Sayfa 60/147 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 473 - 480 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Insan psikolojisi, tabiati degismedigi icin hic bir sey degismez.
    100 sene once neyse simdi de o.
    Sadece kisiler ve enstrumanlar degisir.
    Baska aktorlerle hep ayni oyun sahnelenir.

Syg,
    Çok doğru söylediniz. Gılgamış destanı bile bugünlerden çok farklı değil. Sadece kişiler ve ensturmanlar değişik, daha ilkel.Tam bir uzun vadeci anı yaşamaya çalışan bir bakış acısını oluşturuyor bu söylem

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

https://www.google.com/search?q=hi%C...zNIfPivxVkmvVM

anlık ons altın... hiç mi gülmeyeceğiz hiç mi mutlu ve huzurlu bir gün geçirmeyeceğiz
    https://www.tradingview.com/x/xoAJtuW1/

ytd
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    https://www.google.com/search?q=hi%C...zNIfPivxVkmvVM

anlık ons altın... hiç mi gülmeyeceğiz hiç mi mutlu ve huzurlu bir gün geçirmeyeceğiz
    https://www.tradingview.com/x/xoAJtuW1/

ytd
    Düşen trendi kırmak üzereyiz, 1750'lere kadar geri çekilme normal sayılır, 50 günlük ortalamaların bulunduğu yer. ancak orasının altına sarkarsak yine bir kaç ay kaybedilir, 1600'lere doğru yine bir yolculuk başlar. Bence şu anda dönüm noktasındayız, buralardan bir bahane bulup, hızlıca 100 günlük ortalamaların geçtiği 1800'lere, oradan da test amaçlı 1850'lere dokunacağız. Sonra biraz bu arada salınım yapabilir.

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Çok güzel bir noktaya değinmişsiniz, kaleminize sağlık. Şu erken yoldan zengin olma telaşını hiç anlayabilmiş değilim. Para amaç olarak değil araç olarak görüldüğünde mutlu eder.
    İnsanımızın bu kumar hırsını şuan en iyi halka arz yapacak şirketler çözmüş durumda. Her hafta milyarlarca tl lik yeni halka arz çıkıyor. Kimse izahnameyi okumuyor, firmanın ne iş yaptığını bile araştırmıyor. Tek istediği halka arzdan gelebildiği kadar çok hisse gelsin onları da 2-3 kat karla satsın.
    Nasıl çabuk zengin olunacağını söyleyemem; Ama size hızlı bir şekilde nasıl fakir olunacağını söyleyebilirim: hızlıca zengin olmaya çalışarak
    André Kostolany

8 aydan sonra ons altın kalkmaya çalışıyor sanırım
    Tekniğinden 2 kere ters köşe oldum bu sefer tekniğe bakmıyorum
    İnşallah bu sefer oluyordur.

6.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

1 yıl oldu, bence bu kez gerçek. 1850'leri bir geçelim de, 2000'ler fazla zaman almaz.

Bir de ters mantık yürütürsek, 1 yıl önce alanlar artık maliyete gelse de satsak diye düşünmeye başlamıştır.

7.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku

1800 önemli direnç. 1800-1900 arası da ölüm bandı. Bir şeyler olacak demem için 1900 geçilip üzerinde kalınmalı. Yoksa sallan yuvarlan devam eder.

Gram altın pozunu kaparsam BES hesabını da kaparım...sonra da ucundan yemeye başlarım, paraları mezara götürecek halimiz yok�� gençler düşünsün gerisini��
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Bu arada hisse portföyünde deva lar duruyor. Yönettiğim portföyde de ağırlıklı deva, Petkim...daha az olmak üzere şişe ve Tüpraş var( Tüpraş yeni yeni alıyorum). Orta vade sat verince hedge li, al verince Çıplak hisse devam. Geçen yıl pandemi sonrası 1-2 yara aldı portföy, ancak bu sene iyi gidiyor çok şükür. Üç yıllık performans olarak yıllık ortalama %70 şimdilik, bakalım bundan sonra devam eder mi bu tempo...5 yıl ve daha uzun vadede %50 yıllık getiriyi tutturursam kendimi çok başarılı sayayım...daha fazlasında gözüm yok, riskim de az sayılır zaten.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 60/147 İlkİlk ... 1050585960616270110 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •