Sayfa 59/147 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 465 - 472 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

https://eksisozluk.com/entry/122257440
    Sayin cautionary nin bahsettigi gibi 2b dolar kayip oldugu iddia ediliyor cok uzucu gercekten...
    https://eksisozluk.com/entry/122255282
    Boyle bir iddia var...
    Ulkemizde insanlarin kisa yoldan zengin olma meraki basına cok sey aciyor kimse ben atiyorum eregli biriktireyim de 10 yil sonra hatri sayilir bir param olsun diye yatirim yapmiyor... kendi cevremde bile 10 yil sonra gelecek zenginligi ne yapayim diyenler var ... insanimizdaki kisa yoldan zengin olma merakini kumar merakini daha ortaokul cagindan tasarruf bilinci yerlestirmeye calisarak kirmamiz lazim diye dusunuyorum
    Ancak sadece ac gözlülük deyip gecmemek biraz da anlayamaya calismak gerekiyor ... insanlar mutsuz fakir imkanlari cok kısıtlı... herkes hayatindan memnun olmadigi icin cogunlukla uc kurusa saatlerce calisip bir de ustune mobbing yediginden kisa yoldan bir cıkış kapisi ariyor .. bu arkadasa gidip temettu hissesi al sebat et desek bile bir haftasonu dolar firlayip endeks cakilabiliyor. ..sisyem onlara diyor ki okusan cabalasan da gelebilecegin yer alabilecegin maas belli bugun ulkenin yarisi asgari ucrete calisiyor...canini tehlikeye atan doktorlarimizin hemsirelerimizi dusunuyorum Allah razı olsun herbirinden... insanlar boyle riskli yollara itiliyor sonra da av oluyor
    Boyle oldugunu bilince o da bu coin borsasina para yatırmasaymış bu spekülatif hisseyi almasaymis deyip geçemiyorum... borsadaki algolar vs ortada zaten...
    gercekten üzülüyorum Allah su zor donemde herkese yardim etsin kolay degil gercekten
    Son düzenleme : HATAKE; 22-04-2021 saat: 07:57.
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,115
    Insan psikolojisi, tabiati degismedigi icin hic bir sey degismez.
    100 sene once neyse simdi de o.
    Sadece kisiler ve enstrumanlar degisir.
    Baska aktorlerle hep ayni oyun sahnelenir.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Sayin cautionary nin bahsettigi gibi 2b dolar kayip oldugu iddia ediliyor cok uzucu gercekten...
    Boyle bir iddia var...
    Ulkemizde insanlarin kisa yoldan zengin olma meraki basına cok sey aciyor kimse ben atiyorum eregli biriktireyim de 10 yil sonra hatri sayilir bir param olsun diye yatirim yapmiyor... kendi cevremde bile 10 yil sonra gelecek zenginligi ne yapayim diyenler var ... insanimizdaki kisa yoldan zengin olma merakini kumar merakini daha ortaokul cagindan tasarruf bilinci yerlestirmeye calisarak kirmamiz lazim diye dusunuyorum
    Ancak sadece ac gözlülük deyip gecmemek biraz da anlayamaya calismak gerekiyor ... insanlar mutsuz fakir imkanlari cok kısıtlı... herkes hayatindan memnun olmadigi icin cogunlukla uc kurusa saatlerce calisip bir de ustune mobbing yediginden kisa yoldan bir cıkış kapisi ariyor .. bu arkadasa gidip temettu hissesi al sebat et desek bile bir haftasonu dolar firlayip endeks cakilabiliyor. ..sisyem onlara diyor ki okusan cabalasan da gelebilecegin yer alabilecegin maas belli bugun ulkenin yarisi asgari ucrete calisiyor...canini tehlikeye atan doktorlarimizin hemsirelerimizi dusunuyorum Allah razı olsun herbirinden... insanlar boyle riskli yollara itiliyor sonra da av oluyor
    Boyle oldugunu bilince o da bu coin borsasina para yatırmasaymış bu spekülatif hisseyi almasaymis deyip geçemiyorum... borsadaki algolar vs ortada zaten...
    gercekten üzülüyorum Allah su zor donemde herkese yardim etsin kolay degil gercekten
    Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz, kaleminize sağlık. Şu erken yoldan zengin olma telaşını hiç anlayabilmiş değilim. Para amaç olarak değil araç olarak görüldüğünde mutlu eder.
    İnsanımızın bu kumar hırsını şuan en iyi halka arz yapacak şirketler çözmüş durumda. Her hafta milyarlarca tl lik yeni halka arz çıkıyor. Kimse izahnameyi okumuyor, firmanın ne iş yaptığını bile araştırmıyor. Tek istediği halka arzdan gelebildiği kadar çok hisse gelsin onları da 2-3 kat karla satsın.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Boyle bir iddia var...
    Tahminen şu andan en çok araştırılan konu cüzdan konusudur.
    Bende hangi borsa güvenilir sorusunu cevabını çok araştırdım. Mutlaka güvenilir borsalar vardır. Ben garantici olduğum için henüz seçim yapamadım.
    Bu işin en zor tarafı belkide borsayı seçmek zira kimlik bilgisi paylaşıyorsunuz. Hoş nüfus cüzdanını her yerde geziyor ama yinede dikkatli olmak gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Insan psikolojisi, tabiati degismedigi icin hic bir sey degismez.
    100 sene once neyse simdi de o.
    Sadece kisiler ve enstrumanlar degisir.
    Baska aktorlerle hep ayni oyun sahnelenir.

Syg,
    Bizim bir atımlık barutumuz var. Zenginlerin bir fıçı. Dolayısıyla onlar bu tür riskleri gönül rahatlığı ile alırken biz mars robotu kullanır gibi davranmamız gerekiyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz, kaleminize sağlık. Şu erken yoldan zengin olma telaşını hiç anlayabilmiş değilim. Para amaç olarak değil araç olarak görüldüğünde mutlu eder.
    İnsanımızın bu kumar hırsını şuan en iyi halka arz yapacak şirketler çözmüş durumda. Her hafta milyarlarca tl lik yeni halka arz çıkıyor. Kimse izahnameyi okumuyor, firmanın ne iş yaptığını bile araştırmıyor. Tek istediği halka arzdan gelebildiği kadar çok hisse gelsin onları da 2-3 kat karla satsın.
    belli bir finansal güvence seviyeniz varsa o zaman parayı amaç değil araç olarak görmeniz daha kolay olacaktır.

kaç yıldır reel enflasyon ile maaş zamları arasında uçurum var, özel sektörde kaç yıl çalışacaksınız belli değil, emlak fiyatları uçmuş
    insanlar bir noktada yanlışta olsa bir hamle yapıp kendini güvenceye almaya çalışıyor.

yazdıklarınız yanlış demiyorum ama sebepleri bunlar ve sebepler ortadan kalkmadıkça bir şeylerin değişmesi çok zor.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    belli bir finansal güvence seviyeniz varsa o zaman parayı amaç değil araç olarak görmeniz daha kolay olacaktır.

kaç yıldır reel enflasyon ile maaş zamları arasında uçurum var, özel sektörde kaç yıl çalışacaksınız belli değil, emlak fiyatları uçmuş
    insanlar bir noktada yanlışta olsa bir hamle yapıp kendini güvenceye almaya çalışıyor.

yazdıklarınız yanlış demiyorum ama sebepleri bunlar ve sebepler ortadan kalkmadıkça bir şeylerin değişmesi çok zor.
    para kazanmak tek amaç haline gelmemeli işin özeti bu. Tabi ki herkesin hayatını devam ettirebilmesi için paraya ihtiyaç duyar ancak bunu hızlı şekilde kazanma hırsı eldeki para dan da olmamıza neden olur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    para kazanmak tek amaç haline gelmemeli işin özeti bu. Tabi ki herkesin hayatını devam ettirebilmesi için paraya ihtiyaç duyar ancak bunu hızlı şekilde kazanma hırsı eldeki para dan da olmamıza neden olur.
    Güzel noktalara değinmişsiniz.

Ben de diyorum ki, ihtiyaçlar sınırsız der ekonomi teorisi. Yani, her şeyi almaya çalışırsanız, ne kadar para kazanırsanız kazanın, kazandığınız yetmeyecektir.

Önce, para harcama kanallarını olabildiğince kısmak lazım. Bunu yaparken, dünyamızın kaynaklarını az tüketme motivasyonu ile de hareket edebilirsiniz. Markete araba ile gitmek yerine, yakınsa, yürüyerek giderek karbon tüktiminizi azaltabilirsiniz. Aynı zamanda harcamanızı da azaltmış olursunuz. Bunu evdeki tek bir odanın aydınlatmasını, tek bir dakika bile gereksiz yere uzatmayarak da yapabiliriz.

Bunlar 3-5 tl, ne önemi var demeyin..bu bilinçte olan biri, saçma sapan marka takıntıları ile aynı kalite bir ürüne 2-3 kat fazla para da vermeyecektir.

Yani, iş önce az tüketmek, çok tasarruf etmekle başlıyor. Bunu becerebilirseniz, yatırım yaparken de 2-3 kat kazanmanız gerekmez. Reel olarak yıllık %10-20 kazançlar yeterli olur.

Bu dediklerimi ortalama bir beyaz yaka ailesi becerebilir. Yoksa asgari ücretle 3-4 kişilik bir aileyi geçindirmeye çalışan için anlamsız bu dediklerim. Onlara yardım edebilmem için, ülkeyi benim yönetmem lazım. Elimden şimdilik bu kadar geliyor
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 59/147 İlkİlk ... 949575859606169109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •