Sayfa 99/147 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 785 - 792 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Geçen sene Fonlar çok popülerdi. Hatta hisse şeç, al,sat niye uğraşayım, profosyoneller uğraşsın derdim. %100 kazandıranlar vardı. 2020 düşüş trendinde giriş yapışınca iyi prim yaptılar. Aynı primi 2021 de göremedik bir türlü.

Özgün hisse seçimi, portföyü hedge etme , dinamik portföy değişimi gibi şeylerle ön plana 2021 de ön plana çıkamadılar.

SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Geçen seneki performansları yok haklısınız ancak kıstas kriterlerine göre çok da başarısız değiller.
    Örneğin yılbaşından beri
    bist 100 -%6,59
    bist 30 -%9,27
    oph %20,42
    opi %16,35
    acc %13,38
    nnf %9,33
    uph %8,95
    tkf %4,16
    Enflasyona karşı en tepedeki 2-3 tanesi hariç yenilmiş görünseler de bu fonlar performanslarını kıstaslarına göre ölçerler. Ve iyi yönetilenlerin hemen hepsi kıstas kriterini geçmiş durumdalar.
    Sıradan bir hisse senedi yatırımcısının yılbaşı fiyatından şuana kadar fonlardan daha iyi performans göstermiş olabileceğini düşünmüyorum. Birçok kişinin hisse portföyleri yılbaşına göre %10 ve üzeri eksi dir.
    Son düzenleme : pit; 08-10-2021 saat: 09:46.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

2. Sayın @cautionary sayın @dudu size birşey sorabilir miyim. İmtiyazlı pay sahibi şirketler hakkında ne düşünürsünuz. Böyle şirketlere ortak olur musunuz

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Sayın @cautionary sayın @dudu size birşey sorabilir miyim. İmtiyazlı pay sahibi şirketler hakkında ne düşünürsünuz. Böyle şirketlere ortak olur musunuz

Ben tercih etmem, çok sura dışı bir hikayesi olmadıkça. Ayrıca deva gibi temettü imtiyazı olan şirketleri de tercih etmem. Ama devada sıradışı bir hikaye olduğuna inandım, ondan 3 yıl kadar önce bir ortaklık başlattık, hala devam ediyoruz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,051
     Alıntı Originally Posted by hayrii Yazıyı Oku
    Sayın @cautionary sayın @dudu size birşey sorabilir miyim. İmtiyazlı pay sahibi şirketler hakkında ne düşünürsünuz. Böyle şirketlere ortak olur musunuz

Ben hic bulasmam...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5. Abiler teşekkürler.

6. Sayin Cautionary imtiyazli temettu nasil oluyor acaba?

Sent from my SM-C5010 using Tapatalk

7.  Alıntı Originally Posted by hophop Yazıyı Oku
    Sayin Cautionary imtiyazli temettu nasil oluyor acaba?

Sent from my SM-C5010 using Tapatalk
    Şirket esas sözleşme de hakim ortak, ya da yönetim kurulu üyelerine özel temettü ödemesi olabiliyor..deva da var öyle bir durum mesela...dolayısıyla hissenin borsada işlem gören hisseleri, avantajlı olan diğer hisselere göre daha indiirmli işlem görüyor, yani piyasa bu özel durumu fiyata yansıtıyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Teşekkürler sayın Cautionary,
    elimde bir miktar DEVA var ama bunu bilmiyordum açıkçası sayenize vakıf olduk. Aslında ben genelde temettü hisselerini bulunduruyorum portfoyumde. DEVA pek temettü vermese de bilançolarını beğenmiş ve portfoyu çeşitlendirmek amacıyla katmıştım sepete. Bir sonraki değerlendirmede bir de bu gözle bakacağım DEVA'ya.

Sayfa 99/147 İlkİlk ... 4989979899100101109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •