Sayfa 56/147 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 441 - 448 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by burak13 Yazıyı Oku
    Sayın Cauti,

Ons altının hafif yükselişi bir şey ifade ediyor mu sizce?

Teşekkürler.
    Şu an ölü modda...Umutlanmam için 1800-1900 usd bandının yukarı geçilmesi gerekir.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Ukrayna da savaş riski bile yükseltmesi altını.Sanurim artık risklerden kaçınmak için para piyasalarında altın yerine bir çok alternatifin olmasi,,hatta tasarruf amaçlı altın alımının sanal olması sebebi ile gerçekte fazla bir fiziki talep yaratilamadigi sebeplerinden ötürü altın da artık büyük bir yukarı hareket beklememek gerek.Ayrica hükümetler parasal genişlemede yaratılan kaynakların altın yerine şirketlere ve bankalara (doğrudan tüketim,borsa,kredi, tahvil v.b) gitmesini istiyor.Gerçekte bankada altın hesabı açıldığında yada içinde altın olan din alındığında karşılığını fiziki altın olarak alamadığımız için (almak isterseniz nakliye,sigorta v.b marjlar ve minimum 2 kg gibi gosterilerek teşvik edilmiyor) fiyat büyük güçler tarafından yukarıdaki sebepten maniple ediliyor veya baskılama biliyor.

'icinde altın olan fon alindiginda' olacakti.

ons altın ağustos ayında başlayan düşüş trendinin çizgisine yaklaştı bakalım neler olacak
    https://www.tradingview.com/x/cLDZ9Elj/
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

5.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    ons altın ağustos ayında başlayan düşüş trendinin çizgisine yaklaştı bakalım neler olacak
    Bence buralar kırılacak artık, işler tersine dönüyor olabilir.

6.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Ben de aynı görüşteyim...twitter da bir kaç tweet attım..özellikle bugünkü hareket ümit verici..
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    yazılımın içindeki bazı parçalar ölecek. ya da para etmeyecek. bu aslında bugün de boyle web yazılımcısı maaşı x ise mobil oyun yazılımcısı maaşı 2x tir ayni tecrübe için.

problemler karmasiklasacak. misal deep mind firmasi protein folding problemini çözdü.
    yazılım kadar tip ve biyoloji de isin içine giriyor falan ve sorun hayli karmaşıklaşıyor.

o modelleri çok az insan anlayabilecek ve üstünde calisabilecek. onlar inanılmaz maaşlar alır.

bu kriptoloji vs inanılmaz yerlere evrilebilir.

biz bu islerin neresindeyiz matematikte fizikte tipta dunyada neredeysen bu iste de oralarda bir yerdesindir zaten bu degismez.
    Bütün bu yapılanlar insana ragmen, insan için yapılıyor. Dogrusu ben bunların insanlığın gelecegini karartacagı konusunda endişeliyim. Bugün silisyum tabanlı yapay zekalı robotlar, insanlığı tehdit eder boyuta gelmiştir. Zaten gelir elde etmek için insan asla makinayla rekabet edemez. O zaman ne olacak? Deger nedir? soruları öne çıkıyor. Bugün sadece bilgisayar hafızasındaki 0-1 lerden oluşan bilgisayar koduna coin denilip, bir insanın 2-3 yıl emek sarf ederek elde edecegi degere eş olan bir deger atf edeliyor. Aslında her şeye sadece ve sadece insan deger verdiği için o şey degerli oluyor. Yoksa coin denilen sanal rakamın ne degeri olabilir. Ya da altın denilen madenin, para denilen kagıdın ne degeri olabilir. Teknoloji şu anda insanın aleyhine ilerliyor. Sonuç insanlık tekrar kırsala çekilerek oluşturdugu tüm degerleri terk ederek degersizleştirecektir. Çünkü başka şansı yoktur. İnsan kırsala çekildiğinde, oluşturulmuş o kadar üretim kapasitesi ne amaçla ve kime üretim yapacak? Şu an bile silikon-çelik-biyoteknoloji kafa kafa kafaya vermiş, sentetik insan üretiminde epey yol almış durumdalar. Hedef, bilinci olmayan köle, asker,işçi biyorobotlar üretmektir.
    Yukarıda bazı arkadaşlar mesleklerden kazançlardan bahsetmişler. Evet o da bir bir fikirdir. ancak ben 8 milyar insan nüfusundan bahsediyorum. bahse konu mesleklerde ihtiyaç insan nüfusunun yüzbinde 1-2 kadardır. Geri kalan insanlar ne olacak. Ya dogal olarak üremesi dogal düşerek nüfusu azalacak ya azaltılacak. Nüfus azalınca deger atf ettiğimiz coin, toprak, bina, para, altın vb herşey nüfusun azalmasına orantılı olarak degersizleşecektir.

8.  Alıntı Originally Posted by emekli2 Yazıyı Oku
    Bütün bu yapılanlar insana ragmen, insan için yapılıyor. Dogrusu ben bunların insanlığın gelecegini karartacagı konusunda endişeliyim. Aslında her şeye sadece ve sadece insan deger verdiği için o şey degerli oluyor. Yoksa coin denilen sanal rakamın ne degeri olabilir. Ya da altın denilen madenin, para denilen kagıdın ne degeri olabilir. Teknoloji şu anda insanın aleyhine ilerliyor. Sonuç insanlık tekrar kırsala çekilerek oluşturdugu tüm degerleri terk ederek degersizleştirecektir. Çünkü başka şansı yoktur. İnsan kırsala çekildiğinde, oluşturulmuş o kadar üretim kapasitesi ne amaçla ve kime üretim yapacak? Şu an bile silikon-çelik-biyoteknoloji kafa kafa kafaya vermiş, sentetik insan üretiminde epey yol almış durumdalar. Hedef, bilinci olmayan köle, asker,işçi biyorobotlar üretmektir.
    Yukarıda bazı arkadaşlar mesleklerden kazançlardan bahsetmişler. Evet o da bir bir fikirdir. ancak ben 8 milyar insan nüfusundan bahsediyorum. bahse konu mesleklerde ihtiyaç insan nüfusunun yüzbinde 1-2 kadardır. Geri kalan insanlar ne olacak. Ya dogal olarak üremesi dogal düşerek nüfusu azalacak ya azaltılacak. Nüfus azalınca deger atf ettiğimiz coin, toprak, bina, para, altın vb herşey nüfusun azalmasına orantılı olarak degersizleşecektir.
    Sayın emekli2,

ben kırsala çekilenlerdenim. Hem de 10 yıl önce başladım. Kademe kademe ilerletiyorum. Kendim için başka çıkış göremiyorum.

Benden başka böyle düşünenleri görünce üzülsemmi sevinsemmi bilemedim.

Selamlar, saygılar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 56/147 İlkİlk ... 646545556575866106 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •