Sayfa 32/147 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 249 - 256 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,009
     Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Şimdi bu dövizler kredi olarak dağıtılmadı mı ?. Peki bozdurulursa yerine ne konacak ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Esasinda doviz moviz yoktu.
    Hepsi bir iluzyondu..
    Millet doviz aldigini sandi.
    Olmayan dovizler satin alindi.
    Olmayan dovizler satilacak..
    Hepsi buyuk bir iluzyon..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Esasinda doviz moviz yoktu.
    Hepsi bir iluzyondu..
    Millet doviz aldigini sandi.
    Olmayan dovizler satin alindi.
    Olmayan dovizler satilacak..
    Hepsi buyuk bir iluzyon..

Syg,
    https://m.youtube.com/watch?v=pzRhsxnK3GI

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Vatandaş DTH nından dövizi bozdurduğu için döviz düşmüyor ki. Bankalar vatandaşın dövizin ucuza almak için kuru düşürüyorlar. MB da döviz alım ihalesi açsa hangi dövizi alacak, ortada fazla nakit döviz olduğunu sanmıyorum, olanı zaten damat birilerine peşkeş çekti. Vatandaşın DTH larına %1 faiz verdiler şimdi de daha düşük kurdan geri ödüyorlar. Altın da göçtü, geriye %18 faiz, gayrimenkul ve borsa kaldı. Enflasyonu da biraz daha arttırıp sadece birkaç puan net faiz verecekler. Tabi gerçek enflasyon verdikleri faizin üzerinde. Sonuç vatandaşın giderek yokdullsşması.

4.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Vatandaş DTH nından dövizi bozdurduğu için döviz düşmüyor ki. Bankalar vatandaşın dövizin ucuza almak için kuru düşürüyorlar. MB da döviz alım ihalesi açsa hangi dövizi alacak, ortada fazla nakit döviz olduğunu sanmıyorum, olanı zaten damat birilerine peşkeş çekti. Vatandaşın DTH larına %1 faiz verdiler şimdi de daha düşük kurdan geri ödüyorlar. Altın da göçtü, geriye %18 faiz, gayrimenkul ve borsa kaldı. Enflasyonu da biraz daha arttırıp sadece birkaç puan net faiz verecekler. Tabi gerçek enflasyon verdikleri faizin üzerinde. Sonuç vatandaşın giderek yokdullsşması.
    Peki MB nin alacağı döviz de yine kaydi olmayacak mı? Nakit döviz mi alıyor?

5.  Alıntı Originally Posted by british Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ,dün mkk'ya üye oldum, bu sabah mailime portföyümdeki 2 adet hissenin rehin/teminat işlemi gerçekleştirildiğine dair 2 adet mail geldi.

Benim haberim yok!!

Kuruma sordum , inceleyip geri döneceklerini söylediler.

Ne yapmamı önerirsiniz. Kurum, bir bankanın .
    Ben de nasıl blokaj konulur bilmiyorum
    Sizin postu okuyunca mkk üye olup sisteme girdim
    Benim hisselerinin yüzde 97 si " rhnv" olarak gözüküyor
    Rehin verilen demekmiş
    Bunlara blokaj koyamıyorum

Geri kalan yüzde 3 e blokaj koydum

Rhnv için ne yapabilirim

Şimdi aracı kurum arasam saçma sapan cevaplarla kafam iyice karışacak

Bilen varsa sade bi sekilde açıklarsa sevinirim

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. twitter da da yazmıştım..mb öyle şartlar öne koşmuş ki, çok bekler demeden alamıyorum kendimi...makro ekonomi, hatta enflsyon açısından buralardan hemen alım ihalelerine başlaması daha doğru olur..ama dert yerlinin dth larını 7 altından bozması ise, çok beklerler.

yarli 7 altından korkup satsın, yabancı hedge fonlar, 7,5 üzerinde sattıkları doları, faiz/borsa kazancını da katıp dışarı çıkarsınlar..istenen bu herhalde.

enflayon açısından doların önce 6,5 lara inmesi sonra yıl içi en ufak bir gerginlikte 8 e yükselmesi..fiyatlama açısından çok daha olumsuz..bunun yerine doların 7-7,5 arasında kalması çok daha olumlu olur enflasyon açısından.

umarım 1-2 ay sonra, keşke şu anki fırsatı değerlendirseydik demezler.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Önceden bir grafik paylaşmıştım. Grafik benzerliğinde alt trend fiyatı tutamadı ama bu kanser daralan üçgeni yaptıkları başka zamanlarda ema200 altında 2 gün geçtikten sonra, daralan üçgenin sonuna doğru fiyat yukarı gelmiş. Zaten grafiğin 1'e 1 aynı olmasını beklemiyordum. Bence üstteki düşen trendin üstünde kapanış olduktan sonra ufak bir pullback olacak ve bu pullback bir kaç gün sürebilir. (Bu hareketin benzerini yaptıkları yerler var)
    Bunlar olduktan sonra aşağı ihtimal bence oldukça azalacaktır. Sonrasında tüm zamanların yüksegini geçersek tamamen rahatlarım.

Belki de Cauti abinin dediği gibi amuda kalkmış arıyorumdur )
    Bu hareketlerin olacağını tahmin etmeme rağmen yapılan harekete o kadar sinirlendim ki anlatamam. 3-4 kere monitöre yumruk atmamak için kendimi zor tuttum. Bir kere bilgisayara patlattım mavi ekran verdi de bi şey olmadı Allah'tan

Saygılar

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. @cahilcuhela,

Boşver altını, uyuz etmeye devam edecek sanki bir kaç hafta daha...müthiş bir özümseme yeteneğin var, grafiğe çok detaylı bakarsan istediğin her şeyi görürsün temalı ta özeti lafımı unutmamışsın.

İşin kötü tarafı şu...öyle bir dönemdeyiz ki, akıl mantık, devre dışı...büyük bir çılgınlık yaşanıyor tüm dünyada...böyle bir dönemde, akıl mantıkla hareket ediyorsun...bu dönemi az hasarla atlatabilirsin( maddi, manevi), ileride çok iyi yerlere gelirsin.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 32/147 İlkİlk ... 2230313233344282132 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •