Sayfa 51/147 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 401 - 408 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1. Merhaba,

"Devre kesici" dediğimiz olayı yaşadığımız zaman dilimlerinin tutulduğu bir yer var mı? Sonrasında ne olmuş? Geçmişle kıyaslayabilir miyiz?
    Covid sürecinde olmuş muydu mesela? Sonra borsa düşmeye devam ediyor mu?

Bir de "devre kesici" küçük yatırımcıyı korumak amaçlı mı? Yoksa büyük yatırımcıyı mı koruyor? %10 sınırlamaları, demokratik mi ve gerekli mi? Yoksa hisse %10 Dan tabandan da alıcı bulamazsa, satmak isteyen vatandaşa hakaret mi?

Teşekkürler. Saygılar.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Şu anda yapıkredi internet şubesi ve uygulamasında bakım çalışması yapılıyor. Ne kadar da güzel değil mi?

Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Merhaba,

"Devre kesici" dediğimiz olayı yaşadığımız zaman dilimlerinin tutulduğu bir yer var mı? Sonrasında ne olmuş? Geçmişle kıyaslayabilir miyiz?
    Covid sürecinde olmuş muydu mesela? Sonra borsa düşmeye devam ediyor mu?

Bir de "devre kesici" küçük yatırımcıyı korumak amaçlı mı? Yoksa büyük yatırımcıyı mı koruyor? %10 sınırlamaları, demokratik mi ve gerekli mi? Yoksa hisse %10 Dan tabandan da alıcı bulamazsa, satmak isteyen vatandaşa hakaret mi?

Teşekkürler. Saygılar.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Bence iki nedeni var. Paniği ve robotları durdurmak. Aksi takdirde flash crash yaşanabilir.
    Küçük yatırımcıyı şöyle koruyor. Düşüş zamama yayıldığı için önlem almak için fırsat penceresi sunuyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bugünü döviz pozisyonu nedeniyle zararsız atlatacağız gibi duruyor. Ancak hayat olarak tl long olduğumuz için yapacak bir şey yok.

Ama sn cauti ve sn dudu’nun geçmiş deneyimlerinden yola çıkarak gerek psikolojik, gerekse aksiyon olarak önerileri varsa, paylaşmak için güzel bir gün.

Benim bildiğim iki şey var. Birinicisi düşen bıçak tutulmaz.
    İkincisi Bıçak yere saplanınca yavaş toparlayacak hisselerden hızlı toparlayacak hisselere geçilebilir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    En güzel tabir, düşen bıçak...Bir de kalan yabancı fiyata bakmadan çıkabilir. Bist yabancı olarak gözüken payların çoğu bıyıklı ve patron kağıdıdır. Bu nedenle kalanların çıkması da bir süre alır.

sene başı projeksiyonumu hatırlayın...tepede 1650, aşağıda 1200...ağırlıklı olarak 1200-1600 arası takılırız demiştim...orta vade hisse portföyü için alımlarda aceleci olmamak lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. Alımlara başladığım zaman döviz pozisyonu, karlılığı ve nakti yüksek, borçluluğu düşük hisseler ile başlamak istiyorum.

Acaba Aselsan, Şişe, Kozal, Alkim, Kchol iyi örnekler midir?

6.  Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Alımlara başladığım zaman döviz pozisyonu, karlılığı ve nakti yüksek, borçluluğu düşük hisseler ile başlamak istiyorum.

Acaba Aselsan, Şişe, Kozal, Alkim, Kchol iyi örnekler midir?
    şişe nin, soda kaynaklı döviz pozisyonu iyidir...defansif denebilir...diğerleri için yorum yapmayayım...bir de portföyümde olan deva var..kasasında ciddi döviz var...ayrıca sektör olarak bu tür ortamlardan hemen hiç etkilenmez..pahalı-ucuz konusu göreceli, bana göre bistin en ucuz temeli sağlam kağıtlarından.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

bence aft gibi yabancı hisse senedi fonlarıyla çeşitlendirmeye gitmeyi de düşünmek gerek... eğer önümüzdeki dönemde gelişmekte olan ülkelere 2008 sonrasındaki gibi bir para akışı olmayacağını öngörüyorsanız veya ülkemiz açısından düşündüğünüz hikaye henüz tam netleşmemiş ise bir çeşitlendirme enstrümanı olarak belli bir seviyede paylaştırma yapılabilir gibi geldi
    bu gibi durumlarda önemli olan kar kovalamak değil de hasar azaltmak ayakta diye düşünüyorum inşallah herkes en az hasarla atlatır ... saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

bir de n'olur n'olmaz kredili işlemler ile kaldıraçlı işlemlere dikkat etmek gerekiyor ben mesela kaldıraçlı piyasada tuttuğum paranın toplam portföyün yüzde 8ini geçmemesine azami özen gösteriyorum az olsun bizim olsun mantığıyla.. veya işte piyasada faizler ucuzken kredi çektim ancak bu kredinin aylık ödemesi benim maaşımdan ihtiyaçlarımı, cep harçlığımı ve kötü günler için de belli bir miktar bıraktıktan sonra ödeyebileceğim bir tutar... böyle olunca ve ben mesela temettücüyüm sağlam şirketlerde de olunca insan en azından ekranı kapatıp zararı karı kabullenip uzaklaşabiliyor...
    kendi riskimizi iyi ayarlamalı çarpışmada bizi koruyacak hava yastıklarını düşünmeliyiz... çok zor bir gün Allah herkesin yardımcısı olsun
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Sayfa 51/147 İlkİlk ... 41495051525361101 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •