Sayfa 131/147 İlkİlk ... 3181121129130131132133141 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 1,041 - 1,048 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,088
    Insan yaptiklarindan daha cok yapamadiklarindan pismanlik duyarmis..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    bu da ortada bir laf. yanlış yaptıklarından pişman olmaz mı?

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    Katılıyorum kesinlikle. Yanlış yaptıklarından ders alıyor daha temkinli oluyor insan. Daha büyük yanlışlardan da koruyor kendisini.
    Öte yandan insanın yapmakla da isabetli davrandığı şeylerin verdiği huzur paha biçilemez.
    Önceki hafta il dışında 10 saatlik mesafedeki aile büyüğümüzü ziyarete gittim.
    Hastalığı ağırlaşmıştı...
    Geçtiğimiz pazar günü ölüm haberi geldi. Cenazeye iştirak etmek için gittiğimdeki iç huzuru tarif edilemez. Peygamberimizin
    hayırlı işlerde acele edilmesi gerektiği yöndeki hadisini de ayrıca şerh düşmek isterim. Hepimizin hayatında onca iş güç koşturmaca var. Ama bazı şeyler ötelemeye gelmiyor.

4. Size katılıyoum. Herkesin hayata bakış açısına göre doğruları değişir. Sadece mutluluğu para harcamak getirmez. Paranın nereye harcandığıda önemli.
    Babalara fazla haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yokluktan gelmişler. Üretimin doğru düzgün olmadığı bir dönem. Bu şekilde düşünmeleri çok yanlış olmayabilir.
    25 yaşından sonra evlatlara birşey vermek zorunda değiller bence. Bir şirket gibi çocuklar ailelerini ikna edip paraları düzgün yerlere harcayacağını göstermeleri gerekir. Bu perspektifi ve güveni sunmayan çocuğa para verilmesi çok doğru olmayabilir. Parayı doğru yere harcayacak yada kullanacak cocuğa da aile cimrilik yapıyorsa problem.
    Emrah sefa gürkan mesela babası tarafından fonlanmış bir insan. 30 yaşına kadar doğru düzgün çalışmamış. Ama parayı doğru harcamış.
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    yazdım, daha net yazayım. yaşamda tek bir doğru yok. niye sizin düşünceniz doğru olsun? nasıl mutlularsa öyle yaşasınlar. illa gezip tozarak, para harcayarak, sosyalleşerek mutlu olunmaz ki. kişi evinde hanımının yaptığı bir kahveyi karşılıklı içerken de mutlu olabilir. iç huzuru yoksa sarayda yaşasa fayda etmez.

Alıntı Originally Posted by 1event Yazıyı Oku
    Size katılıyoum. Herkesin hayata bakış açısına göre doğruları değişir. Sadece mutluluğu para harcamak getirmez. Paranın nereye harcandığıda önemli.
    Babalara fazla haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Yokluktan gelmişler. Üretimin doğru düzgün olmadığı bir dönem. Bu şekilde düşünmeleri çok yanlış olmayabilir.
    25 yaşından sonra evlatlara birşey vermek zorunda değiller bence. Bir şirket gibi çocuklar ailelerini ikna edip paraları düzgün yerlere harcayacağını göstermeleri gerekir. Bu perspektifi ve güveni sunmayan çocuğa para verilmesi çok doğru olmayabilir. Parayı doğru yere harcayacak yada kullanacak cocuğa da aile cimrilik yapıyorsa problem.
    Emrah sefa gürkan mesela babası tarafından fonlanmış bir insan. 30 yaşına kadar doğru düzgün çalışmamış. Ama parayı doğru harcamış.
    +1 Para harcamak kultur ister!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ISPARTA K.
    Gönderi
    4,270
    Bence yaşlılıkta servet ya da belli bir miktar güvence gerekiyor. bir eviniz bir arabanız ( bu şartlarda arabaya benzin yetiştirmek de cesaret istemeye başladı) iyi kötü bir emekli maaşınız var ise kenarda duran sizi kimseye muhtaç etmeyecek, çıkabilecek bir sağlık veya diğer sorunlarda kullanabileceğiniz bir miktar, hatta mümkünse ne eşinizin, ne çocuğunuzun bile haberi olmayan ayrı bir miktar ile birlikte güvence olmalı... zaten standardınız bellidir alışkanlıklarınız dışında harcama yapmanın da tadı olmaz. ama kesinlikle bir hal olduğunda birisi sizi adam belleyip ihtiyacını arzettiğinde, ya da birinin halinin iç açıcı olmadığını gördüğünüzde destek olabileceğiniz bir birikim yeterli (tabii ki siz herkese yetemezsiniz, herkese yardım etmeniz de gerekmez ama hem başkasının haliyle hallenmek hem dua almak iyidir her zaman, belli ölçüler içinde bunlar zor değil)... ben dünyayı gezmek istemiyorum artık, ya da tanımadığım lezzetler ( mesela komik ama ejder meyvesi merak ettim ama almadım) olmasa da olur...
    çocuğuma eğitim verdim kendi bildiğim eğitimi verdim ayakları yere basabilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen biri olması yeterdi ve sanırım oldu da.
    Enerji krizi ile birlikte bu şekilde sürerse ısınma ve elektrik giderleri muhtemelen yarım asgari ücret kadar tutacak aya bölündüğünde. hayat pahalılaşacak, kış şartlarında kısa kolla gezmeden hırka ile de olsa evimi ısıtabilecek geçinmemi sağlayabilecek bir miktar yeter desem de korkarım çoğu insan için kışın kömürsüz ve ödenemeyen faturalar dönemi başlayacak... öyle bir ortamda zaten para harcamak da zor olacak. geçen hafta pazardan alınan şeyleri kimsenin canı çekmesin diye gizleyip getirmek gerekti ( istenmesi halinde verebilmek önemli ama bazen isteyemeden siz farkedemeden birilerinin canı çekebilir ve gerçekten pazar dehşet pahalı hale geldi). becerebilir miyim bilmem ama kurulan soframda Osmanlı gibi açık konak yapamasam da isterim ki aç kalan gelsin hiç olmazsa karnını doyurabilsin... isterim diyorum becerebilirim ya da yaparım demiyorum dikkat lütfen...
    bu da para harcamanın bir başka yolu...

7.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    Bence yaşlılıkta servet ya da belli bir miktar güvence gerekiyor. bir eviniz bir arabanız ( bu şartlarda arabaya benzin yetiştirmek de cesaret istemeye başladı) iyi kötü bir emekli maaşınız var ise kenarda duran sizi kimseye muhtaç etmeyecek, çıkabilecek bir sağlık veya diğer sorunlarda kullanabileceğiniz bir miktar, hatta mümkünse ne eşinizin, ne çocuğunuzun bile haberi olmayan ayrı bir miktar ile birlikte güvence olmalı... zaten standardınız bellidir alışkanlıklarınız dışında harcama yapmanın da tadı olmaz. ama kesinlikle bir hal olduğunda birisi sizi adam belleyip ihtiyacını arzettiğinde, ya da birinin halinin iç açıcı olmadığını gördüğünüzde destek olabileceğiniz bir birikim yeterli (tabii ki siz herkese yetemezsiniz, herkese yardım etmeniz de gerekmez ama hem başkasının haliyle hallenmek hem dua almak iyidir her zaman, belli ölçüler içinde bunlar zor değil)... ben dünyayı gezmek istemiyorum artık, ya da tanımadığım lezzetler ( mesela komik ama ejder meyvesi merak ettim ama almadım) olmasa da olur...
    çocuğuma eğitim verdim kendi bildiğim eğitimi verdim ayakları yere basabilen ve kendi ayakları üzerinde durabilen biri olması yeterdi ve sanırım oldu da.
    Enerji krizi ile birlikte bu şekilde sürerse ısınma ve elektrik giderleri muhtemelen yarım asgari ücret kadar tutacak aya bölündüğünde. hayat pahalılaşacak, kış şartlarında kısa kolla gezmeden hırka ile de olsa evimi ısıtabilecek geçinmemi sağlayabilecek bir miktar yeter desem de korkarım çoğu insan için kışın kömürsüz ve ödenemeyen faturalar dönemi başlayacak... öyle bir ortamda zaten para harcamak da zor olacak. geçen hafta pazardan alınan şeyleri kimsenin canı çekmesin diye gizleyip getirmek gerekti ( istenmesi halinde verebilmek önemli ama bazen isteyemeden siz farkedemeden birilerinin canı çekebilir ve gerçekten pazar dehşet pahalı hale geldi). becerebilir miyim bilmem ama kurulan soframda Osmanlı gibi açık konak yapamasam da isterim ki aç kalan gelsin hiç olmazsa karnını doyurabilsin... isterim diyorum becerebilirim ya da yaparım demiyorum dikkat lütfen...
    bu da para harcamanın bir başka yolu...

Su mubarek gunlerde ne de guzel yazmissiniz be hocam! Yureginize, gonlunuze saglik. Zaten birilerinin yarasina melhem olamadiktan, bir garibin sacini oksayip, duasini alamadiktan sonra kenarda kosede bekleyen servetin kime ne faydasi olur ki!!

Cumle dostlarin Ramazanlarini tebrikkk ediyorum, saglik ve afiyet icerisinde gecsin insallah...

free
    S
    K
    Y

8. Çok güzel yazılar okuyorum,son dönemde en keyif aldığım yazılar ( son 1,2 sayfada okuduklarım sanıyorum.)borsa ise hobim ve mesleğim olunca sizlerden biraz daha farklı hareket ediyorum (portföy çeşitlendirmesi hiç yapamadım malesef buna rağmen fena bir getiri elde etmedim,) ancak açıkçası yatırım displini ile bu kazancı elde edenlere daha çok saygı duyuyorum.başığı açan kişi cauiti’de müthiş disipli yatırımcı, tanımasam da kendisini doas ttrak toaso gibi senetlerde 2018 fiyatlarındaki alım startejisi (aylara bölerek alım) vs hala aynı displin ile devam ettirmesi müthiş.

Yüksek enflasyon ortamında birikim yapmaya çalışan herkese bol kazançlar diliyorum,konuşmanın kolay uygulamanın neredeyse imkansız olduğu ülkemizde yapılan bu fedakarlıklar İNŞALLAH çok ama çok pozitif sonuçlanır.

Sayfa 131/147 İlkİlk ... 3181121129130131132133141 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •