Sayfa 65/147 İlkİlk ... 1555636465666775115 ... SonSon
Arama sonucu : 1171 madde; 513 - 520 arası.

Konu: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-3

1.  Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Kesinlikle katılıyorum. İş yatırım bu arkadaşla saygınlığını yitirmeye başladı.
    Yanlış anlama olmasın, şant eskiden beri değer verdiğim biridir, 10 piyasa profesyoneli say deşeler biri şant olur.

Ancak, o ayrı, bu kadar spekülatif bir varlığın bu kadar öne çıkarılması daha ayrı. Hem de bu kadar kurumsal bir kimlikle bunu yapıyor. Mesela Erkin şahinöz eskiden beri bu işlerin içinde, hatta yıllar önce kitap bile yazdı bu konuda.ancak adamın kurumsal bir bağı yok, daha rahat hareket edebilir.

Hem iş yatırımda dış piyasalar müdürü olayım, hem zırt pırt kripto para gazı vereyim....bana pek etik gelmiyor.
    Son düzenleme : Cautionary; 22-05-2021 saat: 07:22.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Cok dogru sayin cautionary
    Sonucta butun coin piyasasi iki elin parmaklarini gecmeyecek kisilerin elinde toplanmis. boyle bir yerde cok da temel - teknik aramamak gerekiyor... sans en onemli faktör
    Ben de şant bey in videolarini cok severek izlerdim hafta icerisindr bir cok video cekiliyor ekonomiyle ilgili ama sant bey in yeri ayriydi gercekten... bu islere cok girince uzun zamandir cekmedi
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Cok dogru sayin cautionary
    Sonucta butun coin piyasasi iki elin parmaklarini gecmeyecek kisilerin elinde toplanmis. boyle bir yerde cok da temel - teknik aramamak gerekiyor... sans en onemli faktör
    Ben de şant bey in videolarini cok severek izlerdim hafta icerisindr bir cok video cekiliyor ekonomiyle ilgili ama sant bey in yeri ayriydi gercekten... bu islere cok girince uzun zamandir cekmedi
    https://bitinfocharts.com/top-100-ri...addresses.html

Buradan bitcoin cüzdan adresi sayısını ve hangi cüzdanlarda bitcoin toplandığını görebilirsiniz.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yanlış anlama olmasın, şant eskiden beri değer verdiğim biridir, 10 piyasa profesyoneli say deşeler biri şant olur.

Ancak, o ayrı, bu kadar spekülatif bir varlığın bu kadar öne çıkarılması daha ayrı. Hem de bu kadar kurumsal bir kimlikle bunu yapıyor. Mesela Erkin şahinöz eskiden beri bu işlerin içinde, hatta yıllar önce kitap bile yazdı bu konuda.ancak adamın kurumsal bir bağı yok, daha rahat hareket edebilir.

Hem iş yatırımda dış piyasalar müdürü olayım, hem zırt pırt kripto para gazı vereyim....bana pek etik gelmiyor.
    Kripto paralar neden hisse senetlerine göre daha spekülatif?
    Piyasa değeri benzeri olan şirketlerin hisse senedi değerleri ile kıyaslayamaz mıyız?

5.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Kripto paralar neden hisse senetlerine göre daha spekülatif?
    Piyasa değeri benzeri olan şirketlerin hisse senedi değerleri ile kıyaslayamaz mıyız?

Son dönemlerde bedava para kaynaklı saçma hareketler hisselerde de görülmeye başlandı( mcap belli bir büyüklük üzeri hisseleri kastediyorum. Yoksa, manipülatörün cirit attığı küçük hisselerin kriptolardan çok farkı yok). Ama son 10 yıla bakıldığında, yanı daha uzun bir çerçevede inceleme yapıldığında, CC ler orta ve büyük ölçekli hisselere göre çok daha spekülatif, bu net, volariliteye bakınca bunu net olarak görebiliyoruz.

Ama esas sorun, risk ya da volatilite de değil. CC lerdeki belirsizlik esas sorun, şaklabanın biri çıkıp bir iki tweet atıyor, %20-30 çöküyor piyasa, sonra iki tweet daha, %10 yukarı. Böyle yatırım enstrümanı olmaz, ancak kumar oynanır bununla.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Ben bir cok bitcoin adresinin ayni kisilete ait oldugunu dusunuyorum
    Gectigimiz yilda coinlerden para kazanan herkesi tebrik ediyorum insallah guzel getiri elde edenler olmustur... pandemi doneminde karsiliksiz olarak basilan paralar cripyolarda oldugu gibi hisse senetlerinde de buyuk balonlarin ortaya cikmasina neden oldu ... özellikle bist 100 dısinda sığ olarak tabir edilen cok buyuk olmayan paralarla yukseltilip dusurulebilen hisselerde bunu cok net gorduk ... bir donem f/k lar 150 lere cikti gityi bazi hisselerde ... bu kadar cok basilan ve halka dagitilan paralar ve insanlarin evde ugras aranasi spor musabakalarinin ertelenmedi vb nedenlerle borsalar ve coinler cok onemli bur artis kaydetti tabi coinler tum dünyadan talep gordugu icin ve yeni ortaya cikmis nispetem daha sıg bir piyasa oldugu icin cok daba muthis getiriler olustu
    Bu bakimdan hisseler ile coinler benzesiyor ancak ayrildiklari onemli bir nokta var... hisse senetleri calisan ureten satis yapan hizmet sunan sirketlere ortak olmayi ifade ediyor... soyle ki herhangi bir coini aldigimda bundan para kazanmanin yolu baska kisilerin de bunun artacagina inanmasi ve ona yatirim yapmadi... bu bana bir saadet zincirini animsatiyor... sisteme surekli para para girmesi lazim ki bu fiyatlar artsin ve para kazanalim ...
    Ancak eger bizim borsadan sectigimiz sirket gercekten yil icerisinde guzel is yapan guzel bir getiri elde eden bir sirketse biz de bu gelire ortak olacagiz sirketin fiyati dusse bile ben derim ki bu benim icin bir firsattir lot sayimi artırabilirim... bu bir noktaya kadar venim icin stress sebebi olmaz sunku zaten calisan is yapan guzel oara kazanan bir sirkeye ortagim .. ayrica yil icerisinde benim sirketim elde ettigi kardan bana da temettu onemesi yapabilir hisselerimi satmadan bir kisim parami nakite cevirebilir hisse sayimi arttirabilirim ...ancak coinde ise bu sekilde düşünüp moralimi yuksek tutamam cunku bunda herhangi bir sayanagim bulunmuyor... bu tamamen olaya bakis acısıyla psikolojiyi yonetmek icin hangi gerekcelere dayandigimla ilgili bir konu... yoksa hergun tavan yapacak hisseyi bulma ugrasi olarak gorulurse borsanin bir kumarhaneden farki kalmayacaktir...
    Dunyada paranin cok ucuz oldugu ve surekli dagitildigi bir donem yasadik ancak abd de surekli yuksek bir enflasyon tehlikesi bas gosterir ve buna karsi sonuc almak icin faizler arttirilirsa piyasadaki bol para nin musluklari kisalacaktir ... bu ihtimali de bir aklimizda tutmakta fayda var diye dusunuyorum
    Coinlerin en populer oldugu ülkelerden biri turkiye... bunun sebepleri icerisinde insanimizdaki kumar aliskanligi ve kolay yonden zengiolma isteğinin oldugunu biliyorum ancak bu kadar basite indirgeyip yaftalayip gecmemek gerekiyor... insanlarin tasarruf miktari gercekten az ve eger sok buyuk riskler almazlarsa ellerindeki paranin ise yarayacak bir miktara gelmesi mumkun degil bununla beraber borsa yasananlar da oyle cok guven vermiyor... sonuc olarak ister coin olsun ister borsa olsun riski iyi ayarlamak portfoyu farkli mecralara bölmek en kotu ihtimalde bile oyun disinda kalmamsk gerekiyor... sunu unutmamak lazim .. bedava peynir fare kapaninda bulunuyor... buyuk getiriler vaad edip veya vaska yol birakmayip insanlari daha cok risk almaya beti arttirmaya yoneltiyorlar ... cunku o zaman paralarini almsk cok daha kolay
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

7. - Abi, şu kanal hikâyesi hakkında ne düşünüyorsun?
    - Valla, önceden çok karşıydım, ama şimdi fifty-fifty.
    - Yani kaçamayacağın tecavüzden zevk alacaksın. Öyle mi?
    - Biraz öyle açıkçası. O nedenle olumlu taraflarını görmeye çalışıyorum.
    - Nedir abi olumlu tarafı? Bilim adamları çevre katliamı diyor.
    - O kadarına aklım ermiyor, ama baktığım zaman, İstanbul daha bir güzelleşecek gibi geliyor.
    - Nasıl yani?
    - Yıllardır Boğaz'ın içine etmişiz. Burada daha akıllı oluruz diye düşünüyorum. Yaya ve bisiklet yolları, daha kısa katlı binalar, yeşil alanlar filan...
    - Ama abi, maliyet? Bu ekonomik sıkıntıda...
    - Maliyet tabii önemli. Ama bir taraftan da bak: Bu iş emek ağırlıklı olacak. Hemen hemen tamamen yerli üretim. Para içeride dönecek. Binlerce kişi ekmek yiyecek, atıl olan iş makineleri, kamyonlar çalışacak.
    - Ama bu arada yandaşlar daha çok parayı götürecek.
    - Maalesef her devirde öyle oluyor. Ama sonuçta onlar da kazandığı paranın çoğunu içeride harcayacak. Paranın dolaşım hızı artacak. Belki şu zor zamanda öyle bir şey ilaç olur.
    - Evet abi, bu ortamda yapılabilecekler sınırlıyken, bu belki de pek çok haneye geçim sağlayacak.
    Tüm yazdıklarım şahsi fikrimdir. Yatırım tavsiyesi kapsamında değerlendirilmemelidir.

8.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    - Abi, şu kanal hikâyesi hakkında ne düşünüyorsun?
    - Valla, önceden çok karşıydım, ama şimdi fifty-fifty.
    - Yani kaçamayacağın tecavüzden zevk alacaksın. Öyle mi?
    - Biraz öyle açıkçası. O nedenle olumlu taraflarını görmeye çalışıyorum.
    - Nedir abi olumlu tarafı? Bilim adamları çevre katliamı diyor.
    - O kadarına aklım ermiyor, ama baktığım zaman, İstanbul daha bir güzelleşecek gibi geliyor.
    - Nasıl yani?
    - Yıllardır Boğaz'ın içine etmişiz. Burada daha akıllı oluruz diye düşünüyorum. Yaya ve bisiklet yolları, daha kısa katlı binalar, yeşil alanlar filan...
    - Ama abi, maliyet? Bu ekonomik sıkıntıda...
    - Maliyet tabii önemli. Ama bir taraftan da bak: Bu iş emek ağırlıklı olacak. Hemen hemen tamamen yerli üretim. Para içeride dönecek. Binlerce kişi ekmek yiyecek, atıl olan iş makineleri, kamyonlar çalışacak.
    - Ama bu arada yandaşlar daha çok parayı götürecek.
    - Maalesef her devirde öyle oluyor. Ama sonuçta onlar da kazandığı paranın çoğunu içeride harcayacak. Paranın dolaşım hızı artacak. Belki şu zor zamanda öyle bir şey ilaç olur.
    - Evet abi, bu ortamda yapılabilecekler sınırlıyken, bu belki de pek çok haneye geçim sağlayacak.
    Amatör bey, bu sefer eksiye bastım haberin olsun

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 65/147 İlkİlk ... 1555636465666775115 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •