Sayfa 89/147 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 705 - 712 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by Karaoğlan_ Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary
    vaktiniz olduğunda
    genelden biraz özele inerek
    şu goodyear'ı bir de siz inceler misiniz enine boyuna, ben çok makul fiyatlarda olduğunu düşünüyorum
    şimdilik elimde yok ve sıkı takibimde
    şimdiden teşekkürler ayıracağınız vakit ve vereceğiniz emek için.
    Çok sormuşsunuz, eski yatırımcısı olarak çok biraz karalayayım Sn. Karaoğlan.

Öncelikle, goody benim kafamda petrolü lastiğe çeviren bir fabrika. Dolarla ihracatı var.

Bu iki cümleden zaten, petrol artışı olumsuz, dolar artışı olumlu, lastik sattığına göre araç sayısının artması olumlu çıkarımlarını yapıp cebimize koyabiliriz.

Ben keşfettiğimde 3 lira idi, bana göre tekniği de temeli de çok kolay bir kağıt, tekniğe hiç bakmadan temelle girdik çünkü satışları zıplamış, zarardan kara geçmiş ve petrol düşüyordu. (2020 başında petrol eksiyken aldım)

Sonrasında, satışlarda artış ivmesini göremediğim için 8 lirada çıktım. Yerine ise, bu sefer çok aşırı dipte bulduğum Tüpraş'ı aldım. 8 lirada çıkış erken oldu, Tüpraş'ı da çok iyi maliyetle de olsa erken almış oldum, bunu 10 öbürünü de tam dip yakalayabilirmişim, tabi borsa işi avcı hikayesi gibidir keşkeler bitmez böyle karar aldım ve sonucuna katlandım.

Teknik olarak, borsadaki tüm kağıtlar gibi bunda da çok yüksek işlem hacimli eski bir zirve var ki geçmesi kolay değildir. Dolar artışı olumlu, petrol artışı olumsuz, satışların yatay gitmesi nötr olduğu için, ve yerine aldığım Tüpraş yeni yeni hareketine başladığı için, şu an düşünmüyorum ama hep ekranımda olan her an almak isteyebileceğim bir hissedir. Fiyatı da, 10 lirayken de şimdi de bana göre uygundur. Bu uygunluğun yine bana göre sebebi de yatırımcıda, şirketin elinden gelse karı ABD üzerinden göstermeye yönelik (geçmişteki lisans bedeli cezalarına bakabilirsiniz) istekliliğidir. Yorumlarım bu şekilde ben genel olarak beğeniyorum ancak şu an taşımıyorum, düşer çıkar bilmek imkansız, çıkarsa tüpraş tan daha az çıkmasını rica edeceğim.

2.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    çok sormuşsunuz, eski yatırımcısı olarak çok biraz karalayayım sn. Karaoğlan.

öncelikle, goody benim kafamda petrolü lastiğe çeviren bir fabrika. Dolarla ihracatı var.

Bu iki cümleden zaten, petrol artışı olumsuz, dolar artışı olumlu, lastik sattığına göre araç sayısının artması olumlu çıkarımlarını yapıp cebimize koyabiliriz.

Ben keşfettiğimde 3 lira idi, bana göre tekniği de temeli de çok kolay bir kağıt, tekniğe hiç bakmadan temelle girdik çünkü satışları zıplamış, zarardan kara geçmiş ve petrol düşüyordu. (2020 başında petrol eksiyken aldım)

sonrasında, satışlarda artış ivmesini göremediğim için 8 lirada çıktım. Yerine ise, bu sefer çok aşırı dipte bulduğum tüpraş'ı aldım. 8 lirada çıkış erken oldu, tüpraş'ı da çok iyi maliyetle de olsa erken almış oldum, bunu 10 öbürünü de tam dip yakalayabilirmişim, tabi borsa işi avcı hikayesi gibidir keşkeler bitmez böyle karar aldım ve sonucuna katlandım.

Teknik olarak, borsadaki tüm kağıtlar gibi bunda da çok yüksek işlem hacimli eski bir zirve var ki geçmesi kolay değildir. Dolar artışı olumlu, petrol artışı olumsuz, satışların yatay gitmesi nötr olduğu için, ve yerine aldığım tüpraş yeni yeni hareketine başladığı için, şu an düşünmüyorum ama hep ekranımda olan her an almak isteyebileceğim bir hissedir. Fiyatı da, 10 lirayken de şimdi de bana göre uygundur. Bu uygunluğun yine bana göre sebebi de yatırımcıda, şirketin elinden gelse karı abd üzerinden göstermeye yönelik (geçmişteki lisans bedeli cezalarına bakabilirsiniz) istekliliğidir. Yorumlarım bu şekilde ben genel olarak beğeniyorum ancak şu an taşımıyorum, düşer çıkar bilmek imkansız, çıkarsa tüpraş tan daha az çıkmasını rica edeceğim.
    Teşekkürler sayın nosfeçağrı.

Şu ara patlıyacak kağıt bence gsdho,baya aldık,bakalım 9 aylık bilanço sonrası ne yapacak,kağıt 2.37 den cuma kapadı.İlerde bu entry ye alıntı yapar analizimiz tutmuş mu anlarız.

4.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Şu ara patlıyacak kağıt bence gsdho,baya aldık,bakalım 9 aylık bilanço sonrası ne yapacak,kağıt 2.37 den cuma kapadı.İlerde bu entry ye alıntı yapar analizimiz tutmuş mu anlarız.
    Vay Ben de 1.92 aldım abi o bilançoya almamak borsayı bırak git demek olurdu benim için zaten. Halkbankası pozumu kapattım hata yaptığımı anlayıp, zararla.

Nosfeçağrı kardeşim,hisse pazarlamak gibi olacağından bu topikte çok ayrıntı vermiyeceğim,zaten kağıdın topiğinde bol bol fikir teattisinde bulunduk.Acaip bir kağıt olabilir ,bu navlun fiyatları böyle giderse değişik işler olur.Bu arada sana tavsiyem kumara az bişi fazla mı dalıyorsun nedir,vıopta şurda burda burada baya yorumlarını okudum,aman diyim fazla şeetme o mecralarda,asıl olay spottadır.

6.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Nosfeçağrı kardeşim,hisse pazarlamak gibi olacağından bu topikte çok ayrıntı vermiyeceğim,zaten kağıdın topiğinde bol bol fikir teattisinde bulunduk.Acaip bir kağıt olabilir ,bu navlun fiyatları böyle giderse değişik işler olur.Bu arada sana tavsiyem kumara az bişi fazla mı dalıyorsun nedir,vıopta şurda burda burada baya yorumlarını okudum,aman diyim fazla şeetme o mecralarda,asıl olay spottadır.
    Abi viop kumar değil, kumara evrilebilir doğru diyorsun. çok zaman ve emek veriyorum inşallah başarılı olma hedefim var sürekli gayret ediyoruz o tarafta. Henüz yeniyim, tahminim tam başarılı olmama daha 1 sene kadar var, sonrasına bakacağız.

Spot sıkıcı, bilançoları indirip çalışıyorum, 2 haftada pozisyonlarımı ayarlamış oluyorum sonra sadece takip ediyorum oraya buraya hoplama zıplama huyum da yok, alıp bekliyoruz bilanço bilanço. Tahvil çok artarsa pozdan çıkabilirim tabi ki ama o da zaten maşallah, bu ortamda bile hisse listeme girdiyse genelde çok iyi oluyor. Bakalım nasip.

7. Başlamışken bir iki şey daha karalayıp kapatalım. Spotta, mesela banka alıyorsam 1 veya en fazla 2 bankayı geçmiyorum. Petrol petrokimya mesela, 1 veya 2. Gıda mesela 1 veya 2. Çünkü tüm gıdaları almak aslında git o endekse long aç daha mantıklı nerede senin borsacılığın nerede senin en iyi hisseyi bilme bulma iddian.

Yumurtaları tek sepete koymamaya çalışıyorum bir de. Alakasız sektörler, alakasız kağıtlar taşımak iyidir genelde birinden biri düşüşlerde size çıpa olur psikolojiniz sağlam kalır.

Bunlar herkesin söylediği ama çok az kişinin yaptığı tavsiyelerdir, herkes söylüyorsa kulak verin derim.

Valla değerli kardeşim eğer para kazanıyorsan mesele yok.Hep derim önemli olan şey netice,haklı çıkmak önemli değil ,önemli olan karlı olmak.Viopta para kazanana da saygım sonsuz da benim branşım değil.Diğer konuya gelince ben birden fazla hisse ile uğraşamıyorum,genelde hep tek hissedeyimdir,ama inandığım hissede en az spek kadar şirket sahibi kadar bilgi sahibi olmayı severim,birden çok şirket oldu mu kafa dağılıyor beceremiyorum,tek hissede şimdiye kadar zararlı çıktığım en azından nominal olarak hiç olmadı,alternatif enstrumanlara göre paranın zaman maliyetine göre bazen az bişi dayak yediğim oluyor ama nominal zarar hiç olmadı))))))))) Herkes için en kısa yol bildiği yoldur,bol şans ve kazanç dilerim değerli kardeşim.

Sayfa 89/147 İlkİlk ... 3979878889909199139 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •