Sayfa 113/205 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon
Arama sonucu : 1636 madde; 897 - 904 arası.

Konu: GOZDE - Gözde Girişim Sermayesi Yat. Ort. A.Ş.

1. Biz an itibariyle Gözde de 5 Milyar üstü iştirak geliri elde etmişiz.

Bu gün penta yı 370 TL ky aldığını zannetmem.
    Alanlar Bıyıklı.
    Bence bedelsiz yapıp hisse fiyatını düşürüp, lot sayısını arttırıp, belirli bir miktarda satış yaparak nakit elde etmiş olurlar.

Daha öncede bu örneği vermiştim;
    Pkent 5199 TL işlem görüyor. Hacim 9815 lot
    milyon değil)
    Mantık aynı, ky gidip bunu almaz.
    Penta olan durum bu!

Ytd

2. Halka arzı Patron seviyor.
    Polinası satmak yerine halka arz etse.
    Hazır Fonda kurmuş.Bir cepten diğerine aktarırken arada da para kazanarak polinası kim bilir nerelere götürür.

3. Penta artık anlamsızlaştı, bugünde yüzde 3 e yakın artıda. şok ve polinas üzerinden gidelim ikiside satışta, min. her biri 200milyon dolar ediyor.
    400x13,8 bu günkü kur = 5,5 milyar bu rakkamın şişirilmiş olduğunu düşünmüyorum. Gözde nin fiyatı 3,5 milyar. nerden tutarsan tut çok ucuz.

Ama herseye rağmen eksi

SM-A505F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5. Arkadaşlar ben şunu merak ediyorum. Yanlış görmediysem 2milyar kar evet ama nakit 55.000 tl gözüküyor. Bu açıkladığı net olmayan karı ilerde bedelsiz bölünmede kullanabilirmi yoksa kullanamazmı? 2022 de penta 400 tlde kalırsa o zaman gözdenin karı olduğu gibi dibe çakılmazmı?

6.  Alıntı Originally Posted by Alfonte Yazıyı Oku
    Arkadaşlar ben şunu merak ediyorum. Yanlış görmediysem 2milyar kar evet ama nakit 55.000 tl gözüküyor. Bu açıkladığı net olmayan karı ilerde bedelsiz bölünmede kullanabilirmi yoksa kullanamazmı? 2022 de penta 400 tlde kalırsa o zaman gözdenin karı olduğu gibi dibe çakılmazmı?
    Gözde nin karı değerlemelerden geliyor, dolayısı ile bu kar kasadaki nakite yansımaz ancak özkaynakları arttırır. Yine şok un satışı yada polinasın satış yada halka arzı nakit girişine sebep olur. Penta hisselerindeki agresif artış her ne kadar sürdürülebilir olmasa da , bu artış zaten gözde fiyatına yansımış değil. Zira penta bugün 15 milyar tl piyasa değerini aştı, sadece gözdenin paylarının değeri 4.8 milyar tl ,ve gözdenin kendi piyasa değeri 3.5 milyar tl. Bütün bu ironik fiyatlamalara rağmen ,penta daki olası düşüşlere karşın şok,polinas vb gibi nispeten gerçek ederini henüz bulmamış şirketler penta yı dengeleyebilir.. Kaldı ki yılsonundaki muhtemel özkaynak artışı şirketi aşırı iskontolu kılacaktır, her şeyin uctuğu enflasyonun çıldırdığı ortamda geçte olsa her değer eninde sonunda ederini bulur. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir....

7. Gozde de olan sadece algı.
    Ky mal toplama derdi.
    Patron kendine yakışmayan hareketler yapıyor.
    Gozde geçen yılın zirvesini geçemedi.
    Buralar yeni dipler.
    Son çeyrek toplam kar ile olması gereken değer minimum 27 TL şu anki fiyatın 3 katı.
    Piyasada bundan daha ucuzu var mı.
    Bunu yatırımcılar neden görmez muamma.
    Bilinçli bir baskı olduğu aşikar.

Şu ortamda Bist rekorlar kırarken bunun burada sürünmesi can sıksada resme uzaktan bakınca ve akılcılık çerçevesinde ederinin buralar olmadığı aşikar.

31 Aralıktan sonra netleşir gibi.Gelecek yatırımcı son gün kapanışı bekliyor olabilir.

Sektöre bakınca daha ucuzu yok.
    Bist100 bakınca daha ucuzu yok.

Ytd

8. Sokm&getir ortaklığı.
    Polinasın satışı.
    Daha önceden The King benzer bir sirketin 410 milyon dolara satıldığını belirtmisti.
    Dolar kuru ortada.

Potansiyeli yüksek bir kağıt.
    Bu fiyatlardan bence yeni dip oluşumu.
    Dönüşü çok sert olacak.
    Mal almaya belki firsat bile veeyecek.

Pentayı 18 kat arttırdı.
    Polinasi halka arz etse 3 kat götürse 1, 2 Milyar dolar eder.

Yildiz ozel.fonun bir aylik getirisi %32 olmuş.
    Son çeyrek bist30 şirketlere taş çıkartacak bilanço gelecek.

Öz sermaye muhteşem artacak.

Bu kağıt ta anlık değil de büyük resme odaklanmak lazım.

Ytd

Sayfa 113/205 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •