Sayfa 859/1014 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon
Arama sonucu : 8105 madde; 6,865 - 6,872 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1. Bankerler Basel-III için 28 hazirana kadar Altın hesaplarını denkleştireceklermiş.. İngiliz gemisi Kırım karasularına giriyor kışkırtma yapıyor Ruslar uyarı ateş açıyor Altın hiç takmıyor!

2.  Alıntı Originally Posted by METEPOSTA Yazıyı Oku
    Bankerler Basel-III için 28 hazirana kadar Altın hesaplarını denkleştireceklermiş.. İngiliz gemisi Kırım karasularına giriyor kışkırtma yapıyor Ruslar uyarı ateş açıyor Altın hiç takmıyor!
    Durup durup birden bir patlayacak ondan sonra millete coin çakar gibi çakacaklar $10bin'den şeklinde bir hikaye uydurasım geldi ama du bakalım.

ytd

3. Altında Haziran hesaplaşması bitmeden balina uykusu bitmeyecek.goz göre göre manipülasyon ama yukarı giderken kaldıraç kullananlarin hesabını bizde zaman olarak ödüyoruz.

4. Kaldiraci en çok kasa sahibi sever.cayina oynarken bişey kazanmaz ama her saat binlikler donerse o da payını hem komisyondan hemde mekanın sahibi olarak sandalye ayağı kullanarak fazla fazla alır.en kötü son şans kazansan bile döve döve (aynı şimdiki gibi bahaneler bularak manipülasyon yaparak)alır.sistem hep budur.kotu tarafı eskiden 49 da 6 bilmek yeterliyken şimdi bilmem kaçta 6 bilmen gerekiyor.sikilasma diyorum ben buna (kemerleri daha fazla sıkma.alan bırakmama.)ama dışardan bakınca genişlemiş gibi görünüyor

Abd yetkilileri habire enflasyon trendininin geçici olduğunu söylüyor..dün Yellen tekrar etti yine aynı şeyi..işin sonunda rezil olmakta var diyeceğim ama bir şeyler biliyorlar ki söylüyorlar şeklinde düşünmek lazım..

Hiç bir komplo teorisine girmezsek, bu kadar para bolluğuna rağmen görünür gelecekte enflasyonda trend tersine dönecekse, bana göre en güçlü faktör deflasyonun halazırda ciddi bir tehdit olması..Ayrıca Abd bonolarının da pek enflasyonu satın almadığını göz önünde bulundurmak lazım..

Eh deflasyon Abd ekonomisini güçlü bir şekilde tehdit ediyorsa, bundan sonrası için tahvil alımlarının, helikopter paraların vs. aynı şekilde devam etmesi gerekiyor..Japonya bunun en güzel örneği, hiç aksamadan tahvil alımlarına(hatta hisse-eft) yıllardır devam ediyorlar..

Tedarik zincirlerindeki aksamaların giderilecek olması vs. ile enflasyonun düşeceği beklentisi ise tek başına mantıklı gelmiyor bana..

Eskisi kadar bu olayları takip edemiyorum, benim kendimce aklıma gelenler bunlar..katkı yapacak olan olursa iyi olur..

Altına ne olur bilemem, çünkü bir şey demeye gelmiyor ancak bu heriflerin para çoğaltma işlemeleri hiç bitmeyecek, burası kesin..

Not: aha ucundan azıcık kesiyoruz diyebilirler ayrı konu..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Abd yetkilileri habire enflasyon trendininin geçici olduğunu söylüyor..dün Yellen tekrar etti yine aynı şeyi..işin sonunda rezil olmakta var diyeceğim ama bir şeyler biliyorlar ki söylüyorlar şeklinde düşünmek lazım..

Hiç bir komplo teorisine girmezsek, bu kadar para bolluğuna rağmen görünür gelecekte enflasyonda trend tersine dönecekse, bana göre en güçlü faktör deflasyonun halazırda ciddi bir tehdit olması..Ayrıca Abd bonolarının da pek enflasyonu satın almadığını göz önünde bulundurmak lazım..

Eh deflasyon Abd ekonomisini güçlü bir şekilde tehdit ediyorsa, bundan sonrası için tahvil alımlarının, helikopter paraların vs. aynı şekilde devam etmesi gerekiyor..Japonya bunun en güzel örneği, hiç aksamadan tahvil alımlarına(hatta hisse-eft) yıllardır devam ediyorlar..

Tedarik zincirlerindeki aksamaların giderilecek olması vs. ile enflasyonun düşeceği beklentisi ise tek başına mantıklı gelmiyor bana..

Eskisi kadar bu olayları takip edemiyorum, benim kendimce aklıma gelenler bunlar..katkı yapacak olan olursa iyi olur..

Altına ne olur bilemem, çünkü bir şey demeye gelmiyor ancak bu heriflerin para çoğaltma işlemeleri hiç bitmeyecek, burası kesin..

Not: aha ucundan azıcık kesiyoruz diyebilirler ayrı konu..
    Sn enki powel çıktı iki laf etti,biri 2023 de 2 faiz artırımı belki yaparız,ikincisi taperingi konuşma planını konuşmaya başladık gibi bişi.Bu iki saçmalığın bedeli altının 1900 den 130 140 dolar düşerek 1760 a düşmesi gümüşün 28 dolardan 26 dolara düşmesi oldu.Ha bir de çin emtia fiyatlarına kızmış emtia satacakmış falan.Bugün de rusya aynını dedi.Yahu bunlar komedi.İnsan zekasına hakaret,enflasyon yüzde beşe çıkmış sen yüzde 1.5 faizin üstünde piyasa allak bullak olacağından tamamen piyasa manuplasyonu yapıyorsun,kağıt üzerinde altın gümüş basarak fiyatlara basıyorsun.Bunca çaba belli bir amaca hizmet ediyor da sonu belli,engel olamazlar ,1970 1980 de olan olayın üç katı olacak.
    ü

Ha kaldıraçlı dünyada sen zengin olacağım diye kaldıraca basarsan adam zaten tüm dünyanın elini görüyor kısa süreli baya baya şekil yaparlar canınıza okurlar o başka,ama o oyunun da bir süresi var.

8. Selam. ABD tahvillerine park eden para sanırım 130 trilyon dolar. Bir büyük faiz artisi, borsalarla berabertahvil fiyatlarında büyük düşüşe neden olur. Emeklilik fonları feci zarar yazar. ABD yüksek faizle borçlanmak zorunda kalır ki çok borçlu. Bu oyunu gideceği yere kadar götürecekler.

Sayfa 859/1014 İlkİlk ... 359759809849857858859860861869909959 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •