Sayfa 62/147 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 489 - 496 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Değerli yorumlarınız icin cok tesekkurler Sayin Cautionary
    Acaba gıda yiyecek icecek perakende sektorunden begendiginiz bir sirket var mi ...
    Şok u hem iş modeli, hem de büyüme potansiyeli nedeniyle beğeniyordum. Ancak orada da sahibin tavrı, ortak satışı vs beklenen atılımı yapamadı. Bim ve Migros ederinde bence.

Marketler dışında, gıda firmalarında şirket bazında dönemsel fırsatlar olabiliyor. Ancak spekülatif hareketlere karşı da dikkatli olmak lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Cok tesekkurler sayın Cautionary ...
    Kendimce temettu hisselerinin yaninda gıda - ilaç ( deva) - yazılım teknoloji ( logo , kontrolmatik , ardyz, karel vb ) olmak uzere 3 stratejik sektor belirledim .. digerlerinde az bucuk net olmama ragmen gıda sektorunu daha cok arastirmam gerekiyor onun icin rahatsiz etmistim
    Dediginiz gibi patron gercekten cok önem tasiyor ... perakende de ben de şok u beğeniyordum hatta bazen fiyati pahali geldigi icin gozde girişimi de dusundum ... ancak sabanci holding ve ulker grubu malesef bekledigim sicramayi gosteremedi fiyat olarak ... yoksa ikisi de gercekten temel olarak cok saglam sabancinın muthis bir yabancı para pozisyonu var ulker zaten dunya markasi....
    Ben aslinda ihracat firmasi olmasi nedeniyle frigo pak sirketini almistim cok az... ancak daha sonra merko gida sirketin yuzde25ini aldi ve yonetime gecti ... buyuk bir bedelli sermaye arttirimi aciklandi malesef hisse fiyatina olumsuz yansidi ...ben bedelliye katilamayacagim icin konfurt a gectim. ... frigo ve merko arastirilabilir belki iki sirketin organizasyonlarinin birlesmesi ve gelecek olan sermaye ilerisi icin ciddi bir potensiyel olusturuyordur bu durumu arastirmak gerekiyor
    biraz daha sağlam bir adım için koç holding in tat gıda da araştırılabilir
    Size ve tum arkadaslara iyi aksamlar dilerim saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3. Son 10 Yılda En Çok Kazandıran Hisseler

'' Sasa,Logo,Hekts,Aselsan,Yataş,Ismen,Cemts,Sodsn,Al kim,Ttrak,Gubrf , https://borsateknik.net/son-10-yilda...iran-hisseler/ '')

Pandemi gibi süreçten de geçtik bu on yıl içinde , bu döneminin güçlendirdiği şirketleri bulmak (hasılatlarında artan bozulma olmayan) takip etmeye çalışıyorum.Bu şirketlerin uzun vadede de yüksek performans gösterebilir.

Altin ile ilgilenen arkadaslar icin:

April highlights
    Global gold ETFs lost 18.3t tonnes (t) (-US$1.1bn, -0.5% AUM) in April, marking outflows for five of the past six months. However, global outflows slowed significantly, as European funds added assets for the first time since January. Global assets under management (AUM) stand at 3,567t (US$203.0bn),1 after slipping below $200bn for the first time in over a year during March. Since the peak asset levels in November 2020, gold ETF AUM has fallen nearly 14%, with 8% coming from outflows and 6% coming from the gold price selloff in US dollar terms.2

https://eksiup.com/p/z2483225mcrf

orjinal dosya: https://drive.google.com/file/d/1hft...ozlOjVg9S/view

5. Topigin müdavimlerindenim , finansal ve hayat görüşü olarak kendimi sn cauti ye çok yakın hissediyorum. Farkımız ben daha 38 yaşındayım ve malesef para kazanıp tasarruf yapmaya 3 yıldır başlayabildım ve ben birikime başladığımda dolar bazlı gelirim çoktan 4-5 yol öncesine kadar 3 ye birine dusmustu. Allah a şükür finansal piyasalarda şansımız yaver gidiyor ve tasarruf bilincim var yoksa şimdi beyaz yakanın halı harap , karı koca uzman doktoruz halen oturduğumuz evi peşin alacak paranın yarısını ancak çıkarabiliriz.. neyse uzatmadan kendime bu ara yeni portföy yaptım onu paylaşmak isterim bimas, Enerjisa , akgrt, ismen , ykbnk, alkım.. bir de dönemsel diye hanıma biraz Tüpraş aldiricam...yorumda bulunan olursa şimdiden teşekkürler.

Öncelikle tebrik ederim özellikle emeklilik sisteminin cok bozuldugu bir ortamda birikim yapmak ve bunu yatirima yönlendirmek zaten basli basina cok onemli bir adim
    Ben sahsen bir kısım tutarın da dovize endeksli olmasi gerektigini dusunuyorum bu gram altin veya aft gibi hisse senedi fonlari olabilir sonucta biz cari acik veren bir ulkeyiz ve enflasyondan da bir sekilde korunmak gerekiyor
    Sirketleriniz cok guzel tabi daha yakindan takip eden arkadaslar vardir ben temettu hisselerine yoneldigimden ve cok vaktim de olmadigindan aslinsa piyasadaki sirketlerin faaliyetlerine uzağım
    Aldığınız sirketlerin faaliyet raporlarini bilancolarini mutlaka takip etmeye calismak gerekiyor
    Tekrar tebrik eder kendi sisteminize gore guzel bir gelir elde etmenizi dilerim saygilar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7.  Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Topigin müdavimlerindenim , finansal ve hayat görüşü olarak kendimi sn cauti ye çok yakın hissediyorum. Farkımız ben daha 38 yaşındayım ve malesef para kazanıp tasarruf yapmaya 3 yıldır başlayabildım ve ben birikime başladığımda dolar bazlı gelirim çoktan 4-5 yol öncesine kadar 3 ye birine dusmustu. Allah a şükür finansal piyasalarda şansımız yaver gidiyor ve tasarruf bilincim var yoksa şimdi beyaz yakanın halı harap , karı koca uzman doktoruz halen oturduğumuz evi peşin alacak paranın yarısını ancak çıkarabiliriz.. neyse uzatmadan kendime bu ara yeni portföy yaptım onu paylaşmak isterim bimas, Enerjisa , akgrt, ismen , ykbnk, alkım.. bir de dönemsel diye hanıma biraz Tüpraş aldiricam...yorumda bulunan olursa şimdiden teşekkürler.
    Bir yerden başlamak gerekiyor, ne kadar erken o kadar iyi. Ancak hiç bir zaman da bizden geçti dememek gerek. 40-45-50 farketmez. Bu bir kültür zaten, kendimiz bir yana, eşimize dostumuza, özellikle genç beyaz yakalara aşılamaya çalışmamız lazım.

Hisse seçimi konusunda yorum yapmak zor, ancak çöp hisse olursa, olumsuz görüş belirtirim, yoksa hepsi güzel firma. Sadece şunu söyleyebilirim, bankacılık ölü gibi, hisseler de öyle. Özellikle ülkemizde bankacılık üvey evlat muamelesi görüyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Şimdiden herkese sağlıklı ,mutlu ,hayırlı bayramlar dilerim.

Sayfa 62/147 İlkİlk ... 1252606162636472112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •