Sayfa 941/1014 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon
Arama sonucu : 8109 madde; 7,521 - 7,528 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    Altın 2100$ a çok yaklaştı ve düşmeden duruyor. Askıda bekliyor. Şahin Güvercin farketmez zamanı gelince barajı patlatıp yıkıp geçecek yukarıya. Kademeli alıp baraja bol bol su ekliyoruz patlamadan önce.

Head and Shoulder' teknik analize güvenmenizin sonucu umarım sızın için hüsran olmaz

2. 1) Savaş olmasa şu an 1800 ü tartışıyor olurduk
    2) Çünkü altın reel faize ters korale ve reel faizler enflasyon beklentileri düştükçe yükselir, dolayısıyla normal şartlarda pas geçemesinin altına bir faydası yok��
    3)piyasa FED'in kararini sabit bıraksada şahin bir karar olarak okudu altından dolara yöneliyor faizlerin azalacağına ikna olmuş degil.
    4) Faizler bu seviyede kaldığı müddetçe Altın ve Gümüşten bir şey beklemeyin( savaşın yayılması ihtimali hariç)

Savaş çıkmasaydı o altıncıların hepsi 6 ekimde ağlıyordu, şimdi göz yaşları kurumuştu

3.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Head and Shoulder' teknik analize güvenmenizin sonucu umarım sızın için hüsran olmaz
    13 yıllık "Head and Shoulder"da para kazanmak için bir 10 yıl daha beklemek gerekir herhalde.

4. Gelelim Gümüş'e

JP morgan FİZİKSEL olarak 95 milyon ONS ! 2,693 TON ! Rezerv tutuyor. Bu bile onu Dünyanın en büyük 3. Rezerv sahibi yapıyor ki ilaveten SLV etf i içindeki payları ile bu katlanıyor.. Yani aslında 1. sırada abilerimiz gümüş piyasasında.

JP Morgan fiziksel mala sahip olduğu için yüksek STRIKE fiyatlarından rahatlıkla aylık kontratlardan CALL opsiyonları SATIP , PREMIUM topluyor.

Şöyle ; Call opsiyonları oyuncuların ürünün yükseleceğini düşündüğünde yükselişden kar etmek için aldıkları opsiyon kontratıdır.

Abilerimiz SLV etf i kontratları üzerinden yüksek fiyatlı TÜREV kontratı SATARAK , daha sonra da REEL mala SET çekiyor. Piyasayı tutunca da tüm sattıkları cebine kalıyor. Çok ters olursa da yine sıkıntı yok al fiziksel malını diyor, yüksekten satmış oluyor. Bunun adına SPOOFING denir.
    Daha önce defalarca ceza aldılar bu işten ama tabiiki UMURUNDA BİLE DEĞİL. $920 milyon dolar cezayı ( reuters haberi ekte) bile umursamadı, ÖYLE PARA PAZANIYOR..

Haliyle metaller ve özellikle GÜMÜŞ üzerinde BABA JP Morgan ve tüm piyasa onların elinde, gitme derlerse GİTMEZ - GİDEMEZ.

Adamlar kendi malını niye sürüp kar yapmıyor diye düşünenler için açıkladım, insanların GİDECEĞİNİ DÜŞÜNMELERİ onlar için yeterli. Aynı şu anki savaş ortamında olduğu gibi, yatırımcılar yükseliş bekleyip yönde kontrat alınca , JP memnuniyetle sattı herkese kontratı ve piyasayı baskılayıp, ay sonu tüm PREMIUM karlarını cebine indirdi.

Polish_20231103_175812506.jpg
    Son düzenleme : Foncu; 03-11-2023 saat: 18:21.

5. JP Morgan aynı zamanda altın manipülasyonu da yapıyor

Eski JP Morgan Değerli Maden Tüccarları Hapse Mahkûm Edildi

https://www.justice.gov/opa/pr/forme...ntenced-prison

Savaş bahanesiyle Altın'ı kendileri bile artırmış olabilirler.

Altın veya Gümüş alırken bunları lütfen göz önünde bulundurun. Piyasa bunların elinde.

6. İlaveten insanlara FİZİKİ ürün aldırma olayı var . Piyasadan emtia çektiriyorlar. -Kardeşim zaten sen çok zombi dizisi izleyip Dünyanin altınla BARTER usulü alışverişe döneceğine inanıyorsan, emin ol sorunlarının en küçüğü bu olur

7. Foncu abi, alintilarda tarih verirsen daha faydali olur. Insanlar kafalarinda daha saglam bi zemine oturtur bilgiyi.

8.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    En büyük gümüş üreticilerinden First Majestic in gümüş üretim maliyeti Eylül 2023 te net 25.9$ a çıktı son bilançoda. Kendi açıkladığı AISC 19$ ama hatalı. Doğrusu 25.9$ olmalı.

Gümüş alımlarına kademeli devam ediyorum TEFAS Fonları ile YZG MJG DMG karması tercihim.

Altın almıyorum artık. Gümüşe kaydım. Umarım o da bana kaymaz. :-)

LibreOfis teki hesaplamalara göre.

Gümüşte bugün 22.6$ dan dibini sıyırdım. Dibini sıyıranlara selam olsun. Aşağı baktıkça alıyorum. Ve Gümüşte 22$ a yakın her noktadan sınırsız alım tavsiye ediyorum. Üretim maliyeti belli. Spekülasyona gerek yok. Üretim maliyeti altında fiyatlanan her ürün kelepirdir. Net alıcıyım 22$ a yaklaştıkça. Sebep gümüş üretim maliyetinin yükselmesi. Q4 te global ortalama 25$ geçeceği için buradan 22$ dan aşağısı mümkün değil. Maliyeti kurtarmaz.

Gümüş TEFAS fonu olarak MJG DMG ve YZG önerebilirim. Güzel fonlar. İyi yönetiliyorlar.

Sayfa 941/1014 İlkİlk ... 441841891931939940941942943951991 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •