Sayfa 108/147 İlkİlk ... 85898106107108109110118 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 857 - 864 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by Hakan1971 Yazıyı Oku
    Benim bir türlü çözemediğim bir problem var. 5 yıldır düzenli temettu veren 11 hisseyi biriktiriyorum. Niyetim uzun vadede pasif bir gelir yaratabilmek. Ancak zamanla şunu gördüm, süre ilerledikçe benim hisse maliyetlerim cari fiyatların çok altında kaldı ve ben, bana yüksek gelen fiyatlar karşısında hisse alamamaya başladım. Ben böyle düşünürken bir başkası "x hissesi bu fiyattan çok uygun, aldim" diyebiliyor. Bu durumda olmamda benim teknik ya da temel bilginin olmaması önemli bir faktör biliyorum. Peki ne yapabilirim? Bunun bir formulasyonu var mıdır? Teşekkürler.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bunu atlatmanin en kolay yolu artan karlara ve f/k'ya bakmak.Ornegin eskiden Eregli 7-8 TL iken kari bugunku kadar yuksek degildi.Karini duzenli sekilde bu kadar arttirmisken ayni fiyatlara donmesini beklemenin anlamsizligini kendinize telkin edebilirseniz eliniz alim tusuna daha kolay gidecektir.

2. Teşekkürler arkadaşlar.

SM-A505F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. asgari ucretten vergi de kaldirildi, kim odeyecek peki bu kaybi? bilin bakalim kim sayin beyaz yakalilar.

Daha öncede başka yerlerde söylemiştim. Asgari ücret böyle yüksek belirlenmemeli. Ücretleri serbest piyasa arz ve talebe göre belirlemeli. Bu şekilde yüksek belirlenmesi nitelikli ve az bulunur işgücünün de iyi ücretlere çalışabilmesinin önünü kapatıyor.
    Adamın hiçbir vasfı yok ancak yerleri paspas yapabilir seviyede buna %50 veriyorsun, ama makine operatörü elemana %50 veremez birçok işletme.
    Yani örneğin şuan asgari ücretli çalışan 2825 TL alırken daha nitelikli bir makine operatörü asgari ücretten 1200 TL yüksek alarak 4025 TL alıyor olsun.
    Yeni durumda işveren bu 1200 TL farkı miktarsal olarak koruma yöntemine seçerek bu nitelikli çalışanın maaşını 4250+1200 yani 5450 TL yapar. Bu da bu nitelikli çalışana %35 oranında zam yapılması anlamına gelir.
    Beyaz yakalıların da büyük çoğunluğunun başına gelecek budur.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

5. Şu konuda önemli

Tüm çalışanların asgari ücret tutarına kadarki maaşları gelir vergisi ve damga vergisinden istisna tutulmazsa önümüzdeki yıl tüm bordolular kâğıt üzerinde asgari ücretli olabilir!
    Bizden söylemesi…

https://twitter.com/ozanbingoll/stat...UMkeZRLHQ&s=19

en büyük sorun ülkenin tamamı için tek asgari ücret belirlenmesi. istanbul da asgari ücretle geçinmek mümkün değilken, anadolu da iş yok. o halde anadoluda asgari ücret daha düşük tutularak, iş adamlarının anadoluya yatırım yapmaları teşvik edilmelidir. bunun yanında bant üretimi yapan bir fabrikada kimse çalışmak istemez. bu fabrikada asgari ücretin daha yüksek olması beklenir.

7. Eskiden yanlışları eleştiriyor, doğrusu nedir, fikrimizi yazıyorduk...Artık yapılan her şey yanlış, hatta külliyen yanlış. Neresini düzeltelim.

O yüzden, Allah sonumuzu hayretsin diyoruz, başka da bir şey yazmak gelmiyor içimden.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. 2018 yılından beri vatan millet diye iyi niyetle hak ettiğimizin - piyasada yurt dışında alabileceğimizin 1/2 si ile memleketimize hizmet ediyorduk. Teklifler vardı red ettik kaldık. Pişman değilim. Askerlik gibi düşünüyorum, nasıl onu aslanlar gibi yaptık bunu da aslanlar gibi yaptık güzel işler çıkarttık.

Artık oran 1/4 e düştü.

Daha düşer mi? Bilinmez.

Şunu buraya rahatlıkla yazabilirim, bu rakamlarla kalifiye mühendis / doktor / yazılımcı / bilim adamı bu ülkede kalamaz, kalması kendisine ailesine ihanet olur. Gidecek ki kalan az sayıda kişiye değer verilsin. Gideceksin ki kendine saygın olsun.

50 bin altı maaşlar pek çok mühendis için komik artık. Ama 50 bin diceksin ki çok para patronun eli ayağı oynar vermez veremez. Olabilir veremeyebilir. O da haklı olabilir bir sürü mezun var vs..

Mecbur gideceksin.

Burada yazmış idim, yurt dışına giden pek çok arkadaşla konuştuk tartıştık herkes kendi açısından değerlendirdi ortak noktalar bulduk _ bulamadık diye. Artık konuşacak tartışacak bir şey kalmadı.

Sonumuz hayır olsun, asgari ücretliye ayrı kalifiye elemana ayrı ülkeye ayrı üzülüyoruz, diyecek bir şey kalmadı.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 108/147 İlkİlk ... 85898106107108109110118 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •