Sayfa 52/147 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 409 - 416 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    2000 öncesine döndük. siyasi istikrar yoktu , o nedenle ekonomik istikrar da yoktu derler. şimdi ki durum da aynı, bu kez tek parti içinde istikrar yok, zırt pırt bakan değişiyor, merkez bankası başkanı değişiyor. oğlumun dediği gibi bu ülkede dolardan şaşmayacaksın.
    Bugün sabah kendi kendime düşünüyordum; acaba bu siyasiler dolar işlemi mi yapıyor diye? Daha önce hisse senetlerinde işlem yaptıklarını biliyordum ancak iyi niyetli düşünerek dolarda iş yapmazlar derdim. Ancak görülüyor ki doların yükselmesi için elinden geleni yapıyorlar.

Ve OdaTV nin haberi.

https://odatv4.com/persembe-ve-cuma-...-22032120.html

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
    Bu ülke ekonomisini,defter değerlerinin 8-10 katına(30 katına gidenler bile var...) götürdükleri hisse senetlerini satarak,elde ettikleri kazançla da dolar alarak vurmaya çalıştılar...İstedikleri gibi netice alamayınca da,zaten dibin dibinde olan banka hisselerinde de satış yaparak, hedeflerine ulaşmaya çalıştılar... Garipliğe bakar mısınız;Ford'un piyasa değeri Koç Holding'in piyasa değerini aşmış...Bana göre;Borsa İstanbul'da yeni bir düzenleme şart...

Alıntı Originally Posted by Muallim Yazıyı Oku
    Bu ülke ekonomisini,defter değerlerinin 8-10 katına(30 katına gidenler bile var...) götürdükleri hisse senetlerini satarak,elde ettikleri kazançla da dolar alarak vurmaya çalıştılar...İstedikleri gibi netice alamayınca da,zaten dibin dibinde olan banka hisselerinde de satış yaparak, hedeflerine ulaşmaya çalıştılar... Garipliğe bakar mısınız;Ford'un piyasa değeri Koç Holding'in piyasa değerini aşmış...Bana göre;Borsa İstanbul'da yeni bir düzenleme şart...
    Ben artık düzenleme falan istemiyorum. Her gelen düzenleme bir öncekinden daha zarar verici oluyor. Öncelikle her hissede açığa satış serbest olmalı, brüt takas, devre kesici vb iptal olmalı, taban ve tavan limitlerinin yükseltilmesi de şart bence. Hissenin düşmesini engelleyici yönden tedbir aldıkça dünya kadar balon şirket oldu. Bist yönetimi ve spk nın da asıl odaklanacağı konu insider bilgi akışı ve manüplasyondur. Bu ikisini sıkıştırıp burada caydırıcı olursa piyasa normalize olur.
    Yoksa karı olmayan, kasası tamtakır ama FK 100-200 olan zombi şirketlerden geçilmez ortalık.
    Birde öte yandan halka arzla gelen şirketler konusu var ki orası tam bir mantık dışılık örneği. Aynı şirketin istikrarlı kar edeninden borsada onlarcası varken yeni halka arz olan mevcutlarının 5-10 katına değer buluyor.
    Örneğin borsada daha önceden halka arz olmuş bir şirketin değeri 1.3 milyar TL. Ve %70 hissesine sahip olduğu alt firmasını halka arz ettiler,bu alt firmanın piyasa değeri 2.5 milyar TL. Buyur burdan yak... Bunu aklı başında hiçbir yatırımcıya anlatamazsın...
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

https://i.hizliresim.com/799czz.png

Aklıma siz geldiniz sn. Cautionary 😄

5.  Alıntı Originally Posted by Caylak00 Yazıyı Oku
    https://i.hizliresim.com/799czz.png

Aklıma siz geldiniz sn. Cautionary ��
    Yok ben biraz daha farklı yapıyorum..Harçlıkları ile çeyrek altın alıyorum büyük oğluma, üç çeyreği oldu..altn fiyatlarını yakın takip ediyor liseye gitmeye başlayınca da hisse almaya başlarız.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Ben daha çok devletin dahil olduğu hisseler kısmında sizi hatırladım. Yüzümde bir tebessüm oluşmadı desem yalan olur 😄😊🙏🏻

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Kuzuluk-AKYAZI
    Gönderi
    225
    Bankalar hakkında sözü olan var mı?...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Fon yöneticisinin penceresinden piyasalar.

“Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 52/147 İlkİlk ... 242505152535462102 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •