Sayfa 2/147 İlkİlk 12341252102 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. 2 ciltlik muhteşem bilgiler içeren konunun 3. Ciltide açılmış, hayırlı olsun herkese.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Yatırım ve hayat namına bir çok şey öğrendiğim başlığın 3.baskısının ilk sayfalarında biz de yerimizi alalım.

3. Bunu önceki başlıkta ben de paylaşmıştım.

Yok matematikle bulmuş da, satmayı düşünmüyormuş da...bahse girerim, kendi hesabından doğrudan satmıyorsa bile, yan hesaplardan, eş dost üzerinden deli gibi satıyordur...zaten tepden %20 düşmüş şimdiden.

Bu arada..borsada insider trading, manipülasyon vs her zaman vardı..ama bu işler daha az olurdu...%90 kağıtta sıkınrı olmazdı...son 2-3 yılıdr, spk, kamu yönetimi vs de işin içinde..göstermelik 3-5 elaman var, ailemizin manipülatörü kıvamında ceza keserler...sakalı alalım da, kim kimi düdüklerse düdüklesin modundalar...kağıtların en az yarısının ırzına geçtiler...tam el bombası kıvamında çoğu.

üstelik, aracı kurumlar vs hepsi işin içinde..bürokrasi tayfasından da çok adam var...ahlak sıkıntısı da yok..paraya tapan tipler var, para kazanalım da, hırsızlık, hak yemek vs önemli değil.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by erdi Yazıyı Oku
    Yatırım ve hayat namına bir çok şey öğrendiğim başlığın 3.baskısının ilk sayfalarında biz de yerimizi alalım.
    madem öyle, başlıktan faydalandığını düşünen arkadaşlar, açılış şerefine bir merhaba desin bari...hep söylüyoruz, bu başlık sessiz takipçilerin başlığı..yoksa aktif olarak yazan değerli arkadaşlar, zaten genelde tecrübelerini aktarıyor, bu başlıktan çok da istifade etmiyorlardır.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Hayırlı olsun yeni başlık
    Bu yıl size hedef verilmeden önce kendi hedefinizi belirleyin

YTD

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun yeni başlık
    Bu yıl size hedef verilmeden önce kendi hedefinizi belirleyin

YTD
    Ya da, size "artık seninle çalışmak istemiyoruz" denmeden önce "heyecanımı kaybettim, artık kurumsal hayattan ayrılmak istiyorum" diyecek maddi ve psikolojik birikim nasip olsun tüm beyaz yakalara.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    madem öyle, başlıktan faydalandığını düşünen arkadaşlar, açılış şerefine bir merhaba desin bari...hep söylüyoruz, bu başlık sessiz takipçilerin başlığı..yoksa aktif olarak yazan değerli arkadaşlar, zaten genelde tecrübelerini aktarıyor, bu başlıktan çok da istifade etmiyorlardır.
    Merhaba, biraz daha kısa ve öz yazarsak başlık daha uzun süre devam eder

8. https://www.hisse.net/topluluk/showt...18#post2377018

Yazımın üzerinden yaklaşık 30 ay geçti.. İçimdeki şüpheleri Sn Cautionary ve Sn Dudu yazıları ile desteklemişti.. Erken yaşta kazandığım tasarruf ve yatırım bilincini onlar sayesinde iyice geliştirdim. Artık özelden genele değil, genelden özele yatırım yapıyorum daha doğrusu bu işi yeni öğrendim.. O vakitler güçlü şirketi al bekle yaparken artık genel havayı koklayıp önümüzdeki aylarda hangi sektör para kazanacak/marjı artacak şeklinde düşünerek sektörleri bulup şirketleri çarpanları, potansiyelleri ve kurumsallıkları ile karşılaştırıp seçiyorum.. O zamanlar için ufak sayılacak birikimimi 2020'de aracı kurumların ve sigortalar sayesinde portföyümü 0 km Polo alabilecek seviyeye getirdim.. İçimde ne kadar tasarruf bilinci olsa da bir çok şeyin farkına sizlerin sayesinde vardım, bu yaşta bu bilinci kazanabildiysem sizlerin ve yazılarınızın katkısı çok büyük..

Sn Cautionary ve Sn Dudu emeğinize sağlık, iyi ki varsınız..

Sayfa 2/147 İlkİlk 12341252102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •