile edemiyorum. Logaritmik skala ile artış olacak. Lineer değil.

First time seeing Treasury yield move like this in 20-year career, says Exante Data s Jens Nordvig.

https://www.cnbc.com/video/2023/10/2...s-nordvig.html

6. Sarı Teneke bütün para birimlerini ezdi geçti.

Mesela XAUJPY. eridi gitti Japon parası. Pul oldu.

Kağıt başka, Fiziki sarı teneke başka.

7.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Sarı Teneke bütün para birimlerini ezdi geçti.

Mesela XAUJPY. eridi gitti Japon parası. Pul oldu.

Kağıt başka, Fiziki sarı teneke başka.
    Çok bile beklemişti. Az bile yükseldi.
    Piyasayı paraya boğdular, altın hala düşük.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

8. Altınınıza göz dikenler giderek artıyor. Ralli başlangıcı olarak yorumlanabilir. Herkes sarı tenekeye sahip olmak istiyor, onu takip etmek istiyor.

Evdeki altına etiket zorunlu mu olacak?

https://www.hurriyet.com.tr/yazarlar...lacak-42350379

Sayfa 937/1014 İlkİlk ... 437837887927935936937938939947987 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •