Sayfa 19/147 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 145 - 152 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. Tarım ürünü yoğunluklu emtia fonu var mı tefas 'da hep petrol ve değerli madenler değil mi arkadaşlar?

Herkese kolay gelsin.
    Son düzenleme : aokan1973; 19-01-2021 saat: 16:34. Sebep: takasbank beni mi andı? :)
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

2.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Tarım ürünü yoğunluklu emtia fonu var mı takasbank'da hep petrol ve değerli madenler değil mi arkadaşlar?

Herkese kolay gelsin.
    Tefas üzerinden doğrudan erişilebilen bildiğim kadarıyla yok. Tefas üzerindeki bazı fonlar yurtdışında benzer fonlara yatırım yapıyorlar. Oldukça dolaylı yatırım çeşitleri olabiliyor.

Bu konuda araştırma yaparken linkteki fonu beğenmiştim.
    Doğrudan Bloomberg kahve endeksini takip ediyor. Tabi güvenmeyip kontrol ettim https://hizliresim.com/3PdDoA

Alım yeri hakkında detay bilgi ise buradadır.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

3. @feray007,

Teşekkürler. Gözümden kaçmış, bana biraz karmaşık ve rakamsal fazla detay var gibi geldi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4. arkadaşlar, hem özeleştiri hem bir soru. bist'te, enflasyonu yenebileceğinizi düşünüyor musunuz ? yani hedefiniz enflasyon kadar getiri ise, ayşe teyze enstrümanları yetiyor. yok bist'te işlem yapıyorsak, mantıken enflasyonu yeneceğiz diyoruz. enflasyonu yenmek için yöntemleriniz neler ? öğrenmek için soruyorum

tavsiye değildir, amatör düşüncelerimdir

ben nacizane önemli bir noktanın beklemek sabır oldugunu dusunuyorum... ister temettü verdigi icin ister yatirim yaptigi icin ister kar marji yuksek olan verimli bir is yaptigi icin isterse cok spesifik özellik arz eden is yapan bir sirket oldugu icin vb. nedenlerle almis olalim... borsa yukari yonlu ilerlerken bi sekilde elimizdeki sirket de artıyor bence... daldan dala atlamak yerine cesitli yonleri olan bir portfoy olusturup kumbara gibi biriktirmeye ve beklemeye önem veriyorum ... tabi sirketi takip ederek onemli haberlere finansallara dikkat ederek ..
    bir de hisseye giris fiyatini f/k , pd/dd , dolar bazli seviye , 50 gunluk -200 gunluk ortalamalar, trend destekleri vb yardimiyla belirlemissek beklemek daha kolay oluyor
    Ben özel yetenek olarak sabır taşını seciyorum
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6. Değerli dostlar yatırımcısı olduğum petkim'i daha sağlıklı değerlendirebilmek adına Etilen - nafta makasını inceleme imkanı bulabileceğim bir site aradım ama galiba profesyonel platformlar veriyor bu hizmeti?

Petrokimya endüstrisi özel olarak petkim için takip edebileceğim bir karlılık metriği var mı etilen nafta makası dışında?

Hepinize katkılarınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
    Kendime notlar... İstediğin fiyattan alamıyorsan alma, kar kaçırmak zarar etmekten iyidir!

7.  Alıntı Originally Posted by krabby Yazıyı Oku
    arkadaşlar, hem özeleştiri hem bir soru. bist'te, enflasyonu yenebileceğinizi düşünüyor musunuz ? yani hedefiniz enflasyon kadar getiri ise, ayşe teyze enstrümanları yetiyor. yok bist'te işlem yapıyorsak, mantıken enflasyonu yeneceğiz diyoruz. enflasyonu yenmek için yöntemleriniz neler ? öğrenmek için soruyorum

tavsiye değildir, amatör düşüncelerimdir
    Herkes hisse yatırımı konusunda başarılı olacak diye bir kural yok. Kaldı ki, zevk almıyorsanız uğraşamaya gerek yok...Son yıllarda çok başarılı hisse fonları var, tefas platformu üzerinden dönemsel getirileri inceleyebilirsiniz..almadan önce bir kaç ay takip edebilirsiniz...alım yaparken, aylık sabit miktar düzenli alımar, riski düşürecektir.

özetle, enflasyonu %10-20 yenemk demek, bist100 endeksini %10-20 yenmeye karşılık gelir az çok...bunu 2-3 yıllık denemelerde becerememiş olanları, fon yatırımı öneririm.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    Değerli dostlar yatırımcısı olduğum petkim'i daha sağlıklı değerlendirebilmek adına Etilen - nafta makasını inceleme imkanı bulabileceğim bir site aradım ama galiba profesyonel platformlar veriyor bu hizmeti?

Petrokimya endüstrisi özel olarak petkim için takip edebileceğim bir karlılık metriği var mı etilen nafta makası dışında?

Hepinize katkılarınız için teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
    twitter kullanıyorsanız orada paylaşan kurum temsilcileri oluyor...ata yatırımdan murat barışık her ptesi paylaşıyor.

Sayfa 19/147 İlkİlk ... 917181920212969119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •